Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 gyermeket vállalni. Kinek...

5-6 gyermeket vállalni. Kinek mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy ha valakinek ez az útja, szép és nemes élet. Felelőségteljesen oké, de össze vissza szülni ennyit nem. Nem a pénzről van szó, hanem a szeretetről..
2009. aug. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Dettó:)
2009. aug. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha el is tudjátok tartani őket akkor oké. Több családot is ismerek, ahol ennyi vagy több gyerek van, van akkora házuk ahol kényelmesen elférnek, jólnevelt, egészséges gyerekek. Megtehetik, hogy csak az apa dolgozzon az anya csak a gyermekekkel foglalkozik. Így rendben.

Ha ezek nem adottak, ha a gyerkek csak eszköz és nem cél, akkor nagy felelőtlenség.

2009. aug. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
nekem most lessz a harmadik, igazából még csak 21 vagyok és a páromnak sem igazán van komolyabb háttere, de a lányom meg a fiam mindent megkap tőlünk, rengeteg játék , ,ide-oda visszük őket, szóval mi neveljük őket nem hagyjuk mindíg mamára, mert ilyen is van. szerintem hozzáállás kérdése. Van aki szinte menekül a gyerekek elől. Elég szomorú ilyet látni, én még segítséget sem nagyon kérek, pedig néha már alig állok a lábamon, de megéri, csak az a baj hogy nagyon hamar felnőnek, és akkor már nemcsak anya meg apa van, jó érzés hogy amíg picik tőlünk függnek, és ez komoly felelősség. 26 hetes km
2009. aug. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nagyon jó, ha nagy családja van valakinek.
2009. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szeretnék 3. gyermeket.



Én úgy gondolom nem a rengeteg játék, meg szép ruha ... a boldogság titka, nem attól jó szülő valaki mert mindent sz.art megvesz a gyerekeinek.


1 gyerkőc is rengeteg törődést igényel, hát még 5.

Viszont -szerintem- annál nincs jobb/szebb, hogy látja őket az ember együtt játszani, egymástól tanulni...

Én írigylem azokat akikek megvan minderre az anyagi és "agyi" kapacitásuk.


A nagynéném 5 gyereket szült (a 6-at elvesztette). De mindig koszosak, éhesek...voltak. Már nagyobbak, de köztük a kisebbek még most is.

A két nagy 17-20 már dolgoznak, az általánost alig tudták kijárni. A 17 éves talán be sem fejezte....



Véleményem szerint hosszútávon kell gondolkodni annak aki ilyen nagy felelősséget vállal (ami az anyagiakat illeti) (már 1 gyereknél is. Többnél meg hatványozottan igaz. Mi nagyon gondolkodtunk, hogy érkezhet e a lányom.)

Mi szeretnénk tisztességesen útnak indítani őket, ha eljön az ideje.

Manapság az ovi is egy szekérderék pénz, hát még a sulik...

2009. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnék harmadik babát, de anyagilag nem állok úgy. Csodálom azokat akik 4 5 vagy akár több gyermeket nevelnek. Ha megfelelő szeretettet törődést tud adni mindegyiknek és meg van a megfelelő anyagi háttér. Tudom a pénz nem minden, de annak nem sok értelme ha valaki csak ész nélkül szüli a gyereket, mert akkor több a családi. Sajnos ilyet is ismerek. Az ilyen felháborító. A falunkban egy anyuka most várja a hetedik gyerekét ha jól tudom. A legkisebb még nincs 1 éves a gyerek a kezében a hasában a másik a cigi meg lóg a szájában mert az IQ-ja sehol sincs. A férje sem dolgozik a gyerekek koszosak, szakadt a ruhájuk tényleg szánalmas az ilyen.

Biztos hogy ma már nagyon nehéz több gyereket felnevelni de én csodálom azokat akik megfelelő körülmények között képesek rá.

2009. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most várom a másodikat. És itt meg is állok. Tudom, hogy őket még fel tudom tisztességgel nevelni. És nem csak anyagiakra értem, hanem agyilag is. Azért sok gyerekre nagyon sok türelem kell, ami nekem nem lenne.
2009. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azokat én sem értem akik, több gyereket nevelnek, és szegények is, és a gyerekeiket is megeszi a kosz. attól hogy valaki men áll úgy anyagilag, attól még kellő odafigyeléssel tisztán tudná tartani a gyerekeket, meg úgyis othon van, tud rájuk időt szakítani, foglalkozni velük
2009. aug. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is csak azok vállaljanak több gyermeket, akiknek nem gond az anyagi többletkiadás. Nagyon sajnálom azokat a gyerekeket, akik csak a nagyok kinőtt ruháiban járnak, nincs pénz új ruhára, cipőre, játékra.Sokszor hallom, hogy szegényen is lehet boldognak lenni. Ez igaz is lehet, de ezt a gyerek is így gondolja, aki csak örököl? A nagyobb gyereknek pedig sokat kell segíteni a kicsiknél. Őket is sajnálom, mert anya nem a nagyobbnak szült, mégis sokan a nagyokra támaszkodnak. Biztosan szeretik a kistesókat, de nem kellene mindig rájuk tukmálni. Nem azt mondom, hogy ez mindenhol így van, tisztelet a kivételnek! De átlagban ezt látom...
2009. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!