Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor, mennyi és milyen...

Mikor, mennyi és milyen édességet adtok 2 év körüli gyereketeknek egy nap?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Egy nap? Úgy érted minden nap? Minden nap nálunk nincs édesség. Joghurt van uzsira, de az nem édesség. Csoki meg cukrosüdítő meg keksz az nincs is itthon csak kivételes alkalmakkor, akkor ehetnek.
2011. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Két és fél éves, és nagyon édesszájú Náluk minden ebéd után van egy pici édesség, vagy süti, vagy csoki. Ha csokit kap, akkor a Milka, csokival bevont mazsoláját adom, abban kevesebb a csoki, több a mazsola. Ebből egyébként keveset kap, egy kis zacskó elég 4 napig.
2011. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Előző vagyok. Cukros üdítő és keksz nálunk sincs, tehát ennyi az édesség. Szerintem nem ördögtől való egyáltalán. MEllé rendgeteg gyümölcsöt eszik, délelőtt és délután is kap.
2011. júl. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

joghurtot, túró rudit szokott kapni minden délután, vagy csipegetünk magában puffasztott mézes gabonát

csokit nagyritkán, ha a mama hoz (tudja, hogy nem szeretem, mert kerge lesz tőle a gyerek, teljesen felpörög tőle)

2011. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

elsőnekk.

ha bolti gyümölcsjoghurtot adsz, akkor az masszívan édességnek száít , meg ami még benn van

2011. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

Minden nap kap túró rudit vagy tejszeletet. Délután a játszótéren is van egy kis nasi: keksz, chips, puki, ropi - ki mit hoz - vegyesen eszegetnek belőle a gyerekek (változó néha többet, néha kevesebbet eszik belőle).

Hetente 1-2-3 alkalom (változó), amikor kap pez cukrot vagy kinder csokit. Jutalomként is szokott kapni édességet, pl. ügyes volt az orvosnál, ügyintézés közben ha sokat kell várni.

Ha együtt megyünk bevásárolni, akkor dobozos vagy kis üveges üdítőt szokott választani (kubu), egyébként teát iszik.


Én is nagyon édesszájú vagyok, így nem tiltom neki, de azért figyelek, hogy ne vigyük túlzásba.

2011. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Én játszótérre csak teát viszek
2011. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Két és fél éves kisfiam tejfehérje érzékeny, így kevés olyan édesség van amit megehet. Ezért nincs mennyiségi korlátozás. Ha akar ehet minden nap nápolyit, gesztenyepürét, étcsokit. Viszont egyáltalán nem édesszájú, nem igényli napi szinten ezeket, ha kér, akkor is csak pár falatot eszik. Van még a szekrényben húsvétól megbontott étcsoki, a töltött édes csokikat pedig nem is szereti.
2011. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Müzlit, győri édes teljes kiőrlésű kekszet, túró rudit, kinder tejszeletet, zizit, és poharas tejes pudingot szoktam venni, más édességet nem. Minden nap kap valamelyikből egyet, kekszből pár szemet, ziziből max. egy kis maréknyit.

Szóval kifejezetten olyan édesség, mint a csoki, cukorka meg nyalóka - ezek ismeretlenek még neki (21,5 hónapos a kisfiam).

2011. júl. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk sincs mindennap édességevés. Csoki nagyon ritkán, székrekedésre hajlamos a kislányom. Cukorkát, nyalókát nagyon veszélyesnek tartom a fulladásveszély miatt. Nagyon válogatós, gyümölcsjoghurtot nem eszi, túrókrémet ritkán veszek. Keksz általában van itthon, de egy-kéthetente kerül csak elő. des gabonapehely még ritkábban. Ha nincs ilyen dögmeled, gyakran sütök, de keveset eszik belőle még akkor is, ha ő kérte, hogy ilyet-olyat süssek. A meleg miatt mostanában néha kap mézes teát, hogy többet igyon. Túró Rudit apa szokott neki hozni, kábé két-háromhetente. Pékségben nagy ritkán kér kakaós csigát. Ja maci kávét is kér néha, ezt sem minden héten. Más nem jut eszembe.


Mint már írtam, nagyon válogatós, attól tartot, ha több édességet enne, még ennyi főtt kaja, rendes étel, gyümölcs se menne belé. Rejtélyes módon azonban nem sovány.

2011. júl. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!