Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen "szisztéma" szerint...

Milyen "szisztéma" szerint vesztek új játékot?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem lényege, hogy mondjuk eszetekbe jut, hogy fú kéne egy új könyv vagy akármi, mert a régit már mind unja, láttam is jót, de épp nincs semmi alkalom, se szüli-se névnap, se karácsony, se húsvét....megveszitek? mert hogy épp akkor kell? vagy vártok mondjuk jelen esetben húsvétig, mert ne szokja meg a gyerek, hogy mindig újat kap csak úgy?
2011. febr. 7. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Én, ha olyat látok ami megtetszik, akkor rögtön megveszem. Nem kötöm alkalomhoz. Mondjuk ennek az a hátránya, hogy már Dunát lehet rekeszteni a sok játékkal! ;) Nálam biztos, hogy lehet ésszerűbben, de azt, hogy mindig alkalomhoz kötött legyen, az szerintem túlzás. Arany középút, mondom én! Nekem még fejlődnöm kell! :)
2011. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én gyerekcucc-függő vagyok. Imádok gyerekkönyveket böngészni a boltban, játékokat, gyerekruhákat szintén. Ha valami jót látok, akkor megveszem a gyerekeimnek, de nem jelenti azt, hogy meg is kapják. A szekrényemben halmozódnak, és szép lassan adagolom. Ha alkalom van, akkor azért, ha nincs, akkor csinálok :))


De ügyelek arra, hogy ne legyenek "elhalmozva", mert akkor mindent hamar megunnak.


Alkalom lehet pl. betegség, amikor vigaszdíj egy könyv, vagy egyéb apróság, illetve ha már az összes játékukat/könyvüket annyira unják, hogy újat kell elővenni. Ilyenkor leköti őket egy jó darabig.

2011. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy én nem nagyon tudok (értsd nem tudok) a kislányom nélkül elmenni sehova, szóval akármit veszek, azt látja, és akkro már persze nem tehetem félre. :)
2011. febr. 7. 14:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó kérdés, sokat filóztam már én is rajta(:

Nekem három gyerekem van.

Én minden nap nézegetem a neten, hogy a közelgő ünnepekre kinek mit szeretnék. Néhány nap múlva lesz a lányom szülinapja, következő hónapban a fiam névnapja, már megvannak az ajándékok, és többségében a neten rendelem.

Ha látok valamit, elteszem a könyvjelzők közé, és adott webáruházból a kedvenceket hónap elején megrendelem. Havi 8-9.000 Ft, és így nem kell kapkodni, hanem apránként megveszem, mert áprilisban húsvét, májusban ismét névnap, gyermeknap, júliusban szülinap, névnap:)

A kamrában egy nagy papírdobozban gyűjtjük a férjemmel az ajándékokat. Minap ő is hazaállított egy traktorral és két puzzle-val, szóval mindhárom gyereknek talált olcsón egy-egy játékot, nem adtuk nekik, még nem döntöttük el, hogy mikor kapják meg.

2011. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
miért ne kaphatna valamit csak úgy? egy könyv egy készségfejlesztő játék nagyon hasznos és kell is a gyerkőc fejlődéséhez. nyugodtan vedd meg neki, ha látsz valami klassz dolgot. legalább mindig lesz valami új, amivel lehet játszani, ami leköti. neked is jó, ha nem unatkozik a gyerek, nem?
2011. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat. de , nagyon jó, ha nem unatkozik a gyerek, meg ha fejlődik, viszont azt sem akarom, hogy állandóan új dolgokat kapjon, mert azt könnyű megszokni, és egy idő után már követelni meg elvárni fogja, hogy mindig új. épp ezért a dilemma. eddig nem volt ilyen szempontból gond, mert ő maga nem gondolt bele eddig ezekbe, vagy nem tűnt fel neki, nyilván ha egy csecsemő minden nap kap valami újat, ha egyszer csak mégsem kap, nem fog követelőzni, viszont egy 2-3 éves már igen, nekik már ki van nyílva a csipájuk ebből a szempontból.

amúgy nálunk névnap és szülinap is karácsony körül van, egyéb ünnep a húsvét van csak, meg max. a gyereknap, az tényleg sovány, hogy csak akkor kapjon újat.

2011. febr. 8. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:
attól hogy időnként kap valami újat még nem fog követelőzni. a másik meg hogy ugyanazok a játékok, könyvek nem fogják hónapokig lekötni...
2011. febr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha meglátok valami jót, én is megveszem és elteszem "alkalomra". Mivel már így is túl sok játékuk van, csak 1-2 apróságot szoktam adni csak úgy.

Viszont anyósom szinte minden héten ad a lányomnak valamit, és már szinte el is várja tőle. Sajnos anyóst nem tudom leszoktatni erről, már többször próbáltam. De ez így nem jó.

2011. febr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!