Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtetek el készülni a...

Mikor kezdtetek el készülni a babára? Mikor vettétek meg a legelső akármit is? Milyen szisztéma szerint vásároltatok?

Figyelt kérdés
Én még csak 8 hetes vagyok, nyílván még nem készülődünk, egyáltalán kivárjuk előbb az első 12 hetet. Viszont az akciókat nézegetjük. Mivel én egész júliusra kaptam egy tök frankós munkát, az totál kilőve. Egész augusztusban szabin vagyunk mind a ketten és nem leszünk itthon, úgy gondoltuk, hogy pl. a babaszobát olyan május körül elkezdjük megcsinálni... Padló, fal festés, pelenkázó, kiságy stb... Nem nagyon korai?
2009. márc. 25. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Abszolút nem korai... Ha úgy érzitek, hogy akkor lesz tt az ideje, akkor csináljátok, szerintem nincs meghatározva, hogy mikor korai:)

Mondjuk én még úgy semmit nm vettem, babakocsi még ráér, pelenkázó szekrényt édesapám csinál:), bölcsőt kapunk (azt is apukám csinálta még mikor születtem:)), de még nem hajlandóak odaadni, mert babonás a család azon fele, akinél most van:D

Boldog Babavárást!

29+4 heteske

2009. márc. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a 26 héttől vásárolgattunk. Már akkor is nehéz volt, mert nagyon hamar elfáradtam, és mi is több bababoltot jártunk végig, hogy mit,hol érdemes megvenni. Most vagyok 36 hetes, de ha a 30-ik hét után kellet volna mindent megvenni, lehet, hogy nem éltem volna túl. Hát, ki hogy bírja.
2009. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Szerintem nem korai. Mi mondjuk 12 hét után vettük meg az első ruhadarabot, (nehezen fogtam addig vissza magam).

És szép lassan vettünk meg mindent. Így most közeledve a szüléshez nincs pánik. Majdnem minden megvan, ami nincs arra még jut időnk. A ruhákat is így csináltuk, amikor valahol vásároltunk (nem a babának), akkor egy egy darab bekerült a kosárba. Mostanra gyakorlatilag az első fél/1 év ruhatára megvan.

És arról az előnyről se feledkezzünk meg, hogy anyagilag sem olyan megterhelő, ha nem egyszerre veszel meg mindent. Illetve pl most jön a jó idő, aki most esett teherbe, annak most lehet elkezedni a téli rucikat beszerezni, mert ilyenkor azok le vannak akciózva!!


A babaszobát picit korainak tartom, de az is attól függ mennyi munka van vele.

Üdv és boldog babavárást kívánok.

32 hetes kismama.

2009. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 hetesen megtudtam hogy lány, akkor megvettem neki az alső ruhát, s onnét kezdve mindig mikor mrntem váaárolni vettem valamit, rugdalózót, bodyt, sapkát nadrágot stb.

24 hetesen megvettük a bútort kiságyat pelenkázót, 28 hetesen ágyneműt, paplant baldahint, 30 hetesen babakocsi, 34 hetesen apróságok, fésű olló,nekem melltartó,pelenka, orrszícó,cumi cumisüveg stb. 35 hetesen jötta festés, bútorösszeszerelés, majd ruhák mosása.

Szerintem jó időben elkezdeni, a végén már nem bítam jönni menni.

2009. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

Igaziból, azért gondoltunk Májusra, mert mind a ketten dolgozunk, reggel 6tól este 7ig, én egész hétvégén reggel 10től este 5ig és mivel Németországban élünk itt hétvégén úgy vannak nyitva a boltok, mint anno nálunk. Szombat max 2őig, vasárnap minden zárva. Így hát esténként kutyafuttában kell majd a dolgokat beszerezni 7 és 8 óra között... Aztán szeptemberben kezdünk építkezni.... Sűrű program.... Októberben már 2 naponta kell járnom ellenőrzésre (egy másik városba), szóval gondoltuk, így a legnagyobb falat a babaszoba, legyen Májusban...

Köszi mindenkinek! és boldog babavárást nektek!

2009. márc. 25. 09:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem korai a szobát megcsinálni, mi is azzal akarunk kezdeni mert szerintem az kerül a legtöbbe legalábbis nekünk igen. Aztán majd lassan mindig megveszünk valamit.
2009. márc. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi 28hetesek vagyunk és már 1hete áll a kiságy. Kifestettünk,kitakarítottam,mindent átsúroltam,megvettük a kiságyat,összeraktuk , bele az ágynemű,matrac...mondjuk még majd ki kell mosni...de már csak pár dolog hiányzik és még van 12hét. De arra is gondolni kell mi van ha hamarabb jön?A végén hogy fogom bírni magam?...

Szerintem a 12hét után lassacskán ruhákat,apróságokat lehet venni. :)

2009. márc. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!