Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki miért szeretne / akart...

Ki miért szeretne / akart gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
Egyszerre több okot is írhattok, kivéve a szinte minden gyermeket vállalni kívánóra jellemző érvet, hogy "mert lényem folytatása / mert az én vérem , stb". És persze az "azért akar valaki, mert pedó" típusú vicces / félig vicces válaszokat is kéretik mellőzni. Előre is köszi a válaszaitokat.
2011. júl. 10. 13:31
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

Kérlek ne haragudj! A következő történt: megírtam amit szerettem volna átolvastam (ahogy szoktam ez elküldés előtt, hogy nincs e helyesírási hiba, vagy esetleg félreérthető bántó megjegyzés másokra nézve)erre a 2 éves lányom szólt, hogy pisikélni. Ez mindnyájan tudjuk mit jelent. Megtisztogattam gyermekem majd a végterméket a megfelelő helyre vittem. A gyereket a laptop előtt találtam és csak most a hozzászólásod után láttam, hogy kitörölt egy teljes egész mondatot, viszont az anya szó bennmaradt. Annyit szerettem volna írni, hogy Nem vagyok magamtól elszállva, sőt nem tartom magam jó anyának (nem így fogalmaztam meg de ez volt a lényeg) és ez így a jó mert mindig van hova fejlődni és tanulni.

Természetesen szívesen válaszolok a kérdésedre. Szerintem ugyan úgy megkülönböztetés, mint a rasszizmus vagy a mit keres egy nő egy ilyen helyen ilyen pozícióban. Teljesen természetes, hogy vannak férfi pedagógusok is. Szégyellje magát aki egyből ezt feltételezi. Tudom, hogy nagyon veszélyes a mai világ a gyermekeinkre én is féltem az enyémet. De ha jövő év szeptemberétől amikor oviba megy egy úr fogadna azzal, hogy ő lesz a kiscsoport vezetője nem botránkoznék meg, nem kezdene el az agyam azon járni, hogy férfi létére mit keres itt?! Ha esetlegesen leguggol egy gyerekhez és gügyög (persze egy férfi), egy gyereknek az inkább furcsa mostanság, hiszen általában az emberek elfojtják mások előtt az érzéseiket vagy a véleményüket. a férfiak többsége pedig még inkább. Te nem ebbe a típusba tartozol és ez egyrészről nagyon jó másrészről (elnézést a nyers megfogalmazásért), elenyésző százaléka vagy azon férfiaknak akik ezt felvállalják. Ki merik mondani, hogy igen én szeretem a gyerekeket, mert lenéző pillantásokat kap (és újra elnézést a nyersségemért),mert biztosan "homoszexuális vagy pedofil". Elítélendő, kirekesztő és bántó magatartás ezektől az emberektől, biztosan sokat csúfolták őket az óvodában esetleg a munkahelyükön nem kapják meg a tiszteletet és ezért feljogosítva érzik magukat az ítélkezésre!

Falkaszellemmel kapcsolatban: szerintem azok vannak benne ilyen támadásokban akiknek nincs határozott véleménye a témáról (mint általában semmiről). Csatlakoznak (most maradjunk a GYK-nál) Micike99-hez mert jót írt nyomják a zöld kezecskét és gyakorlatilag ugyanazt leírják, mint Micike99 csak a szósorrenden változtatnak. Remélem sikerült a kérdésre válaszolnom! Ha nem kérlek máshogy tedd fel a kérdést mert már nem fog úgy az agyam... Visszatérve az "elírásra" természetesen szülőt szerettem volna írni! Még egyszer ne haragudj kérlek!

Picit katyvasz lett de remélem érthető voltam!

