Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik semmi édességet nem...

Akik semmi édességet nem adnak gyermeküknek, azok miért tiltják tőle?

Figyelt kérdés
Sokféle érvet hallottam már, hogy miért, csak sokszor nem is értem. Ne romoljon a foga, de a rendszeres fogmosással ez is megelőzhető. Ne vegye el az étvágyát, de ha étkezés után adjuk? Sok cukrot és egészségtelen dolgot tartalmaz, de vannak már bio édességek is. Szóval nem értem azokat, akik kézzel-lábbal kapálóznak, hogy édességet, de még kakaót sem ad a gyermeknek. Persze én sem tömöm a lányom azzal, és én sem adok neki cukorkát vagy ilyen nagyon édes nasikat, de pl. túró rudit, kekeszet vagy télifagyit igen. Szerintem alapos odafigyeléssel és ésszel adva nem is fog rászokni.
2011. febr. 6. 07:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Első, cukrot??? Hiszen az anyatej tele van laktózzal- ami egy az egyben tejcukor, és például laktóz intoleranciában szenvedők, nem kaphatnak anyatejet sem, mert ugyanolyan allergiát vált ki, mint a tehéntej.

A gyümölcsök- tele vannak cukorral, gyümölcscukorral és kevés gyümölcs van, ami nem édes.

A tejtermékek tele vannak cukorral, már említett tejcukorral.

A szőlő -tele van szőlőcukorral

A sör- malátacukor


Úgyhogy ez amit írtál finoman szólva is b@romság, hiszen ebben az esetben, ha nem akarod az édes ízt megismertetni a gyerekeddel illetve cukorral tömni, akkor sem anyatejet, sem tejterméket, sem gyümölcsöt, sem zöldséget nem kaphat.


Nem beszélve arról, hogy a szervezet összes sejtje cukorral táplálkozik, mindent szőlőcukorrá bont le a szervezet és a megfelelő működéshez bizony be kell vinni a szükséges cukrot. Bár lebontja a zsírt is, de méreganyagok keletkeznek, amik kómát okozhatnak illetve a fehérjét is, de az meg egyenes halál.

Igen volt egy ürge Amerikában, akit Atkinsnak hívtak, nem is érte meg csak az afrikai éhezők átlagéletkorát, mert az egyoldalú táplálkozás felborította az anyagcseréjét. És ki is ment a divatból a módszere.


Én egyébként annak híve vagyok bármit lehet, csak mértékkel. Nem hiszem, hogy akár naponta egy rudi, pár szem keksz, akár nyalóka néha-néha akkora tragédiát okozna, hogy tiltani kelljen. Inkább mértékletességre kell nevelni.

2011. febr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tiltom.Én is szeretem az édsséget,ha én eszem mit tiltsak.Mértékkel!!!!2,5 éves.

Ne is hidd el amit írnak, itt sokan az evéssel kapcsolatba hazudnak!!!

2011. febr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj!

Akkor biobölcsibe kell adni a gyereket, mert a sima, állami bölcsiben bizony cukros teát, ivólevet kapnak a gyerekek, édes péksüteményt, és túró rudit!


Mióta bölcsis a kislányom, nagyokat mosolygok azokon az anyukákon, akik hiperszuperbiocuccokkal, teljes kontrollal etetik a gyerekeket, mert ők lesznek a legjobban ledöbbenve a bölcsis és az ovis menün...

2011. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb olyan már, mint az hogy "az én gyerekem aztán nem nézhet tévét"


3éves és 14 hós , és igen, már kóstoltak édességet, úgy mint kinder tojás és tejszelet, túrórudi. A mérték a lényeg.

2011. febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó pénzért van "bio bölcsi" is, később pedig "bio magániskola". Húúúúúú... Bele sem gondolok :)
2011. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Megnyugtató, hogy akkor vannak még "hagyományosan gondolkodó" anyukák is, mint én is :)
2011. febr. 7. 07:54
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tiltom és nem is sajnálom 2 éves fiaimtól az édességet. Túró rudit, gyümölcsös kukorica pelyhet, kekszet, babpiskótát, gyümölcs joghurtot, mama süteményeit, és muffinokat esznek. De csakis mértékkel. Mivel fogja a hasat az édesség, így nem minden napos, és nekik tényleg elveszi az étvágyukat, így nem mindegy mikor eszik. Általában ebéd után, ha megették a főtt ételt.
2011. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!