Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesek anyukái, csak nekem...

2 évesek anyukái, csak nekem ilyen nehéz?

Figyelt kérdés
Egész nap beszél, egy pici csönd sincsen és sajnos a felét nem is értem akárhogy szeretném egyszerűen érthetetlen. Emellett egész nap sírás, nyüszögés, mindent egyedül akar de szinte semmi nem sikerül ezért megy az ordítás, mindennek az ellenkezőjét szeretné csinálni annak amit mi szeretnénk hogy csináljon... ma valahogy teljesen lefáradtam, és úgy érzem nincs értelme a türelemnek, erőfeszítéseinknek hogy nagyon szeretve de szabályok mellett sokat játszva neveljük mert így is mostanában minden a feje tetejére állt...
2011. okt. 1. 19:06
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

21:16-os vagyok. Az én olvasatomban úgy lehet elrontani, hogy türelmetlenek vagyunk a gyerekkel és nem fordítunk "elég" minőségi időt rá, és nem bízunk benne.

Szerintem így lehet elrontani a kapcsolatot.

2011. okt. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Megpróbálom elmagyarázni ezt a kapcsolat elrontásos dolgot. Én úgy érzem, hogy 2 éves kor körül válik a babából önálló, komoly akarattal rendelkező kisgyerek. Addig nagyrészt a szüleitől függött, ment, amerre vitték, de most már elkezdi feszegetni a határait. Sok anyuka ilyenkor elidegenedik egy kicsit a gyerekétől. Hiszen ez a kis akarnok már nem ugyanaz, akit néhány hónapja még kielégített az a szeretet, törődés, amit nyújtottunk neki. Frusztráltak leszünk, mert nem tudunk elég jók lenni, bármit teszünk, akármikor kitörhet a hiszti. És ezt a gyereket még nem ismerjük. Sok anyuka kudarcként éli meg ezt az időszakot, és türelmetlenséggel, kiabálással, tehetetlenséggel sokat ront a kapcsolaton. Nem azért mert rossz anya, hanem mert számára még ismeretlen vizeken evez. Mindegy hányadik gyerek, ez az érzés mindig váratlanul éri az embert.

Már írtam, hogy nekem egy-egy szép pillanat, és a babás emlékek szoktak segíteni, amikor úgy érzem, nem bírom idegekkel.

Az hogy ezt a hisztit kezelni kell, nyilvánvaló. Sokszor azonban pontosan ebben az időszakban szokott elcsattanni az első pofon. Én nem ebben hiszek. Szerintem következetesség, türelem, szabályok, és sok-sok szeretet kell ilyenkor. Szerintem az is nagyon fontos, hogy ne nyírjuk le túlzottan azokat a szárnyacskákat. Hagyjuk, hogy kialakuljon a gyerkőc jelleme, viselkedése, csak a határokat szabjuk meg szigorúan. Mert bármennyire szeretnénk, Ő már nem lesz kisbaba, akinek elég a szeretetünk,odafigyelésünk. Talán innentől nehéz a gyereknevelés, mert egyensúlyba kell helyeznünk a szívünket és az eszünket.

2011. okt. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
35%
azt a bizonyos első pofon a szülő hibálya ,egyébkéntsem szabad a 2 éves gyerek fejét ütni , mert nem tesz jót az agyacskájának!!!! ha az ütés mellett döntesz erre ott van neki a popója,semi káros utó hatása nincsen, csak rá jön ,hogy valami nem stimmel!!!! hiszti hát ha akarja tegye ,de itt viszont megint a szülőnek kell tudni ,hogy milyen a gyereke mire mit reagál, vidékiek vagyunk és pesten egy nagy bevásárló központban kezdte ahisztit mert nem kapta meg amit akart, ott hagytam a központban,mikor rá jött ,hogy nincs vevő a hisztire kiabált ,hogy apu ne hagy itt azóta nem csinálja egyiksem!!! de én még mindig nem értem ,hogy tud a kapcsolat megromlani egy 2 éves gyerek és a szülő közti viszony!!!! akinek meg nincs türelme a gyerekhez az ne vállaljon gyereket , mert ő pont olyan volt mint az ő gyereke!!!
2011. okt. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
44%
vagy a szulő haragszik meg a gyerekre??? ez meg már megint hülyeség, itt gond van a szulő fejében még én egyik gyerekemre sem haragudtam meg pedig 4 van belőle , de van mikor ezt színlelni kell , csak tudatosan kell használni!!!!.az ismerőseim közt volt egy kicsi fiú 2 éves ő azt csinálta ha valami nem tetszet neki akkor bégetet mint a birka erre is meg találták a meg oldást és még orvossal sem beszéltek!!! ha kiváncsi valaki a részletekre akkor majd később le írom!!!
2011. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
ma 09:25 válaszoló,nagyon ügyesen írja,teljesen egyet értek vele,és bizony nem hülyeség,hogy haragszik az anyuka a gyerekére,és bizony lazulhat a kapcsolat,és a pofon is tényleg ilyenkor szokott elkezdődni.ez nem mindenkire igaz,mert az én fiam is hisztis néha,és nyávogós,meg roszcsontka,de ő valahogy mindig megérzi a türelmem határát.nem tudom,hogy csinálja,de amikor elérkezik nálam az a pont hogy most már elég,és ez csak egy érzés,hangot még nem adtam neki,ő teljesen változáson megy keresztül másodpercek alatt.kedves,puszi,bújós lesz,és jön a nagyon szeretlek anya,amitől persze nevetek és szent a béke.egy ilyen kapcsolat a gyerekkel szerintem nagyon ideális.2. voltam.
2011. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
9.25 nagyon szépen leírta az egészet, mit nem lehet ezen érteni?
2011. okt. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

9:25 vagyok.