A 26 éves anyuka

2011. júl. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Kedves előző! :)


Dehogy haragszom, írtam is, hogy semmi gond, csupán félreírhattad. ;) De, látod, van, amikor én is elfojtom, ami a "bögyömben" van, és milyen jól jött az elgépelésed, mert apropóját adta, hogy az egyik elfojtott problémámat kibeszéljem itt, ráadásul tőled máris jött egy hasznos hozzászólás, köszönöm ezt is! :) Abban igazad van, hogy ÖSSZESSÉGÉBEN én kevésbé fojtom magamba érzelmeimet, a legtöbb férfihoz képest (de látod, nem mindig van ez így, sajnos), és én is előnynek élem meg számomra, talán részben mások számára is hasznos a környezetemben, hogy ilyen vagyok, bár néha lehet, hogy "terhessé" tudok válni "lelkizésemmel", bár igyekszem kontrollálni magam e téren is. :)

Idézlek: "Te nem ebbe a típusba tartozol és ez egyrészről nagyon jó másrészről (elnézést a nyers megfogalmazásért), elenyésző százaléka vagy azon férfiaknak akik ezt felvállalják."

Nem vélem nyers megfogalmazásnak, hanem örülök, hogy megfogalmaztad vonatkozó gondolatod, érzelmed. :)


Ráadásul jól esik, hogy elfogadó vagy a (kis)gyermekek felé nyitott férfiak kapcsán, és nem gondolsz rólu(n)k rosszat, pusztán emiatt. :) Meg kell mondjam, meg tudja akasztani egy férfi önbizalmát, amikor alaptalanul rosszat hisznek róla, csak mert van érzéke a kisgyermekneveléshez, a gyermekpszichológiához, és mert örülni tud a gyerekeknek. (Ám de amikor apának kell lenni, akkor meg kritizálják a férfit, hogy nem eléggé szereti a gyerekét, meg ha a doktorúr meggyógyítja gyerekét, akkor nem súgnak össze a háta mögött, hogy levetkőztette a gyereket, hiszen NEKI IS (!) hozzátartozik a szakmájához, mint más férfinak és nőnek, akinek hivatása okán szintén meg kell tennie adott esetben.) Holott elhivatottnak is érzem magam egyben, és csodálatos érzés odaadónak lennem a picurok felé, kibontakoztatni lelkivilágukat, együtt örülni, játszani velük, tanulni tőlük (!lehet mit!), meglátni lelkük szépségét, spontán művészi érzékenységüket, önkifejezésük eredetiségét, tudati nyitottságukat - és főként a kisebbekre jellemző ez a fajta lelki tisztaság és nyitottság! Kicsit könnyebben érzem magam most ,hogy végre egy elfogadó gesztust tapasztaltam pl. ez irányban. :-) Köszönöm. Tudod, túl sokan vélekednek a hibásan rögzült, köztudatban levő gondolkodásmód szerint, ami azért is logikátlan, mert sokszor relatíve rövid idő múlva változni szokott a köztudat vélekedése adott dologról, általában véve is, tehát inkább érzelmi, mintsem logikai alapja van sokszor annak. Te nyitottabban gondolkozol ezek szerint.


Egyébként konkrétan ezen sorodra gondoltam ,hogy félreírás lehetett csupán: "Látatlanban mondom, hogy remek anya lesz belőled." Bármi is volt az eredeti mondat, ami átírt kislányod, egyébként igyekszem majd leendő szülőként is helyt állni, nem csak olyankor , amikor mások gyermekeivel foglalkozom. :)


Egy kérdés: jól érzékelem, hogy van egy pici kisebbségi érzésed? (Semmi baj, látod, nekem is akad. ;) Ugyanakkor számos értékemmel tisztában vagyok, a pedagóiaiakkal.) Írod pl., hogy nem tartod magad jó anyának? Pedig beírásaid alapján olyan benyomásom van, hogy törekszel jó anya lenni, és értelmes, véleménnyel bíró, és empatikus lehetsz, téged olvasva. Miért nem bízol magadban? Avagy elkövettél valami hibát a gyermeknevelésed során, amiről valójában nem tehetsz, mégis okolod magad miatta? Velem is előfordult már, hogy hibáztam, emberi dolog. Vagy más lehet az oka esetedben? Ha gondolod, privátban is írhatsz nekem erről, ha szeretnél (nem erőltetem), akár másról, nyitott vagyok rá. Vagy pedig ismét itt reagálhatsz rám, érdekelnek a te meglátásaid is.

