Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki miért szeretne / akart...

Ki miért szeretne / akart gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
Egyszerre több okot is írhattok, kivéve a szinte minden gyermeket vállalni kívánóra jellemző érvet, hogy "mert lényem folytatása / mert az én vérem , stb". És persze az "azért akar valaki, mert pedó" típusú vicces / félig vicces válaszokat is kéretik mellőzni. Előre is köszi a válaszaitokat.
2011. júl. 10. 13:31
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Helyesbítés: 2.sor "na" helyett "ne"-t szerettem volna írni!

És lemaradt:

A 26 éves anyuka

2011. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

KEDVES VÁLASZOLÓK! ÜZENEM NEKTEK: kb. 4-5 napra elutazom. Ha megérkeztem, igyekszem reagálni az újabb beírásokra.



---- ----



Kérdezed tehát, mi a véleményem erről? Engem is felháborít általában véve is a diszkrimináció. A tiszteletteljes, gyengéd huszonéves katona pedig egy igazi lovag!! Elismerésem. :)

Az anyaság számomra is megható dolog, nem szégyenlem bevallani (ráadásul állítólag nem kevés férfi fejében fordul meg), hogy ha volna mód rá egy varázslattal, hogy női testem legyen, szívesen kipróbálnám a terhességet, szülést, anyaságot, és elsősorban azért, mert egyszerre van apai és anyai szívem, kisgyermekgondozó hajlamom. (Na de pusztán ezért nem fogom átműttetni magam. :) Hetero vagyok egyébként is.) Másodsorban meg tapasztalatszerzés okán.

Bevallom, a kamaszok viszont "nem hatnak meg", én se vagyok tökéletes, nehezen viselem el őket, pedig szeretném.


"lényegében véve ezért támadnak!" -ezt nem értem egészen. Arra célzol, hogy az őszinteség miatt támadnak másokat a diszkriminálók? Innen is meg lehet közelíteni a kérdést persze... szerintem elsősorban félelem okán, tehát félnek felvállalni önmagukat, és eljátszanak egy szerepet: csatlakoznak egy csoporthoz érdekből (akár virtuálisan, vagy akár élőben látatlanban is), akiknek többé-kevésbé hasonló az elképzelése,hogy ne érezze magát egyedül, védtelenül, ÉS IJEDTÉBEN KÖZÖS ERŐVEL TÁMAD, MINT A RIADT, CSAHOLÓ KISKUTYA (de teljesen saját magához hasonlót sose fog találni senki, tehát részben "feladja elveit", nem önmagát adja teljesen).

2011. júl. 13. 12:03
 33/40 A kérdező kommentje:

Pardon, lemaradt:


Hozzáteszem, az önvédelem más dolog, ha van alapja: az jogos ÉS SZÜKSÉGES dolog. Az alaptalan támadást azonban alaptalan félelem szüli és felesleges dolog.


Megint csak nem összekeverendő fogalmak a düh és az agresszió: utóbbi egyben dühödt is lehet,

ám aki NEM agresszív alapvetően, az is lehet olykor (vagy gyakran) dühös.


A düh természetes pszichés sajátosság, az élet nem habostorta.

Az agressziót viszont elítélem.

2011. júl. 13. 12:07
 34/40 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én is így vagyok ezzel a gyerek témával, egy bizonyos kor után (nekem kb. 6-7 év) egy szerűen irritálnak a gyerekek (akink nem nagyon tudnak viselkedni). Pl: a szomszédunkban van egy kislány 7 éves nem szeretem amikor a kislányomat emelgeti szóltam is neki miatta, beszéltem az anyjával stb. hasztalanul. Múltkor kint ültünk a teraszon vendégeink is voltak ettünk kint a kislány meg lógott csak a kerítésen és bámult ahogy eszünk, az anyja is kint volt de nem szólt volna rá! Egyszerűen azt a 6-7 vagy annál több éves gyereket képtelen vagyok elviselni, aki nem tisztelettudó, halk és illedelmes. Ilyenkor megpróbálom minél távolabb tartani magamtól őket. Néha felvetődik bennem, hogy mi lesz velem, ha az én gyerekeim is ennyi idősek lesznek és esetleg kialakul ez az ellenszenv, tartás ellenük is?! Hiába imádom Őket nagyon zavar ez a tudat és dolgozom is rajta, hogy nehogy megtörténhessen ez...

