Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyermekedet engeded...

3-4 éves gyermekedet engeded számitógépezni? Mennyit?

Figyelt kérdés
Én a gyerekeimnek nem engedem,ha be van kapcsolva,van,hogy ide ülnek hozzám és megnézik,mit csinálok,de különben nem engedem nekik használni,a fiam pedig már tudná,4 éves lesz.Sztem majd a későbbiekben úgyis lesz rá példa,hogy gépezni fog,most még nem való neki.Barátnőm kislánya 3 éves elmúlt és ő rendszeresen engedi a lányát gépezni,netezni...Persze,azzal elmarad és leköti magát a gyerek,de:Szerintetek ez mennyire "jó" dolog?
2011. máj. 26. 08:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4 és fél éves, korábban is a laptopon nézett mesét (inkább berakok dvd-t, mint hogy a tv-t nézze, ez napi 1 mesét jelent).

Az apukája sokat játszik, így őt is elkezdte érdekelni, napi 10-15 percet játszhat, ha akar, de nem is igazán tud még. Csak olyan játékkal tud, amihez 1 gombot kell nyomni, a többi nem sikerül. Kb egy hétig elég nagy újdonságnak számított és kérte minden nap, de azóta eszébe sem jut.

Szerintem ha igényli, nem szabad megvonni tőle, mert annál nagyobb lesz a kísértés, semmi baja nem lesz napi negyed órától.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a közös játék, mese helyettesíthető a netezéssel!

2011. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem engedem, van, hogy találok érdekes dolgokat (pl. képek), amik érdekelhetnék, de nem mutatom meg nekik, mert nem akarom, hogy "rájöjjenek", hogy szórakoztató dolog, így hidegen hagyja őket. Úgyis lesz majd idő, amikor "követelni" fogja, hogy gépezzen, mert hallja majd a barátaitól a suliban. Akkor lehet róla szó, én magamtól nem fogom rászoktatni őket.
2011. máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egyszervolt.hu-n engedem mesét, mondókát nézni, és általam választott játékokat játszani.

Legtöbbször kifestős, autós játékokat választ, plusz nagy kedvence a Dórás játék.

2 éves kora óta tudja kezelni az egeret, youtube-ot is szoktuk nézni, az öleben ül, ő kattint rá, h melyiket szeretné, zenét hallgatunk, pl a gyerekdalokat, ott nézi a Kisvakondot, ilyesmik.

2011. máj. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az olyan apákat sem értem, akik gépen játszanak, és a helyett, hogy pl elmennének a gyerekkel a játszótérre, vagy mondjuk bringázni, inkább megengedik egy 3-4 évesnek, hogy ő is számítógépes játékokkal játsszanak.

Mondván, hogy együtt játszanak:-(((

2011. máj. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!