Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem nem szeretem eléggé...

Úgy érzem nem szeretem eléggé a gyerekem. (? )

Figyelt kérdés
Évek óta kimondatlanul bennem van az az érzés, hogy nem szeretem igazán. Hogy lehetek ilyen?? Pedig nincs vele baj jó kislány, szorgalmas és értelmes, mégsem érzem azt a nagy szerelmet amit más anyukák éreznek a gyerekük iránt. Sosem éreztem, amikor megszületett sem. Normális család vagyunk, apa, nagyszülők imádják csak én várok még mindig arra a nagy érzésre, hogy -igen anya vagyok.
2013. febr. 13. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Én is néha érzek hasonlót vagyis mióta megszülettek azóta úgy érzem hogy inkább mintha vmi nagyon mély barátság lenne köztünk nem tudom ezt jobban megfogalmazni, nekem ők kicsi koruktól különálló emberi lények akik társaim lettek ebben az életben. Nem éreztem sose ezt amit szoktak mondani tanácsadó könyvek, meg más anyukák hogy "mintha a részem lenne még mindig" nem, én nem éreztem hogy a részeim lennének. Nem vagyok ez a mártír anya se akinek az életét onnantól 100%ban csak a gyerekek elégítik ki és a gyerekek jelentik.

De egyébként ha az érzelmeid intenzitásában kételkedsz gondolj bele egy pillanatra mit éreznél ha elveszítenéd vhol vagy elkerülne tőled vagy elveszítenéd őt magát, egyből ráeszmél az ember hogy az érzelmei mennyire mélyek is valójában irántuk.

2013. febr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Többször álmodtam már olyat, hogy történt valami katasztrófa és állandóan őt kerestem kétségbeesve és annyira örültem amikor álmomban megtaláltam. Most, hogy ezt leírtam olyan mintha egy mázsás súlyt tettem volna le. :(
2013. febr. 13. 21:01
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Nincs veled semmi baj. Ahogy írsz az kislányodról, szereted, és te szereted jól.

Csak ma sokan túllihegik az anyaságot. Életük egyetlen értelmének tartják a gyereket, elkényeztetik, semmi mással nem törődnek, csak vele. Ők szeretik rosszul a gyereküket. Ez már nem gyerekszeretet hanem majomszeretet.

Emiatt megy tönkre sok házasság is.

2013. febr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha ilyeneket álmodsz, biztos, hogy kellőképpen szereted. Én nem vagyok az a túllihegős fajta, nem tudok ömlengeni, ha a gyerekemről van szó, de mindezek mellett tudom, hogy imádom őt. Nem csöpögök, ha róla van szó, nem engedek meg mindent, amit akar, mert 2,5 évesen még nem tudja biztosan mi a legjobb neki. Rosszul érzem magam, ha nemet kell neki mondanom, de ha a szükség úgy hozza megteszem, mert ez az ő hosszútávú érdeke. Az anyaság szerintem arról is szól, hogy néha felvállaljuk a rossz arc vagyok szerepet, mert tudod, azzal teszel jót, akkor is, a a gyerek ezzzel nincs mindig tisztában.


Nem mellékesen, ha az izgat, hogy jobban kellene szeretned, nem lehetsz rossz anya, és kizárt, hogy nem szereted eléggé, mert ha nem szeretnéd, nem érdekelne, hogy jobban kellene.

2013. febr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Első vagyok, hú vkinek nem tetszett amit írtunk.
2013. febr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Vicces ez a lepontozás. :)

Én pl. amikor visszamentem dolgozni, kicsit kínosan éreztem magam, mert nem állandóan a gyerekről beszéltem a munkatársaimnak, mint más frissen visszajött anyukák.

Nekem ez így normális. És a kollégák is értékelték. :)

2013. febr. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Szia! Én is így vagyok,bevallom kb 1 éves koráig olyan volt,mintha a kisöcsém,kis barátom lenne akiről gondoskodom,szeretgetem,és mostanában is sokszor így érzem,nálam nem a gyerek a főtéma társalgásban,kiegyensúlyozott,értelmes,önálló kisfiú,nagyon ügyes tényleg lassan 2éves,de valahogy olyan fura,hogy nem érzem azt amit más anyukák,sokszor azon gondolkodom lehet azért mert nem terveztük vagy csupán ilyen fajta vagyok.Érdekes mert a párom a türelmesebb,Ő tud jobban eljátszani vele,Ő szeret jobban otthon lenni vele egyedül,sőt most hogy beteg volt Ő maradt vele otthon nem én.Nagyon szeretem de mégis olyan más.
2013. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
lemaradt,hogy én is úgy érzem,mint egy kis társ lenne,aki része a párom és az én életemnek,akivel együtt élünk,szeretünk,gondokosunk róla,neveljük,nincs minden megengedve,nincs minden megtiltva,számomra a fiam és a párom is első helyen állnak,nincs kivételezés.Nekem a munka felüdülés,otthon ülni sem szerettem,nagyon jó volt hogy szeptembertől bölcsis lett neki is jó volt,mert kellett neki a gyerektársaság és nekem is.Lehet ezért elítélnek,de nem tud érdekelni.
2013. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De sajnos nekem nem annyira megy ez az ölelgetés szeretgetés sem. Úgy érzem nem őszinte és most vannak harcok is, mert kamaszodik is. És most ez a korszak az amikor folyton papolok valamiről.(Néhány alapvető dologról, pl: törölje meg a csizmáját mielőtt suliba megy, vagy hajtsa össze a ruháját. ) Persze ilyenkor visszaszól és megharagszom rá. Pedig nem lehetne rá haragudni, mert mégis csak a gyerekem, de haragszom. :(
2013. febr. 15. 07:37
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, és aki lepontozta a válaszokat annak is várom a válaszát, de komolyan.
2013. febr. 15. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!