Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elviselhetetlen lett a gyereke...

Elviselhetetlen lett a gyerekem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kisfiam majdnem két és fél éves. Ezidáig egy tüneményes, szófogadó gyerek volt. Férjem Németországban dolgozik, így mondhatni hogy én neveltem, nevelem. Februárban megszületett a kistesó, de nem csak ez a gond. Szülés előtt már egy héttel be kellett feküdnöm, így a férjem volt vele itthon. Az a gond hogy ő nagyon engedékeny és nem következetes, mindemellett elmentek a családjához több napra, ahol a sógoromék két gyereke mondhatni hogy a nevelés legkisebb csíráját sem kapták meg, így a kisfiam is nagyon sok mindent átvett tőlük. Ha nem tetszik neki valami, akkor földhöz vágja azt ami épp a kezében van, üt, rúg, leggyakrabban használt kifejezések az "akarom" vagy épp a "nem akarom". Ha valami nem úgy történik ahogy ő akarja, akkor eldobja magát és üvölt a földön. Tudom, hogy új neki a helyzet hogy anya már nem csak vele foglalkozik, hanem van itt valaki más is aki figyelmet követel. Hogy tudnám visszaterelni őt? Hogy lehet megoldani, hogy minél kevésbé legyen neki "fájdalmas" az összeszokás és a visszarázódás? Mit tegyek hogy olyan legyen mint régen? Amikor a tesó alszik, igyekszem vele lenni, vele játszani, de nagyon sokszor ez is hisztibe fullad. Két gyerekes anyukák ti hogy csináljátok?
2013. márc. 4. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem három manó van, 4 és fél éves, két és fél éves, 8 hónapos. Előfordul a hiszti, most leginkább a középsőnél, de sajnos ez életkori sajátosság is. El kell viselni, ki fogja nőni. Érdemes következetesnek maradni, ha hiszti van, első lépcsőfok lehet a figyelemelterelés, de ha nem működik, akkor én bizony hagyom, hadd hisztizzen, majd megunja, nem veszek róla tudomást. A legfontosabb, hogy a hiszti soha ne nyerjen megerősítést, mert onnan igen nehéz lesz visszafordítani a dolgokat.

Ha tudod, hogy mely esetek, történések vezetnek tutira hisztihez, már jó előre meg lehet próbálni kivédeni, hogy be se következzen.

Ezen kívül csak azt tudom mondani, hogy kitartás, lesz ez jobb is. :-)

Ja, amit tapasztaltam: minél többet mozognak kinn a levegőn, annál kevesebb a probléma a gyerekekkel. Jön a tavasz, a szép idő, egyre könnyebb lesz ezt megvalósítani, ma is kinn voltunk délelőtt is, megyünk délután is, így az este se túl vészes, le vannak fárasztva, kevesebb a hiszti.

2013. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a keresztfiam volt ilyen. A szülei folyton veszekedtek előtte és a gyerekben hasonló reakciókat váltott ki. Az óvodához nagy reményeket fűztek, de ott még rosszabb lett, elkezdett köpködni és lehülyézni mindenkit. Odáig fajult hogy az óvónők behívták őket elbeszélgetésre, hogy vajon miért ilyen a gyerek. Az óvónők jelentették a gyerek viselkedését és nagy cécó lett belőle.


Miután átíratták máshová és elvitték pszichológushoz a kicsit, úgy tűnt helyre jöttek a dolgok.

De a gyerek csak a belső családi gondokra reagál így. Szóval a probléma forrását Nektek kell megoldani.

2013. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
féltékenység és dackorszak. szuperdada tippek nálunk nagyon beváltak! én azt is megkaptam h utállak,csúnya vagy,ne szólj hozzám,a mamához költözöm! kemény de lehet finomitani rajta és ami a jó hir: KINÖVIK!!! :)
2013. márc. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A férjednek nem volt joga ahhoz, hogy egy kis szörnyecskét csináljon a fiadból, amíg távol vagy. Nem igaz, hogy felnőtt ember nem érzi át a terhet, ami rád vár. Vissza kell zökkenteni a régi, megszokott rendbe, magyarázd el neki, hogy nálatok más szabályok érvényesek, mint a rokonoknál. A szabályok felállítása és betartatása biztonságot nyújt neki is, had hisztizzen, akkor se engedj, legyél nagyon következetes.

Próbálj minél többet foglalkozni, beszélgetni vele, belevonni a kicsi ápolásába, sok testvéres mesét olvasni. Érezze, hogy ugyanolyan fontos mint eddig.

2013. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne csodálkozz, eddig burokban eltetek, nem volt előtte rossz példa amit át tudott venni. Olyan angyal mar sosem lesz mint volt, mert csak most fognak jönni az életében az igazi nagy dolgok, jók, rosszak, és egy gyerek mindig utánozza ami tetszik neki. Életkori sajátosság is lehet ebben a korban, csökkenni fog idővel, de akkor majd jön a közösség, ahol megint raragadhatnak rossz szokások.
2013. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem éltünk eddig sem burokban, és nem ez volt az első alkalom hogy a rokonoknál volt. Annyiból volt az első hogy én nem voltam vele. Mert eddig én is ott voltam és egy egy adott helyzetben tudtam őt kezelni, vagy kiragadni épp a rosszból. Akkor nincs más, csak átvészelni. Hát remélem hamarosan megoldódik és ha nem is lesz minden olyan mint rég, de legalább megközelítőleg olyan lesz. Még egyszer köszi a válaszokat!
2013. márc. 4. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!