Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őszintén - soha nem csaptál...

Őszintén - soha nem csaptál egyet a fenekére, vagy a kezére, soha nem fenyegetted, vagy zsaroltad meg eltiltással, játékmegvonással, vagy bármivel a gyerekedet?

Figyelt kérdés

Én bevallom, igen. És nem érzem magam gonosznak, vagy brutálisnak. Ha nem tettél hasonlót, hogyan fegyelmezted, amikor már semmi se hatott?

Nyilván nem a pelenkásra gondolok, nagyobb gyerekem is van, és sokszor olvasok itt.


2011. dec. 28. 15:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát dehogynem! A játék eltevés, megvonás, édesség megvonás, bármi, amit szeret, annak a megvonása gyakorlatilag napi szinten a fegyelmezés részét képezi. Valahogy muszáj rávezetni arra, amit csinálnia kéne és az ő érdeke. A fenekére párszor (3-4) sikerült már rácsapni jelzés értékkel, de abszolút semmit nem értem el vele, maximum a saját idegességem levezetésére szolgált. Pofont sosem adnék neki. 3,5 éves kislány anyukája.
2011. dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

de igen. és gonosznak brutálisnak éreztem magam. Kész csőd. De nem ostorozom magam, mert ez is én vagyok. És szoktam mondani a fiamnak is, sajnos, nem vegyok tökéletes és csinálok rossz és helytelen dolgokat. Viszont tény, hogy semmit nem ér és nem nevelés. Valójában a saját tehetetlenségemet, türelmetlenségemet vezettem le íly módon. És általában csipp csupp ügyekért.

Zsarolásnál fenyegetésnél persze szoktam, de nevetségesnek és szánalmasnak érzem magam, mint ahogy az is vagyok, olyankor.


Komoly ügyekben sosem vesztem el a fejem és szánok időt a nevelésre és azt hiszem sikerült is, mert semmilyen gyermekvédelmi rendszerünk nincs itthon illetve elvétve, de nem nyúlkálnak konnektorba, nem nyúlkálnak vegyszerekhez, nem kell figyelnem jaj. Sőt szólnak, anya előhagytad a veszélyes vegyszert.

2011. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Őszintén?

De igen, csaptam a fenekére, vagy a kezére vagy a szájára, jelzés szinten.

Zsaroltam, eltiltottam, játékmegvontam.


Lassan 4 éves a nagyobbik, és nem érzem magam emiatt szemét, szar, brutális, galád anyának. Vannak olyan esetek, amikor nem árt egy anyai pofon. Persze, nem látleletesre, csak jelzés szinten.

2011. dec. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nektek is köszönöm.
2011. dec. 29. 23:19
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!