2011. júl. 11. 12:10
 23/40 A kérdező kommentje:

Ja, és ezen sorodra is reagálok :) :

"Falkaszellemmel kapcsolatban: szerintem azok vannak benne ilyen támadásokban akiknek nincs határozott véleménye a témáról (mint általában semmiről). Csatlakoznak (most maradjunk a GYK-nál) Micike99-hez mert jót írt nyomják a zöld kezecskét és gyakorlatilag ugyanazt leírják, mint Micike99 csak a szósorrenden változtatnak."


Elnézést mindenkitől a köv. kis off-ért: Nos, a témában -hogy' is szokták mondani?- "egy rugóra jár az agyunk", pontosan észrevettem én is, amiket írsz. Hozzáteszek ehhez még valamit, nem azért, mintha én lennék az egyetlen "kárvallott" egy bizonyos voantkozásan, de pl. ahány %-om van JELENLEG, annak irreális oka van. Nem azért mondom, hogy panaszkodjak, én ezt LOGIKAI KÉRDÉSNEK ÉLEM MEG. :) Tehát nem panaszként, de amikor elkezdtem fórumozni, hetekig 80% felet jártam, mígnem eleinte még udvariasan jelezték egyesek: túl szakszerű válaszokat írok, nem érti ám mindenki - eddig nagyjából rendben is volna, bár egy bizonyos szintig miért ne fogalmazzak szakszerűen és térjek ki részletesen az okokra is, plusz megoldási javaslatot is írok, és miért ne, ha adott témákban képes vagyok segíteni, van mögöttem nem csak elmélet, de TAPASZTALAT, GYAKORLAT IS! Hamarosan már egyértelműen irigység sugárzott egyes beszólásokból, és ha csak ennyi lett volna... (nem véletlen fogalmaztam úgy: beszólások, nem hozzászólások, ebből kitalálhatjátok az előjelet). Nos, néha én is beszólok másnak, de csak ha van ALAPJA és azért, hogy ne bontsa a rendet tovább, ne bántson alaptalanul másokat! Elismerem, RITKÁN de előfordul, hogy türelmetlenül fogalmazok a fórumon (bár olyankor is oka van egyes, fórumbeli beírók hatására), de igyekszem teljesen mellőzni. Azonban rám szálltak egyesek ALAPTALANUL. Hiába névtelenek, saját magukat fedték fel több ízben is, hiszen visszautaltak rám rendszeresen; akkoriban még kiírattam nick nevem, épp emiatt muszáj volt levennem, hogy ne jelenítse meg a rendszer, de hiába, addigra már BÚJTOGATTAK MÁSOKAT IS, és zuhant a százalékom, holott továbbra is a kérdezők felé udvariasan, odaadóan és reális elméleti és gyakorlati tudásomnak megfelelően válaszoltam.

Mi volt a további oka? Az, hogy sokan nem kellően tájékozottak a szaktudásommal összefüggő területen, amivel semmi baj nem is lenne, de mivel olykor ráadásul udvariasan korrigáltam a köztudatban levő téves információkat SEGÍTŐLEG, akkor ez további olaj volt a tűzre. Meg kell mondjam, nem is annyira a %-om aggasztott, és most sem különösebben, hanem az alaptalan, EGYRE DURVÁBB beszólásai egyeseknek, és hogy bujtogattak másokat, rossz színben feltüntetve engem, amire jó alap volt, hogy egyéni , mégis reális véleményemre célozgattak, hogy "na lám csak, mindenki tudja, hogy mekkorát tévedsz, még neked áll feljebb" - nagyjából ilyeneket vágtak a fejemhez itt a fórumon (holott jeleztem ,hogy bár csak egy vélemény az enyém is, de szakmai tapasztalatom és elméleti ismereteim, valamint egyéni meglátásom okán nagyon is van alapja az én, a többségétől eltérő meglátásomnak), és voltak ennél lényegesen durvább beszólások, nem idézem. Levettem a nickem, de a szakszerű beírásomról és itteni ténykedésem helyéről különösen ők könnyen felismertek ezután még pár hétig, hiszen rám koncentráltak addig is erőteljesen. (Mostanában mintha végre leszálltak volna rólam, talán nehezebb beazonosítaniuk engem, mióta nem látni, mi a nickem.) Rendre lepontoztak engem ok nélkül -nyilván miattuk esett %-om-, az ő színvonalukat tükrözi. Ez a rendszer meg tökéletlen a %-olással, de hát biztosan jót akartak a fórum létrehozói ezáltal is, gondolom azért hozták létre, hogy legyen valami támpontja a kérdezőnek, bár ez, mint látható, gyakran megtévesztő, félreérthető paraméter.


