Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert ilyen elviselhetetlen a...

Miert ilyen elviselhetetlen a 7 eves gyerekem?

Figyelt kérdés
Nagyon szégyellem, de nagyon idegesit a sajst gyerekem. Szeretem imadom, de allandoan csak mondja mondja folyamat beszel kiabal, mozog, nem tud csendben 5 percig jatszani. Feltunesi viszketegsege van, egyszeruen irritalo. Nem tudunk tole 2 percet beszelgetni a ferjemmel , mert ő mindig csak kiabal kozbeszol… mindennek rola kell szolnia. Amugy baja nincs, okos gyerek nagyon. Most ment elsőbe, de a tanarok szoltak, hogy ott sem tud csendben maradni oran. Egyeduli gyerek, nagyon sok figyelmet kap/ kapott tolunk. Rengeteget foglalkozok vele, de bem birja elviselni ha massal is foglalkozom… ha itthon van csak a vita megy, mert kiabal uvoltozik ugral…
tegnap 16:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem gyerekkoromban sokszor szóltak a szüleim, hogy ne nyüzsögjek már, most ők beszélgetnek. Foglaljam el magam mert ők fontos dolgokat beszélnek meg.

Vagy apukám is mondta párszor, hogy egy kis csendet akar, egész nap zajban volt.

Amúgy minden nap mikor hazaértem az oviból, suliból, tőlem megkérdezték mi volt ma. Mit ettem, mit csináltam stb.. ott ugye bármit elmondhattam ami jó volt vagy rossz stb…de utána ők is beszélgetni akartak és én nekem vissza kellett fogni magam.

Szerintem nektek us így kellene nevelni.

A megpofozás nem jó.

tegnap 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem 7 évesen csak neveléssel nem lehet ennyire elrontani, inkább idegrendszeri eltérés lehet mögötte. Az én gyerekem hasonló, csak ennél fárasztóbb, amit leírtál. Hiába neveljük, mert leszar mindent, de ha pl. nem kap édességet, korán lefekszik akkor normálisabban tud viselkedni.
tegnap 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Már-már általános jelenség ez. Sok ilyenkorú kisgyerekes család van a baráti körömben. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány olyan van közülük, ahol meg van nevelve a gyerek, hogy társaságban mit illik, illetve rájuk szól a szülő, mikor a gyerek kezdi magát túlprodukálni, hogy most a felnőttek beszélgetnek.

Szocializációs nevelés: hogy fog felnőttként viselkedni? Mikor fogja megtanulni, hogy társaságban hogy illik viselkedni? Majd egyszer csak ráragad? Ezt már oviban el kellett volna kezdeni a maga szintjén...

Szóval én nem hiszem, hogy bármilyen mentális vagy viselkedésbeli rendellenessége van. Ez kortünet: már úgy értve, hogy egyre sok családban így van. Nevelési hiányosság.

Én biztos, hogy nem mertem volna belepofázni vagy beleordítani abba, mikor a szüleim beszélgettek. És soha egy pofont nem kaptam tőlük. Egyszerűen ez volt a családi norma, ezt tanították meg.

ma 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves 9#



3/2 sni-s gyermekem van. Mindkét gyermekemmel én ☝️ saját magam indultam meg velük a pedagógiai szakszolgálathoz, mert 2 ovi sem vette észre, hogy baj van..szóval ezt hagyjuk.

Elsőszülött lányom :beszédértési zavaros, iskolai kézségek kevert zavara, szenzorosság, az adhd-t idén kapta csak meg ☝️ 9 évesen.

Másodszülött lányom: beszédértési zavar, kevert specifikusság, Adhd-t végül nem kapta meg annak ellenére,hogy mutatja a klinikai tüneteket, helyette emociónális zavarra kapott kódot.


Elsőszülött lányommal 3,5 évesen indultam meg, ráadásul úgy, hogy eleve toxémia miatt sorvadtként született, Pic-et megjárt, fejlődés neurológiára jártunk vele..

6 évesen kapta csak meg a kódot iskolahalasztásnál, amit szintén én kértem, mert elvesztünk a rendszerben..

ma 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14, akkor úgy látszik nem minden óvónő olyan gyakorlott vagy gondos sajnos mint a mi csoportunké. Pedig pont ők tudnák jól kiszúrni a problémákat, hiszen sok gyereket látnak így nagyon jó képük van hogy mi normális és mi nem, és sokat is látnak egy adott gyereket, tehát látják hogy egyszeri dolog valami vagy tendencia.
ma 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!