Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, képtelen...

Mit csináljak, képtelen bilizni a gyerekem?

Figyelt kérdés
Egy hónapba telt, mire ráült és nem pattant fel róla azonnal sírva, de nem hajlandó beletermelni semmit. 3 hónap múlva 3 éves, menne oviba, de még sehol sem tart a szobatisztasággal. Nyáron hiába próbáltuk, nem érdekelte, hogy pisis vagy kakás, nem zavarta. Vécére még annyira sem akar ráülni. Mit tegyek, hogy haladjunk már végre valamit a szobatisztaság felé?

2013. febr. 1. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Vécészűkítő?
2013. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kombinált vécéülőkénk van, stabil, de azt még jobban utálja.
2013. febr. 1. 16:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem tudok tippet adni. Az biztos, hogy nem szabad erőltetni. Nem minden gyerek lesz szobatiszta 3 éves korára. Ne erőltesd, mert annak csak rossz vége lesz, hiába is akarod már, hogy szobatiszta legyen.
2013. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Oviba feltételezem csak ősszel megy, addig meg sok viz lefolyik a Dunán. Nekem az a tapasztalatom, hogy 3 éves kora körül mindegyik gyerek szobatiszta lesz, a legtöbben kb. 1 hét leforgása alatt csak hagyni kell őket szépen békén.
2013. febr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem tudok hasznos tanáccsal szolgálni,mert ugyan abba vagyok mint te!:((( A lányom 1,5hónap múlva lesz 3éves,de hallani nem akar a biliről,sem a wc-ről. Az egész nyarat végigpróbáltuk,nem győztem takarítani!

Kétségbeejtő a helyzet mert miután betölti a 3évet rögtön felvennék oviba,de nem hiszem hogy addig bármi változna! Így meg kénytelen leszek az anyós segítségére szorulni amíg nem lesz szobatiszta,hogy tudjak járni dolgozni.

Tőle amúgy is megkaptam már hogy nem tanítom a gyereket bilizni,bezzeg az ő fia már 1évesen.........

2013. febr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

pelust levetted róla?

én simán levettem róla 2 hétre, 1 hétig mindenhova pisilt csak bilibe nem, aztán megjött az áttörés, 2 hét után nehogy szobatiszta lett, a bilit is kivágtuk mert csak wc-re volt hajlandó ülni :)

magam se gondoltam, hogy lesz belőle valami, csak 2 hét amit javasoltak, nem tűnt olyan soknak, hogy ne bírjuk ki :D

és persze próbáltuk a matricás jutalmazást is, az hidegen hagyta az enyémet, azt kérte, hogy ha wcbe pisil, dobjam fel őt :)

2013. febr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tavasszal menne oviba. Sokat vagyunk úton, emiatt félek levenni a pelust, itthon nem gond ha bepisil, de utcán azért kellemetlen lenne.
2013. febr. 1. 17:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Májusban tölti a 3-t a fiam. Mi is próbáltuk nyáron, ősszel, télen, mindenhova pisilt, kakilt, nem érdekelte semmi. Vissza került a pelus, majd kb két hete csak úgy magától szólt, hogy vegyük le és menjünk a wc-re. Azóta előfordulnak balesetek, de nagyrészben sikerül eljutni. Már a nappali alváshoz sem kap, nem is pisil be. Sőt már éjszaka is van olyan, hogy száraz a pelus. Sokaktól hallottam, hogy ez így lesz, de megmondom őszintén soha nem hittem benne. Csak annyiban reménykedtem, hogy mire jön a tesó(majd nyáron) letesszük a pelust, de egy ideje már abba is beletörődtem hogy akkor kezd majd csak leszokni. És láss csodát!

Nálatok is bármikor "bekattanhat" vmi. Bár gondolom ez nem vígasztal az ovi miatt. De erőltetni akkor se szabad, mert annál később lesz az álítólag.

2013. febr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, bárcsak így lenne!
2013. febr. 1. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!