Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Félek és aggódom. Vagy túllihe...

Félek és aggódom. Vagy túllihegem?

Figyelt kérdés
Szeptembertől újra dolgozom,és akkor a lányom 2,5 éves lesz.Egy rokon fog rá vigyázni,akinek mellesleg nem volt gyereke,de jól elvannak a lányommal.Tegnap elkezdtük a hozzászoktatást,egy egész napot töltöttünk nála,és ezt minden héten legalább egyszer így tervezzük.A gondom az hogy félek hogy nem fogja megenni amit főz,itthon is elég válogatós,de az ő ízei még másabbak,tegnap kiderült.Aztán hangsúlyozta tegnap hogy nem fog neki olvasni,mert nem lát(van szemüvege).A lányom viszont most egész nap igényli a meséket mondókákat énekeket és más játék nem is igazán érdekli.Én tudom milyen jó és mennyire fontos az olvasás.Aztán volt még egy-két megjegyzése ami nem igazán tetszett.Aludni nem alszik délután a lányom,tegnap viszont kicsit úgy éreztem erőlteti hogy feküdjön amivel nem is lenne gond de én nem akartam mondani hogy ettől ugyanolyan fáradt lesz meg itthon lehúzott redőnynél szoktunk próbálkozni,meg nem szoktam melléfeküdni meg tegnap még korai is volt hogy ő próbálkozzon.Aztán a legkisebb csúszdán nem engedte egyedül csúszni,jó oké féltse mert övé a felelősség,de a lányom már nagyon önálló és elég ha a közelben figyeli az ember mert stabilan mászik.Aztán én mondtam maradjon a vékony kalap rajta de ő hogy vegyük le szoktassam a sapka nélküliségre,hát volt már idén tavasszal sapi nélkül de tegnap fújt a szél picit.Aztán délután mondom nem stimmel valami a lánnyal erre jajj, ne aggódjak semmi baja.hát lett éjszakára magas láza volt és hányt.De ha így nem veszi észre akkor hogy bízzam rá ha gond lesz nem fogja észrevenni.Most hirtelen ennyi de volt még ilyen fura szövege.És nálunk itthon nem megy a tv mert feleslegesnek tartom napközben na ott ment délután,meg hogy ő otthagyja evés közben mert hátha úgy jobban eszik.Nem igazán vagyok abban a helyzetben hogy ezeket a dolgokat mondom neki mert férjem rokona és nem tudom hogy fogadná,nagy segítség ha vigyáz rá,és nem akarom megsérteni mert amúgy bírom.És hát most tudatosult bennem hogy a lányommal hamarosan kettéválunk.S félek az elválástól,nem igazán hagytam másra csak a férjemre eddig.Szinte fizikailag rosszul vagyok a gondolattól,hogy nem úgy és nem azt csinálja majd a lányommal amit én szoktam szóval úgy értem hogy nem adja meg neki azt amit én meg tudok adni.Bocsi hogy hosszú voltam de alig aludtam éjjel ez járt a fejemben.
2011. ápr. 5. 08:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én is szeptembertől megyek vissaz, a lányom akkor lesz 2,5 éves, de egyértelmű, hogy bölcsibe adom.

Idegenre, rokonra nem bíznám.


Az olvasásról: az enyémet max 1 percig érdelkil, inkább játszik, tesz vesz és megyünk mindefelé.

