Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őszintén - soha nem csaptál...

Őszintén - soha nem csaptál egyet a fenekére, vagy a kezére, soha nem fenyegetted, vagy zsaroltad meg eltiltással, játékmegvonással, vagy bármivel a gyerekedet?

Figyelt kérdés

Én bevallom, igen. És nem érzem magam gonosznak, vagy brutálisnak. Ha nem tettél hasonlót, hogyan fegyelmezted, amikor már semmi se hatott?

Nyilván nem a pelenkásra gondolok, nagyobb gyerekem is van, és sokszor olvasok itt.


2011. dec. 28. 15:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az eltiltás,játék megvonás NEM zsarolás,hanem a fegyelmezés része. Ha a szó és a megvonás nem használt,akkor kapott egyet a fenekére,vagy a kezére. Elég csak egy kicsit ütni,nem akkorát,hogy meglátsszon a kezem nyoma.

Nem is volt hisztis egyik gyerekem sem.

2011. dec. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1 éves kora körül,amikor a "nem,nem szabad!" nem volt elég,akkor a "dádá" előkerült. Most,már a nagyobbakat szoktam néha "pic-sázni" (azért írom így,mert úgy emlékszem a rendszer nem engedi rendesen kiírni). Nem csaptam soha nagyot,nem bántani akarom Őket,hanem csak azt,hogy figyeljenek rám. Ha zsarolok,és nem ért belőle,akkor a zsarolás már nem zsarolás többé,mert betartom amit mondok. Szerencsére nem egy ördög gyerekek,csak néha van velük kisebb "gond", néha szeretnek össze kapni..


Üdv: 4,2 éves valamint 3 hónapos lányok anyukája.

2011. dec. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 zkriszti3 ***** válasza:

Miért lennél gonosz ? Még csak zsarolásnak sem nevezném, ha nem teszel meg valamit amíg ő rossz, vagy nem tesz rendet. Senki ne legyen a gyereke rabszolgája. Annak a gyereknek nehezebb a felnőtt élete is akit nem neveltek gyerekként, nem mondták neki, hogy én sem teszem meg amíg te sem. Beilleszkedési problémái lennének.

Minden gyerek feszegeti a határait, csak mi tudjuk megszabni azt. Figyelmeztető seggre verés helyre teszi őket, tudják meddig mehetnek el.

2011. dec. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nem zsarolás hanem motiváció:)és de, volt játékmegvonás-eltiltás is. fenyegetés hát ezt nem tudom mit értesz alatta, olyan igen hogy ha ezt meg ezt nem csinálod akkor ez meg ez lesz...ha ez fenyegetés akkor igen. Nem érzem rossznak magam ezek miatt egy pillanatra sem, a fiam a fejemen ugrálna ezek nélkül...

Kezükre nem csaptam fenekükre se, de már volt hogy megrángattam erősebben vagy megszorítottam a karját-kezét mert mondjuk iszonyat hisztisen eldobálta magát az út közepén, de ezekre nem vagyok büszke. Igyekszem is hogy ne forduljon elő máskor.

2011. dec. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

nem értem, a játék megvonás a fegyelmezés része, nagyon is működő büntetés.


egyébként bevallom, még soha nem ütöttem a fenekére :))) igaz, sokszor szoktam mondani neki, hogy ha nem fejezi be jól leverem (persze viccesen, ezt ő is tudja, nem zsarolás céljából mondom)

2011. dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Simán odacsapok ha nem fejezi be, utána már nem próbálkozik. Persze nem ezzel kezdem, de gyorsan el tudja a cérnát szakítani. Nem érzem magam bűnösnek, sem rossz anyának. Ebben semmi nincs, csak mostanában kerítenek ennek ekkora feneket, és igen.....tessék nyugodtan leszavazni a brutális anyát..... sőt! a gyereket pszichológushoz járatni....a gyermekvédelmiseknek is szólni........ ez járja mostanában!
2011. dec. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

De, rácsapok a fenekére vagy a kezére, ha olyat csinál amikor szerintem indokolt (pl megrúgra a kishúgát). Amúgy nem ütöm meg, csak hasonló esetekben de akkor sem olyan nagyot.

Fegyelmezni úgy szoktam, ha pl rászólok, hogy ne dobálja a játékait és mégis, akkor elveszem és elteszem. Ettől én sem érzem magam gonosznak.

2011. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Én bevalom rácsapok ha már semmi nem használ.Már mászós korába is rácsaptam a kiskezére, amikor ezredjére mondtam el neki, hogy kisfiam nem eszük a virágföldet.

Kékre-zöldre nem verem, isten ments de rácsapni rácsapok.

A játékmegvonás nem igazán válik be, mert ha elpakolnám az összes játékát a padlásra, ő akkor is találna magának egy kupakot, vagy papír gurigát és pont olyan örömmel eljátszik vele mint akármelyik játékával.

A fenyítés az egyik fülén be, ott eltéved majd a másikon ki. :)

2011. dec. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat. Igen, ilyen dolgokra gondolok. A zsarolás szót idézőjelbe kellett volna tennem, de jól értettétek így is. Voltak hasonló kérdések itt, és én már kezdtem azt hinni, hogy valamit nagyon rosszul csinálok...de nem:)

A lányom ovijában pl. volt egy kislány, aki sok "rosszaságot " csinált, erre az anyukája finoman elmagyarázta, hogy ezt azért nem így kellene. Erre ő leköpködte és megrugdosta az anyját. Hát bevallom, kinyílt a bicska a zsebemben. Az egyik apuka meg is kérdezte, hogy ezt miért hagyja, anyuka pedig visszakérdezett, hogy "mégis, mit tehetnék?". Ha az én gyerekem ilyet csinálna (bár még hasonlót se produkált soha szerencsére) tuti szájon vágnám.

2011. dec. 28. 17:15
 10/14 A kérdező kommentje:
És persze tényleg nem arra gondolok, hogy ütni-verni kéne egy gyereket. Isten ments!
2011. dec. 28. 17:16
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!