Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Félek és aggódom. Vagy túllihe...

Félek és aggódom. Vagy túllihegem?

Figyelt kérdés
Szeptembertől újra dolgozom,és akkor a lányom 2,5 éves lesz.Egy rokon fog rá vigyázni,akinek mellesleg nem volt gyereke,de jól elvannak a lányommal.Tegnap elkezdtük a hozzászoktatást,egy egész napot töltöttünk nála,és ezt minden héten legalább egyszer így tervezzük.A gondom az hogy félek hogy nem fogja megenni amit főz,itthon is elég válogatós,de az ő ízei még másabbak,tegnap kiderült.Aztán hangsúlyozta tegnap hogy nem fog neki olvasni,mert nem lát(van szemüvege).A lányom viszont most egész nap igényli a meséket mondókákat énekeket és más játék nem is igazán érdekli.Én tudom milyen jó és mennyire fontos az olvasás.Aztán volt még egy-két megjegyzése ami nem igazán tetszett.Aludni nem alszik délután a lányom,tegnap viszont kicsit úgy éreztem erőlteti hogy feküdjön amivel nem is lenne gond de én nem akartam mondani hogy ettől ugyanolyan fáradt lesz meg itthon lehúzott redőnynél szoktunk próbálkozni,meg nem szoktam melléfeküdni meg tegnap még korai is volt hogy ő próbálkozzon.Aztán a legkisebb csúszdán nem engedte egyedül csúszni,jó oké féltse mert övé a felelősség,de a lányom már nagyon önálló és elég ha a közelben figyeli az ember mert stabilan mászik.Aztán én mondtam maradjon a vékony kalap rajta de ő hogy vegyük le szoktassam a sapka nélküliségre,hát volt már idén tavasszal sapi nélkül de tegnap fújt a szél picit.Aztán délután mondom nem stimmel valami a lánnyal erre jajj, ne aggódjak semmi baja.hát lett éjszakára magas láza volt és hányt.De ha így nem veszi észre akkor hogy bízzam rá ha gond lesz nem fogja észrevenni.Most hirtelen ennyi de volt még ilyen fura szövege.És nálunk itthon nem megy a tv mert feleslegesnek tartom napközben na ott ment délután,meg hogy ő otthagyja evés közben mert hátha úgy jobban eszik.Nem igazán vagyok abban a helyzetben hogy ezeket a dolgokat mondom neki mert férjem rokona és nem tudom hogy fogadná,nagy segítség ha vigyáz rá,és nem akarom megsérteni mert amúgy bírom.És hát most tudatosult bennem hogy a lányommal hamarosan kettéválunk.S félek az elválástól,nem igazán hagytam másra csak a férjemre eddig.Szinte fizikailag rosszul vagyok a gondolattól,hogy nem úgy és nem azt csinálja majd a lányommal amit én szoktam szóval úgy értem hogy nem adja meg neki azt amit én meg tudok adni.Bocsi hogy hosszú voltam de alig aludtam éjjel ez járt a fejemben.
2011. ápr. 5. 08:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
utolsó előttinek nagyon köszönöm a bátorító szavakat,utolsónak:neked is igazad van,viszont valahogy az ovival kapcsolatban másképp érzek,egyrészt mert értenek hozzá,másrészt talán mert fizikailag közelebb lesz hozzám,(a mi sulinkkal közeli oviba íratom)persze tudom hogy nem lesz egész nap mese,de ő úgy fogalmazott:majd itt nem könyvez mert én nem fogok olvasni neki mert nem látok csak pápaszemmel,nem is várom el hogy egész nap olvasson,én sem reggeltől estig olvasok,de amikor közös játék van olvasok mert kéri a lányom.nekem az nem tetszett hogy lefektette hogy egyáltalán nem,azt hiszem erre találok megoldást.az alváshoz meg annyit tudom hogy fix alvásidő van,de bízom abban hogy ott látja a többitől az alvást és ő is alszik,nem is azzal volt baj hogy próbálta csak elsőre gondoltam nem fog menni és nem kérdezte meg hogyan szoktunk
2011. ápr. 5. 09:16
 12/16 A kérdező kommentje:
bocsi közben van egy plusz hozzászóló,neki is köszi,nagyon jó hogy írtok saját tapasztalatot,nekem könnyebb így,kicsit lelkileg padlón vagyok némelyik hozzászólás meg is ríkat.
2011. ápr. 5. 09:18
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp beszélgess a rokonoddal, nem sértődhet meg azon, hogy a saját lányodról beszélgetsz vele. Próbálj meg minél több információt átadni neki a kislányról és mikor egyedül lesz vele, akkor rejtetten is előjönnek, amiket mondtál neki. Nekem anyósom ilyen okoskodó és mindent úgy akar a lányommal csinálni, ahogy ő csinálta annak idején, hiszen " már két gyönyörű, okos gyereket nevelt fel" . Nálunk sajnos voltak is sértődések olyanok miatt, hogy nem adtam egy két hónapos gyereknek fekete teát mézzel meg citrommal stb. De nem érdekelt, ha szivességet tesz, ha nem, én a gyerekem éredekét mindenek felett nézem és bizony sokszor jár a szám! Az egészsége végett igenis szólj neki és ne legyenek újító ötletei, hanem csinálja úgy, ahogy te szeretnéd! Más miatt ne szólj neki, az miatt nem lesz beteg, hogy nem akar olvasni neki, majd te olvasol otthon, ha hazaértetek!
2011. ápr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
köszi neked is,majd a buszon és este olvasunk,oda meg viszek zeneovit hogy tegye be neki és akkor gyerekdalokat is hallgat meg mondókákat is,könyvet meg olyat viszek amit nézegetni lehet,állatosakat.ez talány jó kompromiszum
2011. ápr. 5. 09:50
 15/16 anonim ***** válasza:
Megéri visszamenni 6 órában dolgozni? Keresel vele annyit,hogy egész nap idegeskedj a gyereked miatt? Én senkinek nem adnám oda a gyerekemet,persze oviba vagy bölcsibe igen,mert ott nem csinálhatnak vele semmi rosszat. Anyukám is odaadott egy rokonnak,amikor kicsi voltam és bizony vert,amikor olyan kedve volt..... Rejtett kamerát meg nem nagyon tudsz elhelyezni más lakásában.
2011. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
napközibe megyek vissza 4 órát leszek ott,8 órába megyek vissza és igen muszáj
2011. ápr. 5. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!