Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki miért szeretne / akart...

Ki miért szeretne / akart gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
Egyszerre több okot is írhattok, kivéve a szinte minden gyermeket vállalni kívánóra jellemző érvet, hogy "mert lényem folytatása / mert az én vérem , stb". És persze az "azért akar valaki, mert pedó" típusú vicces / félig vicces válaszokat is kéretik mellőzni. Előre is köszi a válaszaitokat.
2011. júl. 10. 13:31
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne gyerekem, úgy érezném, semmit se ér az életem. Persze attól még sok hasznos dolgot cselekedhet az ember, életeket is menthet akár, de mégis üresnek érezném az életemet. Úgy tudnám megmagyarázni, mint egy önmagába visszatérő út, meg egy olyan út közötti különbséget, ami vezet valahová.

Kislány korom óta anyának készülök, ez számomra nem volt döntés, ez maga a lényeg.

2011. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:

kihagyhatatlan tapasztalatszerzés :)

gondoltam, legyen, mert miért ne, van majdnem mindenkinek. Utólag: kár lett volna kihagyni, ez tényleg érdemes megélni! Leírhatatlan és elképzelhetetlen, hogy egy gyerek milyen, mit adhat és mit formál rajtunk.

2011. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem is a gyerek ad értelmet az életnek,és ahogy idősödik az ember annál inkább. De ez egy ajándék is a nőtől a szeretett férfinak,nem szülnék akárkinek! Egyedül nem is tudom elképzelni,hogy nekivágnék gondolok itt a "spermadonorra" pl. Szóval én ajándéknak szántam és fiatalon akartam "szerelemgyereket" mert az olyan romantikus:) Sokkal szebb,mint az életet egy rúd szaláminak nézni és felosztani szép sorban. Mindent csak józanul,kimérten,amikor már híre hamva sincs a szerelemnek stb. Persze minimális feltételeknek meg kell lennie!
2011. júl. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
első vagyok, abszolút meg tudom érteni a spermadonoros anyákat is, bár én régóta nem voltam egyedül hálisten, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a családot, gyereket bármivel (karrier, pénz, álomutazások) pótolni lehetne
2011. júl. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, már most rögtön e kettő is változatosabb, mint amilyeneket reméltem, szóval nagyon örülök. :)


"önmagába visszatérő út, meg egy olyan út közötti különbséget, ami vezet valahová." - érdekes analógia! Máris gondolatébresztő számomra, hm... én épp e kettő kombinációját érzem most: spirális út, rugószerűen: felülnézetből visszatér önmagába, mint ahogyan a felnőtt újra egy kicsit gyermek is lesz; de egyben felnőttebb, felelősségteljesebbé is válik (jó esetben), tehát "a spirálrugó" oldalnézetből pedig emelkedést mutat, el-RUG-aszkodást.

2011. júl. 10. 13:51
 6/40 A kérdező kommentje:

Hű! :) Mire kiküldtem előző kommentemet, újabb kettő érkezett, nagyon aktívak vagytok, köszönöm. :) Ráadásul újabb szempontokkal gazdagodott a kérdéskör! :)


Közben arra gondoltam, ha már ilyen változatos esetek felmerültek (sperma donor, és hogy folytassam a sort: lombik, örökbefogadás), ha van kedvetek, tüntessétek fel a nemeteket, esetleg életkort is, amit elegendő csak nagyjából (20 alatt, 20-30, 30-40, 40 felett), valamint ha szeretnéd (ha már ilyen irányban is elindultatok) azt is, saját gyerek-e, párod hozta, vegyesen jellemző-e: párodnak is, neked is van "hozott gyümölcs", plusz közös gyerkőc, lombik-e, stb és hogy mit éltél át a gyermek érkezésénél, ami az esetben különösen érdekes lehet, ha nem szokványos módon váltál szülővé: lombik, örökbefogadott, stb.


Az is nagyon érdekelne, olyanok is írjatok, légyszi', akiknek még nincs gyermeke, de szeretne! :)


Nos, akkor hogy egyenlő legyen a megnyilatkozás: én 30-40F(érfi), pedagógus, gyermektelen, gyermekre vágyó.

2011. júl. 10. 13:59
 7/40 anonim ***** válasza:
ja megint első vagyok, bocsi, még egy dolog, a terhességet nem szabad kihagyni! azt a felemelő érzést, azt a lelkiállapotot, a férjemet akkoriban szerettem legjobban, és úgy éreztem, most igazán fontos vagyok, valami olyan megmagyarázhatatlan dolog történik velem, amit kár is lenne megpróbálni szavakba önteni, távlatában néztem az egész életet, a világot, az embereket, és tudtam, hogy most adom át mindazt, amit valaha kéretlenül is megkaptam. életem valószínűleg legboldogabb időszaka volt, most is azon vagyok, hogy megismételjem :) mármint nem konkrétan ebben a percben :)
2011. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
Első: 34, egy db 2,5 évessel, aki közös gyümölcs, hozott gyerek nincs.
2011. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
Több oka volt. Mert anya akartam lenni, valakiről gondoskodni akartam, kíváncsi voltam milyen az igazi önzetlen szeretet és mindemellett meg akartam mutatni az anyámnak, hogy lehet szeretni egy gyereket.
2011. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondhatom el magamról, hogy akartam gyereket. Nem vagyok az a típus, hogy mindenképpen legyen gyerek. Valahogy úgy voltam vele, hogy igen az élet része, de nem ragaszkodtam görcsösen hozzá, pedig sokan mondták, hogy márpedig gyerek nélkül nem teljes az élet.

Két vetélésem is volt, nagyon megviselt mindkettő. Aztán egyszer csak újra terhes lettem. Tudomást vettem róla, kihordtam, megszültem. Szerettem terhes lenni, imádom a gyerekemet. 31 és fél voltam mikor szültem, most 34 vagyok. Nagyon jó érzés az anyaság, de most sem mondom azt, hogy egy ember élete csak úgy teljes ha gyereke van.


Lehet lepontozni.

2011. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!