Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesek anyukái, csak nekem...

2 évesek anyukái, csak nekem ilyen nehéz?

Figyelt kérdés
Egész nap beszél, egy pici csönd sincsen és sajnos a felét nem is értem akárhogy szeretném egyszerűen érthetetlen. Emellett egész nap sírás, nyüszögés, mindent egyedül akar de szinte semmi nem sikerül ezért megy az ordítás, mindennek az ellenkezőjét szeretné csinálni annak amit mi szeretnénk hogy csináljon... ma valahogy teljesen lefáradtam, és úgy érzem nincs értelme a türelemnek, erőfeszítéseinknek hogy nagyon szeretve de szabályok mellett sokat játszva neveljük mert így is mostanában minden a feje tetejére állt...
2011. okt. 1. 19:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Igen, ez ilyen korszak. Hamarosan sokkal jobb lesz, ügyesedik, okosodik, beszélni is megtanul lassan. Kitartás, próbálj meg egy kicsit pihenni.

3 gyerekes anyuka

2011. okt. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
ez átmeneti,el fog múlni.az én fiam is egész nap beszél,tegnap este fél 9-kor már kértem 1 percre maradjon már csendben.a nyávogás,nyafogás is a kor jellemzői,meg a hiszti.legyenek határok,amit nem szabd azt nyávogással se szabad.ha ordít,had ordítson,meg fogja tanulni,hogy igy nem old meg semmit.nehéz időszak.azt írom,hogy türelem,kitartás,nos ez a legnehezebb igy én ebben az időben kezdtem el a magne b6-ot ami iszonyat sokat segített,amikor alszik feküdj le te is,pihenj,legyen csend körülötted,este ha elaludt feküdj be egy kád meleg vízbe ha csak 5 percre is,el lazít.és gondolj arra hogy milyen édes,mennyi öröm van vele,mert van,és gondolj arra hogy ez csak átmeneti.
2011. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
70%

Hát ez ilyen sajnos:) Nekem a 4 gyerekem most két éves, és most már biztosan tudom, hogy ez a legmacerásabb időszak. Valahogy úgy érzem, az akarata jobban fejlődik ebben az időszakban, mint az esze.

Mégis muszáj türelmesnek lenni. Ez az időszak neki is nehéz. Gondolj bele: nehezen tudja megértetni magát, igyekszik önálló lenni, de még nem megy neki igazán. Ilyenkor a legkönnyebb elrontani a köztetek levő kapcsolatot (a másik a kamaszkor kezdete).

Én a jó pillanatokba szoktam kapaszkodni, egy édes mosolyba, jópofa beszólásba. Vagy visszaemlékszem, milyen édes baba volt, és az a csöppség most is ott van elbújva a kis hisztizsákban.

Kitartás, nem tart túl sokáig ez az időszak!

2011. okt. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
nyugi kedves mi már 4 en vagyunk túl!!!!!XD
2011. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
nem csak neked nehéz,bár az én fiam folyékonyan és érthetően beszél,így mindent értek,de le tud fárasztani agyilag
2011. okt. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...


Kdves :

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:17


Hogy érted hogy ilyenkor lehet elrontani a köztünk lévő kapcsolatot? mivel? kifejtenéd?

2011. okt. 1. 20:16
 7/33 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Holnap reggel szívesen írok neked, de most rohannom kell.

Jó éjszakát!

2011. okt. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Hát igencsak nehéz.A lányom már mindent mond, és így is egy kicsit nehezek a napjaink.Főleg, mert veszélyeztetett kismama is vagyok.

Próbálom nagy türelemmel nevelni.Egy kicsit akkor szakad nálam el a cérna, amikor egy órája a gesztenyefa alatt gyűjtöget, pedig mennünk kéne.A nap nagy részében kint vagyunk, hogy lefárasszam.Sokat gyurmázunk, zsírkrétázunk stb.

Sokszor azt akarja, hogy az legyen amit ő kitalált.Hát nem.Egyszerűen megy a büntibe, vagy ha nem itthon vagyunk megfogom a kezét és vezetem oda, ahova én akarom.Van egy kis nyüszögés, aztán fél perc múlva abbahagyja.Persze mindezt csak akkor, ha szép magyarázattal nem megyek semmire.

Remélem lesz eredménye a szigoromnak, mert ha nem, falnak megyek egy idő múlva az tuti.A mama szerint enyhébben kellene fognom.Na persze.Aztán később a fejemre nő a kisasszony.

Kitartást és sok erőt!

2011. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Nekem egy 27 hónapos és egy 1 hónapos gyerekem van.

Gondolhatod..... De lehet bírni, abszolút.

2011. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
19:18 as vagyok én nem értem ,hogy mit lehet ebben az időben el rontani a kapcsolaton? akár mi is van a felnőt a domináns és nem a gyerek ezt tartsd be és nem lehet el rontani semmit!!! 4 gyermekes apuka!!!!!
2011. okt. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!