Bocsánat az off-ért még egyszer, mindenkitől, de leírtam, mivel kedves előző hozzászóló szinte hasonlót tapasztal, és nem azért jelzem, hogy "na most akkor" és is szerezzek magamnak pártolókat, mint az a néhány "ellenségem", amúgy is SOKKAL TÖBB KÖSZÖNÖMÖT ÉS ELISMERŐ SZAVAKAT KAPTAM ITT AZ EGÉSZ FÓRUMON MÁR, MINT BESZÓLÁST, SZERENCSÉRE, AMINEK ÖRÜLÖK. :) Irigy, és irigységből támadó emberek meg mindig is lesznek ez van. ;-) Elsősorban és hosszú távon az ő problémájuk, dolgozzanak magukon, nekik különösen van mit. ;-)


Jelen kérdéskörben egyébként továbbra is az a fő tendencia jellemző szerencsére, hogy értelmes, és egyben lélekkel bíró emberekkel cserélhetek gondolatokat és oszthatjuk meg egymással érzelmeinket. :)

2011. júl. 11. 12:43
 24/40 anonim ***** válasza:
48%

bárhogy is próbálkoztál, nem sikrült nem uralnod a terepet. Ezért nem is várok kommentet a hozzászólásomra, nem várom el, hogy elemezgessenek, csak válaszolok a kérdésedre.


Mivel elég egoista vagyok, elsősorban azért akartam gyereket, hogy nekem is legyen, és azért akarok 3-at, hogy több legyen, mint az ismerőseimnek. Nem értek egyet azokkal, akik szterint azért kell kistesó, hogy az egyke ne legyen egyke. Nekem azért kell több gyerek, hogy legyen kiket a szárnyam alá gyűjteni. Úgy akarom nevelni őket, hogy felnőttkorukban is hazajárjanak, hogy mi szülők legyünk a központ, ahová ünnepekkor összegyűlik a család.

Ez egy egoista nő szemlélete, gondolom, nem vagyok vele egyedül.

2011. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szívesen válaszolok itt is mert nem titok. Azért nem tartom magam jó anyának, mert ez nem most fog kiderülni. Hanem akkor ha a unokáimat a gyermekeim jó irányba terelgetik. Ha átviszik az Ő életükbe azokat a hagyományokat, értékeket amiket én próbálok most és ameddig átadni Neki(k). + Ha most én belekényelmesedem a "jajj de jó anya vagyok" szerepbe, akkor lehet, hogy úgy fogom érezni nincs tovább hova fejlődni, tanulni. Tehát inkább nem vagyok jó anya (nincs kisebbrendűségi érzésem tisztába vagyok azzal, hogy jobb anya vagyok, mint az az én anyám valaha is lesz), mint elhiggyem magamról, hogy mindent megteszek, minden úgy jó ahogy az én csinálom. El sem hinnéd, hogy mennyire maradi vagyok néhány témában. A férfiak is lehetnek kedvesek a gyerekekkel, szerethetik őket stb. nem ebbe a kategóriába esik. Kapok is hideget meleget (inkább hideget), ha olyan témához szólok hozzá amihez inkább a támogatást várják és a kedveskedést, mint az őszinte néha keményen koppanó szavakat. De ide nem a saját véleményünk kell hanem az amit a kérdező szeretne hallani (TISZTELET A KIVÉTELNEK, DE A LEGTÖBBEN SAJNOS ILYENEK). Lényegébe véve én is kapom az osztást, hogy vajon mit is tudhatok én a 26 évecskémmel.....

