Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik semmi édességet nem...

Akik semmi édességet nem adnak gyermeküknek, azok miért tiltják tőle?

Figyelt kérdés
Sokféle érvet hallottam már, hogy miért, csak sokszor nem is értem. Ne romoljon a foga, de a rendszeres fogmosással ez is megelőzhető. Ne vegye el az étvágyát, de ha étkezés után adjuk? Sok cukrot és egészségtelen dolgot tartalmaz, de vannak már bio édességek is. Szóval nem értem azokat, akik kézzel-lábbal kapálóznak, hogy édességet, de még kakaót sem ad a gyermeknek. Persze én sem tömöm a lányom azzal, és én sem adok neki cukorkát vagy ilyen nagyon édes nasikat, de pl. túró rudit, kekeszet vagy télifagyit igen. Szerintem alapos odafigyeléssel és ésszel adva nem is fog rászokni.
2011. febr. 6. 07:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
A gyerek, mikor megszületik, nem ismeri az édes ízt. A felnőttek rontják el, hogy megkostoltatják vele.Egyszerűen nem kell vele megkóstoltatni, és amit nem ismer, az nem is hiányzik neki.
2011. febr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez kor kérdése is.Egy év alatt én sem adtam neki csokit,mg kekszet.túrórúdit kapott nagyon ritkán,de nem hatotta meg nagyon.aztán később már kapott egy egy kinder csokit,aminek a felét megette a másikat már nem.Ma 2 éves és egy héten 1*2* kap kinder csokit,mert mást nem eszik meg.Nem tiltom tőle,mert később akkor tömni fogja magába amikor nem látom,meg nem akarok feleslegesen harcolni a rokonokkal,nagyikkal akik nagy örömmel hoznak neki egy-egy szelet csokit.Ettől még nem lesz baja.
2011. febr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek! Az anyatej is édes, úgyhogy ismernek a babák minden ízt!

A kérdezőnek: én próbáltam a túrórudit, nem eszi a fiam. Egyedül a csokipudingot és a joghurtokat eszi. Tiltani én sem fogom.

2011. febr. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
*azt akartam írni, hogy nem ismeri a cukor ízét.
2011. febr. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Azért,mert ma ezt tiltják,ok nélkül. Nem kell cukorral tömni a gyerekeket,de mértékkel kell neki adni. A cukorra is szüksége van a szervezetnek. Ahogyan a sót,és az egyéb fűszereket is. Felnőtt sem eszi meg a fűszer nélküli ételeket! Miért várnánk el egy kisgyerektől,hogy megegye?
2011. febr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve,hogy biztos jó lehet a gyereknek, amikor az oviban, suliban majd sóvárogva nézi, hogy a másik gyerek ehet csokit!
2011. febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"A gyerek, mikor megszületik, nem ismeri az édes ízt. A felnőttek rontják el, hogy megkostoltatják vele.Egyszerűen nem kell vele megkóstoltatni, és amit nem ismer, az nem is hiányzik neki."

Kedves első válaszoló, honnan vetted ezt? Valóban az anyatej is édes, de pl a sütőtök is, és még sorolhatnám, mert ugye a gyümölcsök is édesek. Akkor te gyümölcsöt sem adsz a gyermekednek, mert édes? Bocs, de akkora hülyeséget írtál..

2011. febr. 6. 08:32
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem állítólag 4 éves koromig nem nagyon adtak édességet, elvoltam nélküle. A húgom viszont egyfolytában követelte, onnantól pedig én is. De régen még nem volt ekkora hercehurca körülötte.

Nekem van olyan ismerősöm, aki a 16 hónapos gyerekének még sosem adott édességet. A múltkor lázas volt a pici. nem volt étvágya, de az ő általuk fogyasztott csokiskekszből enni akart, de nem adott neki. Ezt igazán nem értem. Miért jó csak bio kajákon, édesség nélkül felnevelni?

Persze egyértelmű, hogy nem egészséges, de mégis hozzátartozik az élethez - mértékkel.

Én hetente néhányszor adok túró rudit vagy kindert. Az én gyerekem jó adag ebéd után is remeg a túrórudiért, annyira imádja. A csoki felét meg én eszem meg a túróról :)

2011. febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értek egyet ezzel a "divattal", és a bio dolgoknak sem vagyok a híve.

A gyerek úgy születik, hogy az édes ízt alapból szereti, ezt a természet találta ki, hogy a gyerek rácuppanjon az anyatejre. :) A többi ízt ezután kedveli meg, de az édes mindig a nr. 1. marad!

Szerintem szüksége van a szervezetnek a cukorra - nyilván módjával. És a sóra meg a fűszerekre is.

Van egy kislány ismerős, akinek bölcsis koráig nem adtak semmilyen édességet, és emellett kizárólag üveges bébiételt kapott, nem is szerette meg az ízeket. Most már lassan 5 éves, és nem eszi meg a süteményeket, gyümölcsöket, semmi normális ételt (se főtt ételt se pl. kenyeret valami feltéttel vagy tejet). Még mindig Sinlacot meg bio konzervkaját kap vagy max üres tésztát. :-O De nem is eszik meg mást, szerintem alapból elrontották az ízlését ezekkel a semleges kajákkal.

Szerintem ez borzalmas, nagyon sajnálom szegényt, sose tennék ilyet a gyerekemmel, hogy elveszem az étkezés örömét tőle azzal, hogy nem ismertetem meg vele az ízeket!

2011. febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A lányom 3 éves, és sajnos nagyon-nagyon nehezen tud nagy vécézni. Kb. 2-3 naponta sikerül csak, nagy szenvedés árán. Ha édességet eszik, akár egy pici csokit vagy cukrot, annyira megfogja a hasát szegénykémnek, hogy csak a kúp segít:-((

Így keveset eszik:-( Korábban amikor nem volt a gond a széklettel, akkor minden ebéd után kapott nasit, vagy egy kis túró rudit, vagy egy kis csokit, szóval valamit.

Most is kap, mert azért tudjuk, hogy milyen egy gyerek, csak most inkább a müzlis szeletre váltottunk.

2011. febr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!