Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha már május óta nem...

Baj ha már május óta nem vittem tanácsadásra kisfiamat most tölti a 2 évet most megyünk megint, szólni fognak érte?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem 1 éves kor után nem kell vinni, nálunk legalábbis. Most hogy változott a törvény, a védőnő csinálja az éves státuszt, viszem hozzá évente egyszer.

Illetve hát nem pontos mert 1 és 2 éves kora között van kötelező oltás, de azt leszámítva én nem vittem tanácsadásra a gyerekemet 1 éves koruk után.

2011. szept. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
kisfiamat március végén vittem utoljára.most múlt 2 éves.most megyünk hó végén megint 2 éves státusz miatt.1 éves korig kéne elméletileg havonta hordani.
2011. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
védő oltások ,hogy állnak ? na ha az nincs azért szólni fognak, de biztos van vagy 5 gyermeked ,hogy nincs szükséged tanács adásra? de akkor itt miért kérsz tanácsot? akarom mondani miért kérdezel! beszélgetni gondokat kérdezni esetleg más anyukának a gondján segíteni nem akarsz?mert több ember több tapasztalattal rendelkezik ez csak erről szól! egyébként nem kötelező!
2011. szept. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Harmadik, hát te nem vagy ép... fogalmad sincs, miről hadoválsz, ugye???
2011. szept. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
de a védőoltások mind megvannak természetesen akkor voltam vele utoljára előtte rendszeresen vittem minden hónapban de gondoltam ha semmi baj nincs nem viszem állandóan most a státuszra viszem ,ja és nincs 5 gyerekem....
2011. szept. 19. 16:17
 6/14 anonim ***** válasza:
Én már egyéves kora előtt sem vittem havonta, csak ha az oltást kellett beíratni (előtte féléves koráig vittem, a védőnő 1* volt nálunk), egy éves kora után is csak az oltás miatt. Szintén ősszel lesz két éves, statuszra viszem, aztán legközelebb csak 3 évesen.
2011. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1 éves kor után eleve nem is kell havonta vinni, hisz akkor már nem annyira jelentős a súly- és egyéb növekedés. Meg ugye addigra az átlag anyuka belerázódik a kicsi körüli teendőkbe, nem kell annyi segítség a védőnőtől. Különben nem is értem, hogy miért akadt ki a 3. válaszoló annyira! A tanácsadás nem arról szól. hogy a védőnő tanácsokat osztogat.. Ilyenkor ellenőrzik, hogy a kicsi megfelelően hízik, nő-e, megfelelő-e a mozgás és értelmi fejlődése...

Kedves kérdező! Az 1 éves státuszvizsgálat után van a 2 kötelező oltás (15 és 18 hónapos korban), utána legközelebb 2 évesen van kötelező vizsgálat, majd 3 évesen.

2011. szept. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szintén csatlakozom a 2 évesek klubjához. :D

A fiam vasárnap tölti a 2. évét. Legutóbb a 18. hós oltáson voltunk (ápr.4-én), most volt épp ma a védőnő, megcsinálta a státuszt, és mondta, hogy jövőhét kedden vigyem a dokihoz, hogy ő is megnézze. Ennyi. Ha menni kellene, akkor a védőnő úgyis keresne, hogy mi van veletek.

2011. szept. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
16:02 lehet ,hogy rosszul fogalmaztam de drágám te lehet hogy hadoválsz azt nem akarom mondani ,hogy kivel együtt! felétek lehet hogy a védő nő olyan mint a lópokróc de nem akarom mondani olyan mint te.,nálunk egy idős néni van a kis ujja körme alatt több tudásvan mint több száz védő nőnek együtt ,de ő még mindig beszélget az anyukákkal a gyermekekről és mindig van olyan dolog ami még mással nem történt meg ,Te ekkora arcal és tapasztalattal már biztos szültél 1 gyereket ,tudod még én is tudnék neked újat mondani a gyerekekkel kapcsolatban!
2011. szept. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
18:42 nem akadtam én ki egyáltalán de nem is én tettem fel a kérdést ,hogy a védőnő mit szól? .vagy igen? és nem azt írtam ,hogy kötelező, ez lehetőség.
2011. szept. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!