Remélem legalább néhányan megértettétek, hogy miről írok. Sokszor megkapom, hogy túl liberálisak a nevelési elveim, pedig egyszerűen csak megpróbálom úgy túlélni ezt az időszakot, hogy a gyerekemmel se rontsam el a kapcsolatomat. És elismerem, gyakran feltámad bennem a tehetetlen harag. Nem hiszem el, hogy van olyan, aki sosem érzett így. Ez nem azt jelenti, hogy nincs türelmem, vagy nem szeretem őt, ez egy egy egyszerű érzelmi reakció a viselkedésére.

Írtam már, hogy a 4. gyerekem most 2 éves. Ő extrán el van "rontva", mert három kamasz tesója van, mindig akad számára megfelelő személy, akinél eléri, amit akar. Pluszban 3 hónapos a kisöccse, így még azzal is szembesülnie kellett, hogy nem mindig Ő az első. Hát néha nagyon kihúzza a gyufát.

Elmesélem a ma reggeli esetet, és a megoldását.

Megkérdeztem, kér-e tojást? Kért. Csakhogy a nagy, forró serpenyőből akarta megenni. Azt meg ugye nem tehetem elé. Kértem a tányérját, erre ordítani kezdett, hogy ne abba. Beleraktam egy másik tányérba, azt meg a földhöz csapta dühében a kajával együtt.

Kivettem az etetőszékből, bevittem a szobába, letettem az ágyára. Elmondtam neki, hogy rosszat csinált. Rácsuktam az ajtót. Mire 2-t léptem, már kinn volt. Visszavittem, újra kijött. ezt megcsináltuk 4-szer. Ő ordított, én halkan beszéltem, és nyugodt mozdulatokkal nyúltam felé, szépen tettem le az ágyra. Az 5. visszavivésnél nem jött ki azonnal, csak kb 2 perc múlva, és nyoma sem volt a sírásnak. Leült, és szépen megreggelizett.

Idő és energiaigényes módszer, de a nagyobb tesói példáján látom, hogy működik.

2011. okt. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

az en fiam nem beszel, kiveve ha mondok valamit, akkor o reflexbol az ellenkezojet szeretne :) (es ennek "igen, de" vagy hangos "nem!"el adja a tudtomra :D

en ilyenkor a "ha azt akarod, hogy azt csinaljam amit te akarsz, te is csinald amit en akarok" elvet kovetem. pl nalunk a reggeli oltozes a mumus, egyszer bejott, hogy ruhaboltosat jatszottunk, de tobbszor nem. igy en nem legozok vele amig fel nem oltozik. DE ha ugyesen feloltozik, akkor epitunk valamit (utana indulunk).

kicsit idoigenyesebb, es nevelesugyileg nem tudom mennyire jo, de nekem jo erzes vele reggeli veszekedes helyett leulni picit jatszani vele, es nyilvan neki is. ez ilyen "szokas" lett nalunk, az a 15-20 perc nem fáj, és ot sem kell gyozkodni.

az eves nalunk meg erdekes, mert nem eszik hust. nem kenyszeritem, mindig van masik opcio (elvegre en sem eszek meg mindent, es nem is varok el ilyet a gyerektol), viszont a "főkajához" mindig jár egy történet. (Azt meselem el, hogy hogyan keszult, hogy fogtam ki a tobol a halat, mi minden tortent velem a tonal kozben, stb)


mult heten lennt voltunk a vedononel (masodik babat varom), teljesen jol viselkedett, adtam neki egy majmot, amivel jatszhat, nagyon tetszett neki, amikor mondta a vedono hova uljon, odault, amikor a vedono meghallgatta a szivhangot, rogton mondta a fiam hogy a jobaba az, es amikor mentunk szó nelkul letette a majmot, nem hisztizett erte, sem ilyesmi, pedig nagyon tetszett neki.

kesobb megbeszeltuk, hogy meglatogatjuk (a majmot)

ekkor en azt ereztem, hogy az en kisfiam a legjobb a vilagon, nagyon buszke voltam ra :)) ezt csak azert irom, mert biztos vagyok benne kedves kerdezo, hogy neked is voltak ilyen pillanataid, amikor nagyon buszke voltal a gyermekedre, ezekbol a pillanatokbol kell erot meriteni.. (pl az enyem rogton masnap a falra firkalt szinesceruzaval, pedig tudja, hogy papirra rajzolunk.)

2011. okt. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Rengeteg igazság van abban, amit 9:25 ír. Szerintem is ebben az időszakban a legkönnyebb elrontani a szülő-gyerek kapcsolatot. Gondoljatok bele! Az az anyuka, aki ilyenkor kiabálással, veréssel -azaz verbális és fizikai erőszakkal neveli a gyerekét-,már nem fog másként nevelni. Nem fog megváltozni a hozzáállása attól, hogy a gyerek már 3-4 éves és sokat okosodott. Így a gyerekben a józan gondolkodás helyett a helyes és a helytelen fogalmáról inkább a félelem a szülő reakciójától fog dominálni.

A szülő által érzett haragot pedig nem szabad összetéveszteni a gyerek iránti haraggal. Nem a gyerekére haragszik ilyenkor, hanem a helyzetre, amit a gyerek okoz. Ennek kezeléséhez pedig nem csak türelem, hanem józanság is szükséges.

2011. okt. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
22%
jó már értem egyes szulők nem tudják kezelni ezta dolgot!!!
2011. okt. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!