A 26 éves anyuka

2011. júl. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Hű, azt hittem majd olyat írok amilyet még más nem. De ... :) Szóval, valahol az önzés. 18 éves korom óta szeretnék gyereket és mindig is kettőt képzeltem és lányokat. Egyrészt mert nekem nem adatott meg, hogy legyen anyukám csak életem első pár évére így szerettem volna gyerekeket akik viszont megtudják milyen egy szerető család ami nekem nem adatott meg. A másik meg a tyúkanyó ösztönöm: imádok gondoskodni, babusgatni.

Azért amióta vannak gyerekeim (igen, kettő és lányok :D) azóta látom hogy azért ez nem csak ilyen szirup mint ahogy gondoltam, hanem egy hullámvasút, az év minden napjára. Egyik pillanatban dühös vagyok és rájuk mordulok, másik pillanatban meg elolvad az ember mert olyat tesznek amit előtte sosem, vagy ami meghat, stb. Úgyhogy furcsa egy állapot és rettentő fárasztó is, ezt anno még nem hittem :D

2011. júl. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Ez igen, annyira szeretem mikor lehurrognak egy férfit, mert aranyos a gyerekekkel. De miért? Teljes mértékben igazad van a doktorbácsival. Én középiskolában végeztem első fázisban a tanítóképzőt, hét fiú osztálytársam volt. Mindannyian tanítóbácsik és amint tudom mindannyian nagyon jól megállják a helyüket. Nagyapám is tanítóbácsi volt és még mai napig is, habár 16 éve nincs köztünk, a volt tanítványai, akiknek én már a gyerekeit tanítom, most is nagy szeretettel emlékeznek rá. Sokszor volt, hogy a temetőben a sírján olyan virágot találtunk, amit nem mi vittünk oda. Mivel csak hárman vagyunk unokái, testvérek, tudjuk egymásról, hogy ki mikor volt kinn a temetőben. Ebből tudjuk biztosan azt, hogy a régi tanítványok is visznek egy-egy szál virágot.


Szóval le a kalappal előtted, felvállalod azt ami vagy, és ez egy olyan erény, amit nem sokan mondhatnak magukénak. Igenis szükség van az ilyen pedagógusokra és apákra.

A pedagógus kolléga

2011. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Na, akkor most tömörebb leszek. :))


A két beírónak üzenem, akik önzéssel vádolják saját magukat ;) , hogy köszönöm tőlük is az őszinte megnyilvánulást. :) Szerintem egyébként mindenkiben van legalább egy pici önzés, az még simán belefér. Én azért akarok gyermeket, mert egyrészt erős szülői ösztönnel bírok, vágyom arra, hogy gondoskodhassak egy (két) saját gyermekről is (kisebbek közül máséról is szívesen). Kb. 22 éves koromban tört fel bennem a szülői ösztön. Amíg nem lesz saját, addig is pedagógus vagyok, időbelileg: hellyel-közzel. Másrészt azért vágyom saját gyermekre, mert egyfajta érzelmileg társ, ez utóbbi félig önző vágy. :) (Nyilván egy feleség meg másfajta érzelmi társ, az embernek felnőtt társakra épp úgy szüksége van.)



26 éves anyuka: értelek, ilyen értelemben valóban nem kisebbségi komplexus. :) Valóban jó, ha az ember mindig nyitva áll saját maga fejlesztése előtt , az érzelmi intelligenciát is tekintve.

Igen, sajnos azt én is gyakran tapasztalom itt a fórumon, hogy számos kérdező nem annyira valódi választ vár (ha csak nem egzakt a kérdés), hanem azt ,hogy megerősítést kapjon a saját nézetét illetően, és irritálja őket mások véleménye.

Remélem, az én kérdéskörömre írtakat sokkal felszabadultabbnak és őszintébbnek találjátok, én legalábbis eddig mindenképpen - ez engem örömmel tölt el!


