Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert ilyen elviselhetetlen a...

Miert ilyen elviselhetetlen a 7 eves gyerekem?

Figyelt kérdés
Nagyon szégyellem, de nagyon idegesit a sajst gyerekem. Szeretem imadom, de allandoan csak mondja mondja folyamat beszel kiabal, mozog, nem tud csendben 5 percig jatszani. Feltunesi viszketegsege van, egyszeruen irritalo. Nem tudunk tole 2 percet beszelgetni a ferjemmel , mert ő mindig csak kiabal kozbeszol… mindennek rola kell szolnia. Amugy baja nincs, okos gyerek nagyon. Most ment elsőbe, de a tanarok szoltak, hogy ott sem tud csendben maradni oran. Egyeduli gyerek, nagyon sok figyelmet kap/ kapott tolunk. Rengeteget foglalkozok vele, de bem birja elviselni ha massal is foglalkozom… ha itthon van csak a vita megy, mert kiabal uvoltozik ugral…
tegnap 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Te előrébb jársz a gyermeknevelésben, mint én, az én fiam még csak 1,5 éves, így hülyén jönne ki, ha én oktatnálak téged, de remélem egy véleményt elfogadsz.

A leírásban említetted, hogy egyke gyerek és rengeteget foglalkozol vele. Szerintem itt van a kutya elásva. Megszokta, hogy vilàg életében csak vele volt foglalkozva, teljesítetted minden óhaját-sóhaját, gondolom sokszor a férjed elé helyezted, ami kisebb korban teljesen normális. Viszont mostmár kezd abba a korba lépni, hogy nem kisfiú, otthon is és a suliban is vannak elvárások, ott nem ő a vilàg közepe és nyilván azt szeretné ha ott is mindenki rá figyelne. Mert ebben nevelkedett. A megoldást nem tudom rá, viszont a miért-re talán ez a válasz 😊

tegnap 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

És ha a szavatokba vág, ti mit csináltok? Jajj ingyombingyom, nem szabad, anya, apa nem ér rà, ne kiabálj, folytatja, megint ingyombingyom, aztán csak ugrotok neki?

Ha én ilyet mertem volna csinálni iskolás koromban, hogy kiabálva, követelőzve belepofázok egy felnőtt, pláne a szüleim szavába, hát tuti olyat kaptam volna, hogy a fal adja a másikat. A gyereked nem 3 éves, el kellene tudnia már rég fogadni, hogy nem körülötte forog a világ. Nem pattanni neki, hanem határozottan leszögezni, hogy vár és kész. Ha folytatja, szépen nem veszel tudomást a nyekergésről, ha meg fel meri emelni a hangját, na akkor te is szépen erélyes hangnemben közölheted, merre hány méter.

tegnap 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ugyanúgy egy szociális szabály, hogy várok a soromra, mint az, hogy köszönök. Ugyanúgy meg kell tanítani a gyerekeknek (persze van aki rájön magától). Pár alkalommal mindenképp magyarázd el, hogy ez a szabály. Ha ez nem elég, akkor jöhet a határozott rászólás.
tegnap 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok, még annyit hogy ha fejlődési eltérés van mögötte, azt jó eséllyel kiszúrják az óvónők. Szóval hacsak nem voltak teljesen balfékek az óvónői, akkor inkább arra tippelnék hogy simán nem tudja hogy így kell.
tegnap 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk lehet nem ártana adhd kivizsgáltatni
tegnap 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Nevelési tanacsasoba bevinni kivizsgaltatni.
tegnap 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
kétesélyes a dolog, megnevelitek végre (kezdésnek jó lesz, ha elmagyarázod végre, hogy nem csak ő van a világon, várja ki a sorát, és ha belepofázik a mondanivalódba, megmondod neki, hogy mást mással beszélsz, ha végeztél, figyelsz majd rá, és következetesen ignorálod a műsort amíg le nem nyugszik. ha sikerült megbeszélni amit akartatok, odafordulsz hozzá és jöhet ő.) vagy ahogy ötös mondja, szerzel róla valami papírt, hogy a kicsit elkényeztetett gyermek nem hibás (bár meggyőződésem hogy legjobb szándékkal és szeretettel lett elrontva) nevelése miatt ilyen, hanem "neurokülönleges" és mindenki nyalja ki a sggét, max. a háta mögött szabad őt utálni, és akkor amíg éltek, nem kell beilleszkednie a társadalomba, mert ti ráerőltetitek majd mindenkire, amikor meg már nem, hát majd a perifériára szorul. én az első opció híve vagyok, de ötössel is szabad egyetérteni.
tegnap 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nincsen semmi baja, sajnos neveles miatt ilyen, valoszinuleg tulsagosan elkényeztettuk…. Amit mar banok, de tapasztalatlanok voltunk…

Sajnos volt mar mostanaban, hogy megpofoztam, amit utana megbantam.. de egyszeruen annyira makacs es szofogadatlan , hogy hiaba mondom szep szoval csunyan akkor sem erti meg, vagyis inkabb leszarja….

tegnap 18:54
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Azt a technikát használod, hogy nem fentről le magyarázol neki, hanem leguggolsz hogy egy szintben legyen a fejetek és úgy mondod el neki egyszerűen és érthetően a szabályt? Az én gyerekemnél ez sokat számít.


A másik ami nekem jobban bevált, hogy ha nem szabad valamit, akkor először csak azt mondom határozottan, hogy "Nem! Ezt nem!" és utána részletezem hogy mit is: "Nem szabad félbeszakítanod, ha apával beszélgetek." Erre az egyszerű tiltásra inkább reagál, mintha rögtön magyarázni kezdek.


Az #5, #6, #7-re azt tudom írni, hogy ha súlyos neurodivergenciája lenne, valószínűleg kibukott volna az oviban. De a #7-es elképzelésével szemben ez se azt jelentené, hogy nem kell az érintett gyereket nevelni, hanem azt hogy sokkal több energiát kell a nevelésébe fektetni, mert ugyanaz a munka kevesebb eredménnyel jár. Utána se lesz olyan mint egy neurotipikus gyerek és a #7-es féléktől majd megkapod, hogy ezt a rémséget nekik azért kell elviselni, mert nem neveled azt a gyereket, de attól még hogy nem értenek hozzá, nem lesz igazuk.


A lényeg hogy ilyesmire akkor gondolj, ha hiába neveled normálisan (nem pofonnal, de határozott szóval), nagyon nehezen juttok előre. És ilyenkor érdemes is kivizsgáltatni, mett valamennyit segít ha tudod mi az eltérés, meg a célzott fejlesztés is.

tegnap 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Vizsgálat kimutatta hogy semmi baja?
tegnap 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!