Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam veri a többi...

3 éves kisfiam veri a többi gyereket az oviban. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve..mindig volt benne dac, indulat, de a legjobb tudásom szerint kezeltem. Jó példát mutatunk neki, magyarázunk, ha kell bünti is van... pl: Elmegy vki mellette fejbevágja, pólót rángat, nekik megy motorral a játszón... odacsap, odarúg,stb... Mit tehetek? Miért viselkedik így?
2011. nov. 22. 21:36
 1/9 anonim válasza:
Mutasd meg neki, milyen ha őt bántják (rendesen), próbáld elmagyaráőzni, hogy ez másoknak fáj! Ha bánt másokat, akkor ugyanazt kapja tőletek, amit ő adott.
2011. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igazából ezt az óvodában az óvó néninek kell kezelni.

Azért viselkedik így, mert még nem tanulta meg, hogy osztozkodni kell másokkal.

2011. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a bajom...oviban nagyon nem tesznek ellene... nem szabad.. ennyi.. én hozzam haza, aztán itthon kezdjem el ütni, hogy Te is ilyet adtál x-y.nak? Ugye fáj? Késleltetett büntetés 3 évesnél még nem jó, már nincs abban a szituban, nem érti, miért kapja. Ha ott lennék, más, és tudom kezelni... Persze itthon elmondom, hogy nem, mert... szomorú vagyok mert.. ne csináld többet...stb
2011. nov. 22. 21:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj az ovónővel, mondd el, h bánt téged a gyereked viselkedése, és határozottan kérd, h büntessék meg akkor, amikor rosszat tesz, mert te órákkal később már hiába teszed. Még azt is megbeszélhetitek, h milyen büntetést lenne érdemes alkalmazni.
2011. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó lenne megtalálni az okokat, hogy miért tesz ilyet. Lehet, hogy a figyelmet próbálja így magára irányítani. A kisfiamat pl. tavaly rendszeresen megütötte egy nagyobb kisfiú, a 3. alkalom után megelégeltük, behívattuk az óvónővel az anyukáját és a kisfiút egy külön beszélgetésre. Ott kiderült, hogy a kisfiú barátkozni akart az én fiammal, és így igyekezett felhívni magára a figyelmét. :( Elmondtam neki, hogy nem fogom engedni, hogy a kisfiamat bántsa, és ezzel a viselkedéssel ugyan nem szerez egy barátot sem, csak megutálja a többi gyerek. Megértette... Hát, nem lettek jó barátok azóta sem, de nem is bántotta többé.
2011. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Abban igazatok van, hogy a késleltetett büntetés ilyenkor már nem feltétlenül használ, de nem tudok elmenni szó nélkül amellett, hogy ez az óvónő felelőssége lenne. Ő azon kívül, hogy elbeszélget a gyerekkel ilyenkor, vagy maximum a sarokba állítja érte, nem tud tenni semmit. Jelezte a szülő felé a problémát. Nem adhatja vissza az óvónő a gyereknek: "na ugye, hogy neked is fáj, ha megrángatják a füledet".. Gondolom ő a pedagógiai módszerek keretein belül megteszi a tőle telhetőt (ilyenkor az óvónő "érdeke" is, hogy ne csak annyival intézze el, hogy "nadepistike", mert másik 20 gyerek viselkedését határozza meg "Pistike" és a viselkedése, saját magának is megnehezítené a további 2-3 ovis évét), de ez nem használ, de ez alapvetően a szülő felelőssége is, aki jelen esetben tiszteletreméltó módon igyekszik utánajárni, mi okozhatja ezt a viselkedést, mivel sajnos többen vannak, akik legyintenek ilyenkor a fent említett módon: "majd az óvónéni megoldja", hátradől, és széttárja a kezét.
2011. nov. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*már helyett még.
2011. nov. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Holnap fogadóórára megyek.. megbeszélünk mindent.. Én úgy igyekszem ezen segíteni, hogy kesztyűbábokkal próbálunk beszélgetni az oviról, a napjáról, mindenről.. hátha játék közben többet tudok meg az okokról.. és elvisszük heti 2x úszni is, hátha az is segít akár abban is hogy más gyerekekkel és oktatóval is ismerkedik...igyekszem minél több időt vele lenni, hátha sikerül kiderítenenm az okokat.. és hátha "csak" annyi áll a háttérben, hogy ovi ellen lázad, hiányzom neki, figyelemfelkeltés, stb... Ha bárkinek bármi tapasztalata van, írjatok... pár hét múlva én is írok ide, leírom, mi változott, merre tartunk, hátha vki jár még hasonló cipőben és el van keseredve, mint most én... Köszi még 1x!

2011. nov. 23. 22:06
 9/9 A kérdező kommentje:
úúú, de sok a hátha... :) Ebből is látszik, lelkileg nem vagyok a toppon...
2011. nov. 23. 22:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!