Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknél későn kezdett el...

Akiknél későn kezdett el beszélni a gyerkőc, halandzsázás volt beszédmegindulás előtt?

Figyelt kérdés

25 hónapos a fiam. Jó pár szót mond már (anya, apa, autó, mama, hamma, be, el, cica, alma, csücs, madár, tűz...), állathangokat elég sokat utánoz.

23 hónapos kora óta éjjel-nappalra szobatiszta, de beszélni nem nagyon akar. Van, amit csak én értek, hogy mi akar lenni.

Viszont pár napja elkezdett rengeteget halandzsázni, be sem áll a szája. Reggel is azzal keltett, hogy egyfolytában pipipipipipipi-t mondott, de nagyon sokáig, aztán áttért egy másik hasonló "szóra", de folyamatosan "dumál". Rengeteget olvasok neki, mondókázunk, meg minden, szóval ez megvan, csak már nagyon várom, hogy végre beszéljen. :D Persze, türelmes vagyok, nem siettetem, csak kíváncsi vagyok.



2011. nov. 3. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Először minden gyerek halandzsázik. Elég hosszú idő,mire mindent értelmesen mond.
2011. nov. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eddig ő csak hümmögött, ha akart valamit, de azért 25 hónaposan gondolom már nem olyan hosszú idő, mire innen megindul a beszéde, mármint a halandzsázástól. Azért kérdeztem, hogy akinek későn kezdett el beszélni a gyereke, annak ilyen nagyfokú halandzsa megelőzte-e. Egyik napról a másikra a hümmögést felváltotta a "duma", de most már be sem áll a szája. Meg néha, mikor kérdezek valamit, akkor látom, hogy mondaná ő, formálja a száját, de nem tudja kimondani. Pl. megjön a keresztapja. Kérdezem tőle, hogy ki az? Erre alakítgatja a kis száját, formálja, de nem tudja mondani.
2011. nov. 3. 07:57
 3/6 anonim ***** válasza:
A fiúk nagy álltalánossaágban,mindig késöbb kezdenek el beszélni,igencsak 2 évesen.Ha már halandzsázik,akkor nemsokára beindul,és akkor szinte mindent mond majd egy -kettöre!
2011. nov. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én 25 hónaposom is kb ezen a szinten van, 20-25 szót mond, és halandzsázik. Már én is várom, h elkezdjen beszélni, de nem tudom h mikor lesz már az, amikor el tudunk rendesen beszélgetni egymással, és nem csak "fél szavakkal". Én már attól félek, hogy ennek az egésznek segítség lesz a vége.... :(((((
2011. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 2 éves, néhány szót és nagyon sok hangot használ, mindent elmagyaráz. Én felsős tanár vagyok, így tisztában vagyok vele, hogy megkésett beszédfejlődés áll fenn. A múlt héten voltam beíratni a bölcsibe, és beszélgettem erről a vezető gondozónővel, aki azt mondta, hogy ez ma a gyerekek nagy százalékára jellemző (mi is hallottuk az egyik továbbképzésen 2 éve). De! A megkésett beszédfejlődés nem azt jelenti, hogy nem beszél a gyerek, hanem azt, hogy nem is kommunikál, azaz hangokat sem használ és nem is halandzsázik. Konkrétan a kisfiam a vezető felmérése alapján 3 éves szinten kommunikál és másfél éves szinten beszél. És a halandzsázás akár hónapokig is megmaradhat, mivel mi anyukák, és a család (jó esetben) megértjük a gyereket, nincs rákényszerítve, hogy beszéljen.

Ja, és érdekes módon a továbbképzésünkön azt hallottuk, hogy az új kutatások szerint a megkésett beszédfejlődés a rengeteg információnak köszönhető, amit a gyerek nap mint nap átél.

Úgyhogy van halandzsázás beszédmegindulás előtt, akár hosszú-hosszú hónapokig is.

2011. nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát kedves kérdező, akkor én még nálad is kíváncsibb vagyok:)

Mert az én 26 hós fiam még annyit sem mond, hogy anya, apa,stb... egyetlen értelmes szót sem.

Csak halandzsázik, "sikítozik", mutogat. Mindent megért, amit mondunk neki, kérünk tőle, de a fenének sem akar megeredni a nyelve. A gyerekorvos még azt is mondta, hogy ha pár hónap múlva sem szól semmit, akkor elküdd valamilyen beszédindító bigyóra...szóval gondolhatod...

Bocsi, hogy érdemben nem tudtam segíteni, de gondoltam leírom, hogy mi még "rosszabb" helyzetben vagyunk, mint ti.

2011. nov. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!