Az agresszióról: hát erről könyvet tudnék írni. Nagyon rossz volt a gyerekkorom és a felhalmozódott feszültséget agresszióval tudtam csak levezetni. Előtte volt étkezési zavarom, de szerencsére sem anorexiába sem bulémiába nem csapott át. Egy ideig elfojtottam a dühöm, aztán inkább a falba csaptam, hogy levezessem a felgyülemlett feszültséget. Most ott tartok, hogy a kezemen lévő rüsztök annyira "megedződtek", hogy fájdalomra nem reagálok. Ez sem jó nyilván, de egy 12-13 éves gyerek, hogyan tudja kezelni ezeket a dolgokat (sportoláson kívül, nekem az se használt)?!

Lenne még egy kérdésem: a gyerekek miért szeretik kipécizni és piszkálni egy társukat? Engem is sokat piszkáltak általános suliban nem értettem, hogy miért. Nem voltam eminó, nem kedveskedtem a tanároknak. Aztán rájöttem, az osztályunkban alacsony barna szemű, barna vagy fekete hajú lányok voltak. Általában ducik volt olyan aki a kövér kategória volt. Én ezzel szemben nagyon vékony, magas szőke hajú kék szemű lány voltam. Ebben lehet a megoldás, hogy valaki pozitív értelemben tűnik ki a társai közül?

Válaszod előre is köszönöm!

A 26 éves anyuka

2011. júl. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Kedves 26 éves anyuka, pontosan én is így vagyok, hogy ha lesz gyermekem, mi lesz, amikor kamaszodik, kicsit előre aggódom... Arra gondolok, biztos továbbra is szeretni fogom, hiszem a leendő gyerekemről lesz szó, de mennyire leszek képes jó szülő lenni, és tolerálni benne/bennük majd azt, amit alapból nem kedvelek a kamaszokban? És valóban, számomra is átmenet ilyen értelemben a kisiskoláskor is már: velük még jól kijövök, de nem annyira a világom, számomra is már túl nagyok ők. Ösztönösen a 2-5 évesekkel vagyok egy hullámhosszon.


Valszeg számos téren hasonlót éltünk meg, mivel engem is sokat piszkáltak a többiek a suliban, egyébként én szintén alkatilag vékony vagyok, talán esetemben is belejátszott. Sosem voltam átlagos, főként a lelkivilágom és intellektusom tekintetében. Tehát kisiskolásként még csak-csak jellemzőek voltak rám a vonatkozó életkori sajátosságok, de nem voltam egy tipikus kamasz, akkoriban épp úgy nem értettem kortársaim "marhaságait", mint ahogyan azóta sem. Én is lázadtam persze, sőt, a mai napig sok minden ellen, de a megjátszott vagányságukat, a falkaszellemüket és -ahogyan írod- hogy szeretik kipécézni egyes társaikat (ami számos felnőttben már kamaszként rögzült) sose értettem. Gyerekkoromban vagy magamba fordultam, elmélyülten gondolkodtam, ábrándoztam, fantáziáltam, stb, vagy olykor odafordultam a normálisabbak felé (tehát velük találtam közös beszédtémát, tevékenységet), illetve igyekeztem kiállni a kiközösítettek, megbántottak mellett, bár utóbbi dolog huszonéves koromtól jellemző intenzíven: kardoskodom az egyes kisebbségek mellett: a rétegzenét kedvelőktől kezdve az egyéni életmódot folytatókon át a sajátos gondolkodásmódúakig, sajátos érzelmi világú egyéniségekig, fogyatékkal élőkig, olykor faji kisebbségig sok mindent érint ez, persze csak ha jóindulat jellemzi a kisebbséghez tartozó egyént, de van, hogy általánosságban szólok a kisebbség érdekében, persze csak a magam piciny hatáskörének megfelelő szinten. Ide tartozik az is ,hogy kiemelten fontosnak vélem az élővilág tiszteletét: állatvédelem; a növényeket is kíméljük és tiszteljük, feleslegesen nem ártok nekik.


