Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen szisztéma szerint...

Milyen szisztéma szerint vásároljak be és mikor kezdjem?

Figyelt kérdés

26 hetes kismami vagyok. Ruhákból elég jól állunk, kaptunk is sokat, meg turiztam is egy csomót. Nem tudunk mindent egyszerre megvenni, mert nem állunk úgy anyagilag. Ti, hogy vásároltok/tatok? Listátok van? Én az interntetről próbáltam összeszedni kelengyelistát.

ÜDV :)


2009. máj. 18. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

nekem is volt netes listám, plusz a védőnőtől is kaptam egy listát.

Aztán szépen végiggondoltam, hogy mi is az, amire biztosan szükség lesz az első napokban, amit muszáj lesz megvenni, és mi az, ami ráér a szülés után is.

Így aztán kiságy, babakocsi (ez nem is olyan fontos, de mi kaptunk ajándékba),kiskád, pelenkázó, ruhák, textil és eldobható pelus, cumisüveg, cumi, fürdőlepedő, ágynemű már meg is van. Plusz a kórházi csomagom.

A többi apróságot (babafésű, mellszívó, körömcsipesz, stb.) majd csak a baba érkezése után vesszük meg. Nem is tudtunk volna mindent egyszerre, nagyon drága minden. Ezeket is szépen elosztva, kisebb részletekben szereztük be. Szülés után úgyis jár az anyasági támogatás, abból meg lehet venni a hiányzó cuccokat.

Jó készülődést!

2009. máj. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor láttunk valamit kedvező áron, akkor megvettük. Az jó, ha van listád én is a netes kelengyelistákat nézegettem.
2009. máj. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jók a listák, csak rengeteg felesleges dolgot lehet venni. Én pl. tök feleslegesen vettem ágyneműt (paplan+párna+2 huzat), mert egyszer sem használtuk. Van 2 pléd, egy vékony, meg 1 vastag, és ezeket variálom, mert a fiam hason alszik, és ez rátapad a ruhájára, ha kószál az ágyában, úgyhogy viszi magával. A másik ilyen a cumisüveg. Vettem vagy 4-et, de a drágám azt se tudja, mit csináljon vele, mert sose használtuk. A nagyobb dolgokból havonta vegyetek meg 1-1-et, akkor nem olyan megterhelő kiadás, az apróságokat meg ráértek apránként beszerezni. Én 3 fő csoportban gondolkodtam. Pipere+ápolási cuccok a gyereknek (kisolló, fésű, gyógyszertári cuccok, fürdető ülőke, kiskád, stb.), etetéshez 1 cumisüveg vésztartaléknak, azt ráérsz venni később is többet, ha tényleg kell, meg a mama cuccok. Úgyis fogsz 1-2 felesleges dolgot venni te is, mint mindenki. Teszveszen vagy vaterán nézz körül, nagyon sokmindent be lehet szerezni jó áron.
2009. máj. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!