Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyermekedet engeded...

3-4 éves gyermekedet engeded számitógépezni? Mennyit?

Figyelt kérdés
Én a gyerekeimnek nem engedem,ha be van kapcsolva,van,hogy ide ülnek hozzám és megnézik,mit csinálok,de különben nem engedem nekik használni,a fiam pedig már tudná,4 éves lesz.Sztem majd a későbbiekben úgyis lesz rá példa,hogy gépezni fog,most még nem való neki.Barátnőm kislánya 3 éves elmúlt és ő rendszeresen engedi a lányát gépezni,netezni...Persze,azzal elmarad és leköti magát a gyerek,de:Szerintetek ez mennyire "jó" dolog?
2011. máj. 26. 08:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mikortól jó, ill. érdemes. A lányom 3 éves, még nem engedem. Néha egy-egy rövid mesét, éneket megnéz rajta, de nem rágja a fülemet érte.
2011. máj. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem semennyire nem jó dolog. Egy kisgyereknek még nincs szüksége számítógépre és internetre, annál inkább kellene a szülőkkel együtt töltött idő, társasjátékok, gyúrmázás, mesék, játszótér és még sorolhatnám. Sok ismerősöm van, aki azért nem vesz elő esténként egy mesekönyvet és mesél a gyerekének, mert nincs ideje, ő fáradt stb. stb. Elég szomorú, hogy nincs 10 perce elmondani egy rövidke mesét lefekvés előtt. És az együtt töltött idő helyett odaülteti a gyereket a tévé vagy a számítógép elé, addig sem kell rá figyelni, nem kell vele foglalkozni. És később csodálkozik, hogy problémás a gyerkőc az iskolában, nem fogad szót, nem tiszteli a szülőt.
2011. máj. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Ja, és egy 3-4 gyerek már nagyon okos. Leül internetezni, és olyan dolgokat nézeget, ami még nem neki való. A szülő pedig nyilván nem ül ott mellette, hogy ugyan kisfiam / kislányom mit csinálsz. Így is túl korán nyílik ki a szemük a világra, annak sem a pozitív oldalára. Szóval továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy egy kicsi gyereknek nem kell számítógép! Előző voltam.
2011. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"3-4 éves gyerek"

elírtam, bocs

2011. máj. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én a 7 évesemet se engedem internetezni. Van saját számítógépe (az apja kiselejtezett ősöreg PC-je), de azon nincs net! Azok a játékok vannak rajta, amiket én rátelepítettem, azokkal meg nyugodtan játszhat hétvégente 1-1 órát. Még véletlenül is, a guglival játékot keresve is ráakadhat olyan tartalomra, ami nem neki való. Ezért nem engedem.

A fiam 3,5 éves, majd ha elég nagy lesz, hogy tudja kezelni, akkor szintén játszhat a tesója gépén, de a szülői laptophoz egyik sem nyúlhat, internet pedig csak ezen van.

2011. máj. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

NAGYON KORAI!!


A fiam negyedikes ő már szokott gépezni, de szigorúan figyelem miket néz és PC-s játékok egyáltaklán nincsnek itthon.

2011. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Engedtem őket.Kb 15-20 percet játszhattak,van egy gyerekeknek való böngészőnk a Kidoz,azon csak olyan játékok,videók,zenék,weboldalak vannak,amik nekik valók,és egyedül is tudják használni.
2011. máj. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem még kicsi hozzá. Kétlem, hogy tudná kezelni, és őszintén szólva, én attól is félnék, hogy elront valamit. Nála az a számítógépezés, hogy ideül az ölembe, és dirigál, hogy mit csináljak :) Szokta mondani, hogy "Anya, nyisd meg a youtube-ot és hallgassuk meg a "hémambót". Mármint a Mambo Italiano-t, az az egyik kedvenc zenéje :) Meg van már egy egész kívánságlistája azok közül, amiket én is szoktam hallgatni, mondjuk volt olyan, amit csak poénból hallgattam meg egyszer, és neki annyira megtetszett, hogy mindig kéri (mint pl. a Dunaparti csónakházban, nekem már az agyamra megy, de a fiam imádja), de természetesen én kezelem a gépet, nem ő, hiszen nem tudná megkeresni a számait :)

Játszani még nem játszik a gépen, de nekem néha "kell", és akkor ő mondja, hogy mit hogyan csináljak :) Egy időben szerettem Sims-ezni, és akkor nagyon élvezte, hogy ő mondja meg, mikor egyenek az emberek, meg mikor menjenek fürdeni.


De azt igazából el sem tudnám képzelni, hogy a fiam ideüljön a géphez, és egyedül netezgessen. Mármint azt hogy tudná kezelni egy 3-4 éves gyerek?

2011. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Három és fél éves a fiam, laptopunk van. A www.egyszervolt.hu-n van egy autós játék, a Traffpark, ha azt beállítom, akkor onnan már egyedül kezeli. Ellenörzött játék, csak gyerekeknek, nagyon sokat tanul belőle a közlekedésről és imádja. hetente kétszer 30 percet játszhat. Nem mondom, hogy örülök neki, hogy ennyire odavan érte, de nem lehet a mai világban ezt elkerülni, meg amit nagyon tiltanak,ugye... Ott ülök mellette végig vagy én, vagy az apja, megbeszéljük a dolgokat, de már egyedül kezeli az egeret, mindent. Mindezek mellett természetesen van gyurma, mese, játszi, ami kell az egészséges fejlődéséhez.
2011. máj. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk még nem "használ" számítógépet a 3 éves fiúnk, és nem is nagyon érdekli egyenlőre. Sokkal szívesebben játszik autókkal, vonatokkal...szereti a mesekönyveket és a mese DVD-ket. Úgy gondolom ez így van rendjén, mert az való neki. Ha a párom néz pl. egy videót vagy képeket a neten autókról, motorokról akkor van úgy , hogy a gyerkőc is megnézi de ennyi.
2011. máj. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!