Akárcsak a te életedben, az enyémben is jellemző volt gyerekkoromban körülöttem az agresszió (lelki szinten mindenképp), de kisiskolásként még ösztönösen le tudtam vezetni (kisebb verekedések kialakultak, de ez szokásos dolog ekkoriban és olykor jó móka nekünk, fiúknak, gyömöszölni egymást, vagy dühöt levezetni kisiskolásként), az volt gyerekkorom egyetlen energikus időszaka, de később már stresszelt, és nálam is megmutatkozott táplálkozási zavarban. Ért pár igen komoly trauma is engem gyerekkoromban az említett általános tendenciákon felül.

2011. júl. 18. 21:25
 36/40 A kérdező kommentje:

* * * * * * * * * *

Minden kedves hozzászólónak üzenem, hogy visszatértem az utazásból, e héten ismét tudok reagálni rátok! :) Valamikor a hétvégén elutazom megint, ekkor 8-10 napra.

* * * * * * * * * * *

2011. júl. 18. 21:30
 37/40 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én is az elfogadás és az elfogadtatás mellett vagyok. Van egy félvér barátnőm és akárhányszor bevásárolni megyünk megbámulják. Nem értem, hogy miért? Csak mert egy picit sötétebb a bőre? És akkor mi van? Kevés elfogadóbb, önfeláldozóbb, kedvesebb embert ismerek nála. Viszem is a lányom állandóan magammal, hogy a barátnőmmel és a kisfiával is minél többet találkozhasson. Nemcsak amiatt, mert jól érezzük magunkat velük, hanem az elfogadtatás végett is. Mer ilyen kicsi korban még nem kérdez rá, hogy miért sötétebb a bőre vagy másabb a haja. Tehát az én gyerekemnek (gyerekeimnek) teljesen természetes, hogy más bőrszínű emberek is körülveszik. Gyűlölöm ha idegenek az n betűs szót használják rá.

Arra is tanítgatom a lányom, ha lát egy bogarat az utcán inkább lépje át, mert neki is joga van az élethez. A növényeknél keményebb dió az okítás, mert imádja a virágokat letépni. Néha eszébe jut, hogy nem szabad leszedni, mert az a bokron a legszebb...

Tapasztalataimat figyelembe véve a gyerekem se lesz közönség kedvenc a külseje miatt. Gyönyörű kék szemű és szőke göndör hajú, rendkívül intelligens (értelmileg és érzelmileg is) kislány. Ezt nem csak én mondom hanem a kívülállók is. Így már most arra kell tanítanom, hogy ne foglalkozzon más gyerekek negatív véleményével....

Akkor megnyugodtam, hogy nemcsak én nem kedvelem a nagyobb gyerekeket. Ezen még dolgoznom kell, de ezek szerint nem vagyok flúgos! :)

Apropó irigység: mi a véleményed arról, hogy ha egy szülő irigy a gyerekére és ezért szavakkal bántja? Nyilván itt a kamaszkortól (és még a felnőttkorban is) értendő a kérdésem.

A 26 éves anyuka

2011. júl. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Kedves 26 éves anyuka, javaslom, email-ben folytassuk, egyrészt, mert kényelmesebb, másrészt mert bizalmasabb, harmadrészt mert félig-meddig már off-olunk (ami hátha zavar mást), ráadásul sok-sok gondolatot cseréltünk eddig itt, bár jelezd, ha zavarna a levelezős forma köztünk, kérlek. Egyébként sok mindenben egyet értek ismét veled. Átlagos, magyar, fehér bőrű férfi létemre és is toleráns vagyok a sokféleséggel szemben - ha már az etnikai jelleget is említetted, sőt, van sokféle nemzetiségű "jó fej", kedves, értelmes ismerősöm nekem is.


ELKÜLDTEM MA DÉL KÖRÜL EGY LEVELET NEKED INNEN, a legelsőt hozzád. :) Abban folytatom reagálásomat.

2011. júl. 19. 12:47
 39/40 anonim ***** válasza:

Rendben! Az offért elnézést!


A 26 éves anyuka

2011. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a leveled, megérkezett, amint időm lesz, reagálok rá. :) (Igyekszem, talán még ma.)


Semmi baj az off -ért, szerintem csak RÉSZBEN volt az, és hasznosnak is tartom, mert érintőlegesen a gyermekneveléssel, -vállalással kapcsolatban tértünk ki olykor, többen, te is, én is. :-)

2011. júl. 19. 14:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!