Köszönöm az új válaszokat. :)

2011. júl. 12. 16:15
 29/40 A kérdező kommentje:

Közben érkezett egy újabb hozzászólás, mégpedig a pedagógus kollégától:


Köszönöm a te soraidat is. :) Pláne jól esnek megnyugtató szavaid. :) Tényleg kicsit kellemetlenül érzem magam, amikor furcsállják egyesek neten, ill. élőben -szerencsére nem a jelen kérdéskörben tapasztaltam ilyet-, hogy kisgyermekekkel foglalkozó FÉRFI pedagógus vagyok, azonban jól esik, amikor valaki megértő ez irányban. Persze állom adott esetben a kritikát is, ha van alapja.


Annyit hozzáteszek ehhez: jól esik elismerésed, de látod, mégsem akarom itt internetes közegben TELJES mivoltában felvállalni, pontosan hogyan, mi módon végzek pedagógiai tevékenységet -nem is vagyok persze köteles, bár kérdezni szabad, van, amire válaszolok, van, amire nem ;) -, tehát csak érintőlegesen utalok rá. Érzelmeimet azonban általában felvállalom e vonatkozásban is , ez igaz, és hát van kockázata... De ha egyszer elhivatott vagyok a kisgyermeknevelésben, akkor gondoljon csak bárki alaptalanul rosszat rólam -pusztán a nememből kiindulva-, az valójában róluk szól: alaptalanul szurkálódó mivoltukat bizonygatják az ilyenek. ;)


De lám, akadnak, akik józanul átgondolják a dolgot, sőt, még bátorítanak is, hogy fogadjam el érzelmeimet e téren is, és ez valóban oldó hatású, köszönöm. :)

Fura tényleg, hogy egy korszellem torz valamilyen téren, pláne ha 100 év múlva meg épp ellentétes módon torz: a 19.sz-ban fel voltak háborodva az emberek (legalábbis Európában tuti jellemző volt), ha egy nő nevelő akart lenni, nem is engedték őket, hanem csak hogy sajátjukkal foglalkozzanak. Tudjátok, régen csak tanárbácsik, tanítóbácsik és csak óvóbácsik léteztek, bár az utóbbi nem annyira közismert tény. (Ismeretlen volt az óvónő, tanárnő "fogalma".)

Nos, ez a ló túlsó oldala. Miért nincs egyensúly? Egy gyermeknek szüksége van még oviban is, suliban is egy anyai figurára, valamint egy apaira is.

2011. júl. 12. 16:30
 30/40 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én őszintének találom és megnyugtatlak a téged támadók is, lényegében véve ezért támadnak! Amúgy na haragudj de oltári nagy offot írok most, amiért elnézést kérek: a közszférában dolgozom katonák között. Mikor a lányommal eljöttem szülni 8 és fél hónapos terhesen egy majdnem velem egy korú kollégám (férfi) odajött az utolsó hivatalos napomon az irodámba és fiatal férfi létére a szemembe mondta, hogy mennyire tisztel engem az anyaságért, azért, hogy a nehezebb utat választva természetesen akarok szülni szerencsét és jó egészséget kívánt majd kezet csókolt (huszonéves srác) tisztelete jeléül! Én akkor voltam 23 Ő szerintem max 26. Eljár bulizni, vicces, modern srác aki nem mellesleg katona és mindenféle érzelmi kötődés nélkül meghatottan kinyilvánítja az érzelmeit..... Bocs az offért de életem egyik "legbizarabb" élménye volt persze pozitív értelemben. Az apja keményebb dió volt még a terhességem 8házasságom) előtt abszolult lekezelő volt, arrogáns és felsőbbrendűséget sugárzó. De megtörtem ezt a gőgöt annak ellenére, hogy ügyvéd és volt alezredes. Sosem kaptam ajándékba a tiszteletet mindig meg kellett dolgoznom érte ki kellett harcolnom érte. Mert én egy fiatal lány vagyok és ez nem jár alanyi jogon! Tehát ez is diszkrimináció! Erről mi a véleményed? Persze csak ha van időd és kedved véleményezni!

2011. júl. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!