Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó ha így altatom a gyerekem?

Jó ha így altatom a gyerekem?

Figyelt kérdés

Lányom 2 éves + 7 hónapos.


Nagyon szeret a szülői ágyba jönni, egy időben itt is aludt el, majd vittem a saját ágyába.


Aztán megbeszéltem vele, hogy nem alhat itt, de természetesen bejöhet az ágyunka, csak ne itt aludjon. Ezért az elalvás előtti beszélgetés, mesélés a szülői ágyban zajlik, majd az elalvás előtt átsétálunk az ő ágyához, ahol szülői jelenléttel, simogatással elalszik.


Ritka az az eset, hogy nem ébred fel egyáltalán, ilyenkor nincs semmi gond.


Leggyakrabban azonban felébred és ugyanúgy igényli a simogatást, altatást. Ez néha 30 percig is tart, én pedig ezt egy párszor már végigültem az ágya szélén éjjel és utána mindig az történt, hogy fél óra-óra múlva újra felébredt, ekkor már azonban áthoztam a mi ágyunkba és ott aludt reggelig. Úgy gondoltam, fontosabb, hogy kipihenjük magunkat.


Pillanatnyilag úgy érzem, hogy meg akar felelni az elvárásnak és nem is szokta mondani éjjel, hogy átjönne hozzánk, viszont én nem tartom jónak azt az irányt sem, hogy ott üljek mellette egész éjszaka, ezért áthozom. Itt viszont lehet, hogy egy ellentmondásos helyzetet állítok elé amivel nem tud mit kezdeni.


Tanácstalan vagyok. Lehet, hogy azért ébred fel mert pisilnie kell, de éjjel még kap pelust. Megpróbáljam elhagyni? Reggel mindig szokott benne pisi lenni, de az a gyanúm, hogy azért pisil bele, mert tudja, hogy ebbe bele lehet, meg hogy ez arra való és talán azt hiszi azért adom rá, hogy belepisiljen.


Visszatérve az alvásra, én nem akarom teljesen kitiltani a szülői ágyból, néha szeretem is ha együtt alszunk, ha éppen rosszat álmodik akkor persze jöjjön, de nem szeretném ha kifejezetten a mi ágyunkhoz kötné az alvást. Nappal egyébként sosem emlegeti, hogy nem alszik a saját ágyába.


Előre is köszönöm a tanácsokat!


2013. febr. 16. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért van ez,mert rosszul szoktattad.Egyedül aludjon el,és akkor nem fog fel kelni,fiam 6 hónapos korától úgy alszik,hogy esti rituálé puszi után megy az ágyba ha kéri el éneklek neki egy dalt ha nem kéri nem elköszönünk,integet elköszön és kijövünk,ezután vagy rögtön elalszik vagy még beszélget az állatkáival énekel,majd elalszik.Azért kel fel a lányod,mert úgy aludt el,hogy te ott voltál,mikor felriad nem vagy ott persze,hogy megijed,ha úgy szoktatod,hogy mikor elalszik sem vagy ott akkor nyugodt lesz,mert ha felriad éjjel sem vagy ott,tudja hogy te is alszol nem ijed meg hogy hova tűntél,ráadásul 2,5 évesen azért,már illik egyedül aludni,és átaludni az éjszakát.
2013. febr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a legnagyobb gond az, hogy kicsit következetlen vagy. Ha megbeszélitek, hogy a saját ágyában alszik, akkor az első ébredésnél ne vidd még át hozzátok, inkább te menj be hozzá ha kell. És ezt pár napig, egy- két hétig következetesen tartsd is be. Ha este még arról beszéltek, hogy a saját ágyában aludjon, de aztán mégis egyből megy hozzátok, akkor ő is összezavarodhat, hiszen azt godnolhatja, hogy anya nyilván nem gondola komolyan az egészet ha aztán úgyis megyek egyből hozzájuk:). Szóval egyáltalán nem azt mondom, hogy ne légy vele ha ébred(messzire vezető vitát lehetne arról folytatni, hogy egy két évesnek, vagy egy akárhány évesnek át kell- e aludni az éjszakát, hiszen a felnőttek is sokszor nem alusszák át csak ők már idegileg érettebbek és vissza tudnak aludni, sokszor nem is emlékezve az ébredésre...), csak azt, hogy ha már azt "várod el", hogy a saját ágyában aludjon, akkor az legyen is úgy:).

Az én lányom is sokszor átjön hajnalban, mi elég rég óta mindig megbeszéljük, hogy ha bármi gond van, hívjon, jövünk, de a nagyágyba csak akkor jöhet ha már süt a napocska:). Talán egy- másfél hónap volt, amíg 1- 2x át kellett hozzá mennem, de két éves kora óta csak hajnalban jön ébreszteni:).

2013. febr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!