Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon hisztis 2-3 évesek...

Nagyon hisztis 2-3 évesek anyukái: általában mitől hisztizik a gyermeked?

Figyelt kérdés
mely tiltásra vagy elvárásra reagál hisztivel? nem a szimpla dac érdekel, hanem az igazi hiszti: permanens sírás, üvöltés, esetleg földhözvágás, ordítás. a ti gyereketek mitől tud kiakadni, de nagyon? és mennyi ideig tartott a leghosszabb hiszti? hogyan kezelted?
2011. márc. 31. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon hisztis a kisfiam, de tud. Toporzékol, visít. Akkor ha valamit eltalál, hogy ezt vagy azt akarja, nem akar hazajönni, vagy ő nem akar menni amerre én, vagy nem sikerül neki valami. Ha nem sikerül neki valami, akkor leülök vele szembe, és elmondom neki, ha majd abbahagyja akkor segítek,ez be is jön. Ha nem akar feljönni a lakásba, vagy másfele akar menni, akkor meg viszem amerre menni kell. Üvölt 1-2 percet és abbahagyja, rájön hogy hiába. Más miatt nem szokott hisztizni.
2011. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hiszti bármitől. Ma pl attól, hogy miért kellett este 6-kr kint kabátot húzni ...

De volt, hogy azért, hogy ne ezzel a zsepivel, hanem azzal töröld meg a szemem...

na meg sorolhatnám

szóval hiszti bármitől lehet.

Ilyenkor nem foglalkozok vele, higgadt vagyok, ha sír, elvonul, menjen, majd ha már megnyugodott, visszajöhet.

2011. márc. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a kislányom attól tud kiborulni, amikor megyünk két métert az utcán, és nyújta a kezét, hogy vegyem fel. Persze nem teszem ezt meg, nem magam miatt sétálok!

Ma is suttogtak mellettünk, és összenéztek az emberek! Ilyenkor úgy érzem, hogy nagyon szar anya vagyok, és csak nekem van ilyen "hisztis, neveletlen" gyermekem!

Ő jó esetben leggugol, rosszabb esetben lefekszik a földre, és üvölt, de könnycsepp persze egy sincs. Kb. 2 percig bírom, utána felkapom, és megyünk haza. Egyszer talán rájön, ha nem csinálja, nem kell hazarohanni!

2011. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Óhh, bármitől!

A legujjabb az hogy hozza a cumisüvegét, de mivel még nem beszél, csak nyújtja de nem mondja hogy tejet, teát vagy vizet akar.Én meg mivel nem vagyok gondolat olvasó tötök amihez kedvem van, és ha az épp nem az amit ő akar, akkor üvölt, csapkod rugdos.

Vagy a séta közben hogy vegyem fel, vagy nem arra akar menni amerre kell.

Vagy ha már kora reggel hozza a cipőjét hogy menjünk ki, és azt merem mondani hogy mindjárt várj egy percet.

És még sorolhatnám.

2011. márc. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A világon mindenért, ahogyan azt az előttem szólók leírták. Pár napja kezdődött, de sajna naponta többször 3-4 alkalommal is földre veti magát és sír. Én segítek neki megnyugodni. Beszélek hozzá mellé guggolva, simogatom az arcát. Ha tudom, meg is ölelem. A leghosszabb hiszti 5 perces volt, de nekem 50-nek tűnt. :) Kedvességgel és figyelemeltereléssel tudtam eddig hatni rá.
2011. ápr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az enyém jellemzően akkor hisztizik, ha fáradt. akkor sem szokta magát földhöz csapkodni. ált. jól ki lehet vele jönni, persze ismerni kell milyen rugóra jár. de hát én ismerem. :) aleghosszabb kb. 5 perces volt, de ez akkor volt, amikro beléptünk a kemény dackorszakba, 22 hósan. nem akarta felvenni a benti cipőjét, pedig a konyhában, ahol ált. vagyunk, járólap van és ez októberben volt, tehát nem mászkálhatott zokniban. én meg mondtam hogy de. erre kicsit huzavonázott, majd elkezdett üvölteni és a földön fetrengeni, közben ment a műsírás.....nem törődtem vele, tettem-vettem....abbahagyta magától. azóta ilyen földön fetrengés nem is volt. amúgy ha fáradt bármitől kiakad, pl. mond vmit amit nem értek meg elsőre, és ettől, vagy vmi nem sikerül elsőre, vagy kicsit kiönt vmi folyadékot a pohárból....stb. tehát ilyenek, ezek nem igazi hisztik voltaképpen. mondom, nem hisztis már (22 -24 hós koráig az volt, de akkor sem volt vészes, akkor ils ilyeneken, hogy nem akart öltözni, pelenkázni, de én meg megmutattam neki hogy de muszáj).

2 éves 3 hónapos

2011. ápr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!