Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Merjek vállalni még egy...

Merjek vállalni még egy gyermeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25éves Nő vagyok, a férjem 31 éves. Van egy 3 éves kislányunk.

A kislányunk születésétől eléggé megváltozott az életünk. Röviden, talán úgy fogalmaznék, hogy elveszett a spontanitás..Itt elsősorban az összebújásokra,szeretkezésekre gondolok.

Nagyon szeretjük egymást, de nekem őrülten hiányzik, hogy minden a régi legyen.

A kislányunkat sajnos altatni kell, odabújni rázni a popsiját stb, mire elalszik mi is elalszunk...


Szeretnénk még babát, de ÉN (a férjem bíztat)attól tartok, hogy még távolabb kerülnénk egymástól. Én a picivel lennék, ő meg a bagyobbal? vagy hogy lenne?

Vagy várjuk ki, hogy a kislányunk legyen 10éves (most csak mondok valamit), szóval önállóbb.. Én még akkor sem leszek öreg a másodikhoz, vagy "legyek túl" rajta hamar???

A kérdésem az az, hogy ahogy előre halad az idő, úgy csak jobban fogok félni, újra belevágni, vagy jobb lesz?

Van itt köztettek olyan aki hasonló cipőben jár?

Tapasztaltabb, többgyermekes anyukák segítségét várom.


köszönöm


2009. nov. 5. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én most várom a másodikat, 21 hetes vagyok. A kisfiam 16 hónapos. Tehát igen kicsi lesz köztük a korkülömbség, de mi ezt akartuk. Ha te benned félelem van akkor addig ne vágjatok bele amásodik babába, mert valószínű nem jól fog elsülni a férjeddel a viszonyod. Gondolok pl, arra, hogy lehet mégtávolabb kerültök egymástól és ezt te a második babának fogod betudni. Szerintem várj még vele. Ha úgy érzed, hogy most jöhet akkor jöjjön.

2009. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is ezt gondolom. Azért még várok javaslatokat, gondolatokat.
2009. nov. 5. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg átszoktatni arra a lányod, hogy egyedül aludjon el mert ez nem normális, hogy nincs magánéletetek a gyerektől. Így semmiképpen ne szülj még egyet, mert azzal aztán a férjed mellé kötnéd magad, aki egy idő után elkezdene másfelé kacsingatni, mert még ennyi időtök sem lenne egymásra. Előbb hozzátok rendbe a kapcsolatotokat, szervezzétek át az életeteket, hogy legyen időtök egymásra. Ha majd újra minden oké lesz, akkor vállaljatok még egy babát. Szerintem.
2009. nov. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet.Már nem olyan,mint az első gyerek előtt volt.

3,5 éves a fiam,és őt is altatni kell,illetve odafeküdni mellé.Sokszor mi is elalszunk vele.Mi úgy oldjuk meg,hogy hétvégén szentelünk több időt egymásnak,vagy reggel korábban kelünk.De jön a második baba,szóval nem tudom,hogyan egyeztetünk majd.

De láthatod,ha jön a köv gyerek,azért nem hanyagoltuk el egymást.

Tény,hogy jóval kevesebbet vagyunk együtt,Nincs szex a nappaliban,fürdőben,kicsit megszokottá vált az egész,de nekünk így is jó.És nem értek egyet azzal,aki azt írta,hogy más felé fog kacsintgatni a férjed,mert mint írtad,ő is biztat Téged.Várhatsz még 1-2 évet,hogy önállóbb legyen a gyerek,de 10-et semmiképp,szerintem.

Lehet jobb túlesni rajta egyszerre.

2009. nov. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2009. nov. 5. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs azzal semmi baj,hogy ezt érzed,lehet csak nem vagy felkészülve még egy újabb gyermek fogadására.Ezzel én is így voltam,amikor a gyermekem három éves volt.Hat éves korában éreztem azt,hogy őrülten szeretnék még egy babát.És szerintem ez az érzés kell,mert most annyira boldog vagyok és mindkét gyermekem érzi ezt rajtam.Csak így tudnak ők is szeretetben és boldogságban,egészségesen fejlődni és élni.
2009. nov. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit,hogy sokkal kevesebb idő jut egymásra,de a férjem többet vállal a gyerekek körül,mint ezelőtt.Ez nagyon jó tud ám lenni és közelebb hoz minket egymáshoz.Ja és nincs jobb egy napközbeni eldugott helyen lévő, rövid ideig tartó szeretkezéshez,miközben a nagyi fent vigyáz az alvó unokáira.Ne botránkozzatok meg (elég konzervatív vagyok én is),de a mai napig ezen kacagunk a férjemmel és az biztos,hogy soha nem fogjuk elfelejteni.
2009. nov. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!