2011. ápr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Add bölcsibe, vagy ha már szobatiszta lesz mehet oviba is. Én rokonra nem bíznám, csak anyukámra vagy anyósomra. De ők még dolgoznak.
2011. ápr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
bölcsi férőhely már nincs a környéken,csak fizetős azt nem bírjuk,vidéken lakunk és megyeszékhelyen dolgozunk jövőre is csak protekcióval kerülhet be oda oviba.mindketten,még nem szobatiszta lehet nyár végére az lesz de nincs garancia,mert még nem érdekli a téma
2011. ápr. 5. 08:51
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit mondanék, hogy soha nem fogsz olyan embert találni, akire nyugodtan rá fogod bízni a lányodat. Senki nem nevel ugyanúgy mindenki nevelési elveiben, féltésében, nem féltésében, fogsz találni kivetnivalót. Senkitől nem fogja azt kapni a lányod, amit tőled. És nem kifejezetten arra gondolok, hogy azért mert te vagy az anyja, hanem, mert mások vagyunk. Ne stresszelj!
2011. ápr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj hogy megkérdezem, de miért nem viszed bölcsibe? Tudom hogy az is szívfájdító, de legalább biztos lehetsz benne, hogy olyan emberek foglalkoznak vele, akik ezt tanulták évekig! Mi februárban kezdtük a bölcsit! Az én fiam olyan anyás volt hogy a boltba nem mehettem le anélkül, hogy ne arra jöjjek haza hogy a küszöbön ül és sír! Szinte semmit nem eszik meg, olyan iszonyú válogatós! A déli alvás csak úgy ment, hogy mellette feküdtem az ágyban! Azt hittem belebolondulok a gondolatba, hogy mi lesz vele, ha már nem fogják lesni minden kívánságát és nem tudják a szokásait figyelembe venni, össze fog dőlni számára a világ! Nagyot tévedtem! Semmi gond nem volt! Viszonylag könnyen beszokott! A bölcsis gondozónőnek meg kellett írnom egy jellemzést, mit szeret, mit eszik meg, mivel játszik, hogy alszik el, stb... Szóval végülis ismerte a gyerekem amikor elkezdett vele foglalkozni! Azóta van egy nagyon ügyes, önállóbb fiam, aki nagyon élvezi az önállóságot és a "kispajtások" társaságát! :) Fel a fejjel! Olyan dolgokat tudnak produkálni, amiről nem is álmodtál!
2011. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
anyukámra rábíznám anyósomra nem de mindketten dolgoznak,igazából ez a rokon is olyan mintha anyósom lenne,legalábbis családban elfoglalt helyét tekintve,sajnos ez az egy lehetőségünk van csak nem tudom hogyan csináljam hogy jó legyen a lányomnak,már én is megbántam a bölcsi dolgot,de nem tudok mit tenni nekünk 1 évesen kellett volna jelentkezni hogy felvegyék
2011. ápr. 5. 08:53
 7/16 A kérdező kommentje:
nem haragszom a kérdésért,amikor felmerült a kérdés hogyan tovább már a bölcsivel elkéstünk,a szerencse talán az hogy kb fél 11-től fél 5-ig kellene vigyáznia rá,mert délután fogok dolgozni.napköziben dolgozom majd
2011. ápr. 5. 08:56
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Megértelek, ez nagyon nehéz helyzet. Én anyósomra fogom hagyni a 16 hónaposomat, és teljesen kész vagyok miatta.

Tudom hogy kellemetlen, de le kell ülni megbeszélni hogy mit hogy szeretnél, és ha valami nem tetszik, akkor szólni. Mondd el, hogy ezzel csak a gyereknek akarsz jót, és ha a rokon a megszokott dolgokat követi, neki is könnyebb lesz.


Előbb azonban gondold át, hogy mi az amit még tolerálni tudsz, és ne szólj minden apróságért.


Pl. Jó, ne olvasson neki ha megterhelő, de kérd hogy a Tv-t maximum 1 órára kapcsolja be, mikor ott van a gyerek.


Amúgy a gyerekek nagyon allkalmazkodóak. Az oviban sem foglalkoznának vele egész nap. Hagyd hogy kicsit összeszokjanak. Nem baj ha kicsit mások a szabályok. Tudom milyen nehéz hagyni mikor úgy érzed hogy nem jó a gyerekednek ahogy csinálják, de ha a gyerek jól érzi magát akkor nincs gond. Gondolom a rokon is azt szeretné ha jól érezné magát. Emellett még szeptemberig rengeteget változik a gyerek és a szokásai is. szóval ne görcsölj rá. Menni fog. És ha a gyerek érzi rajtad hogy megbízol a rokonban, és részedről minden ok, akkor neki is könnyebb elfogadni.

2011. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
ez azért nagyon kényes mert tulajdonképpen ő tesz neked szivességet, nem nagyon engedheted meg magadnak hogy minden szabályt lefektess. add bölcsibe vagy vegyél fel valakit mellé. ha ez nem megy akkor kénytelen leszel ezt a helyzetet elfogadni, sőt örülhetsz is neki hogy legalább van egy rokonod akihez adhatod. és még valamit: azon gondolkoztál már hogy majd ha ovis korú lesz akkor hogy lesz? úgy értem írod hogy nem olyan a rokonnál a kaja mint otthon, hát az oviban milyen lesz? meg aztán ott sem fognak álló nap mesét olvasni a gyereknek, és a szundi idő is akkor van amikor van. ezen minden gyerek túljut valahogy.
2011. ápr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én is 2,5 évesen adtam a gyerekeimet bölcsibe, szóval akkor elszakadtunk, mert dolgoznom kellett. Sajnos, mint egy elöbbi hozzászóló is irta, úgy ahogy te neveled nem fogja senki. Mekem a saját anyukámmal voltakgonddok, sapka vagy nem, egy pulcsival több, vagy nem...mindíg más volt a véleményünk, pedig ö a saját anyám és 3 gyereket nevelt fel, de más generáció. Szerintem meg tudsz beszélni a nénivel egyet s mást, de nem szabhatod ki neki h mit csináljon vele ergész nap, föleg akkor nem ha nem fizettek neki. Mert ha egy jó kis összeget tennél le neki havonta akkor kikárheted magadnak, h igen is olvasson mesét a kislányodnak, de így szerinetem "rokoni alapon" ezt szivességnek kell venni és el kell fogadni, hogy nem olyan neki a nevelése mint a tied.Hidd el meg fogja szokni a kislányod!

2011. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!