Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel foglalkoztok kisgyermeke...

Mivel foglalkoztok kisgyermekek mellett?

Figyelt kérdés

Van köztetek esetleg olyan aki szülés után tanult meg valami szakmát és abban helyezkedett el? Ha igen,mi az?

Olyan munkát szeretnék ami vagy itthonról végezhető vagy bármi ahol megoldható két kisgyerek melletti munka.

Sokszor gondolkoztam azon,hogy a műkörmös szakmát választom ,de nincsenek már túl sokan? Meg lehet élni normalisan belőle még mindig ha igényes munkát végzek vagy elnyomnak akik már régebben benne vannak?

Minden érdekel ami ezzel a témával kapcsolatos.


tegnap 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök vagyok, elég rugalmas a munkahelyem és ami a legfontosabb tipikus 8-16-ig meló.

Szerintem a műkörmös és egyéb szolgáltatókkal az a baj, hogy jellemzően akkor kellene többet dolgozniuk, amikor más nem dolgozik. Tehát mivel én 4-ig dolgozom, csak utána megyek fodrászhoz, kozmetikushoz, akárhova. Nekem ez nem túl családbarát. Ha pedig be kell korlátozni 1-2 délutánra a munkát, akkor nem annyira jó keresettel lehet nyomni. Szóval kicsi gyerekek mellett nem biztos, hogy ilyesmiben gondolkoznék, de ez én vagyok. Tudom hogy sokan megvannak ezzel.

Egyébként röhögni fogtok,de miután mindennap szembejön velem BKK, vagy Volán hirdetés, hogy legyél sofőr, esküszöm ma reggel pont elgondolkodtam, hogyha egyszer kiégek a munkámban, én elmegyek buszsofőrnek. Tök szívesen elkorzóznék, csak ne első ajtós felszállás legyen... :D

tegnap 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Nekem van körmös papirom, és nem látom, hogy lehetne 2 kisgyerek mellett csinálni.

Ha veszem a katát, 50/75ezer, anyagbeszerzes 40-50e /hó, szalon bérlés+rezsi, mondjuk 200, 250 a kiadás havonta, és 8-14,15órqig ha fullon is lennék kb minimálbér maradna a zsebemben.

tegnap 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk valaki otthonról csinálja? Onnan lejönne a szalon bérlés díja.

De valóban,így utánaszámolva nem annyira jövedelmező.

tegnap 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Multinál dolgozom, adminisztratív munkakörben. Diploma kell hozzá, ez igaz, de nem szakirányú, csak a papír, hogy elvégeztél egy _valamilyen_ felsőoktatási képzést, a konkrét munkára megtanítanak ők. Nem baj, ha van hozzá affinitásod vagy előképzettséged, de a tényleges tudást ami a munka elvégzéséhez kell, ők adják. A többi meg már ugye rajtad áll. Nyelvtudás ami elengedhetetlen, minél több és többféle, annál jobb, de én pl angollal eddig teljesen jól elboldogultam, a német csak bónusz (amiért bónusz fizetés is jár, hozzáteszem), bár nagyon sok helyre keresnek valakit, aki angolul-németül is tud, és nem is teljesen írástudatlan úgy általában véve. Home office lehetőség, rugalmas munkaidő, nem dolgozom halálra magam, cserébe családbarát, nem pattognak azon, ha táppénzre kéne menni a gyerekkel (de ez baromi ritka, mert simán dolgozom otthonról gyerek mellől, ha beteg). Nem túl izgalmas és nem is valami sok kihívás, de azért minimálbérnél jobb, ezt a fajta munkarendet semmi sem übereli szerintem alkalmazotti viszonylatban, és viszonylag stabil, már csak azért is, mert az ilyen helyeken (több multinál is dolgoztam, mindenhol ez volt) általában olyan hosszadalmas a bürokratikus túlpörgés, hogy kb fél év, mire kirúgnak valakit (mondjuk eddig tart valakit felvenni is), fel tudsz rá rendesen készülni :D Kivéve persze, ha ittasan mentél be vagy abuzáltad a kollégát, de na, érted. Szóval mint munka, nem a leg hűdemilyenebb, de mint munkahely, én csak pozitívumait látom.

Tény, hogy én még szülés előtt kezdtem itt, egyébként logisztikai pozícióból mentem el szülni, aztán most szülés után pénzügyre vettek vissza. Egyetemi diplomám szerint pszichológus vagyok. Szóval érted :D Nem feltétlenül a konkrét képesítés a fontos, hanem hogy mit tudsz kihozni magadból. Amit javasolni tudok tényleg, az a nyelvtudás, nyelvtanulás, minél többet, minél magasabb szinten, annál jobb. Én a németet az első lányom születése után tanultam meg, szóval ha van rá kapacitásod, nem hiszem, hogy lehetetlen dolog lenne.

tegnap 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Eredeti szakmám könyvelő, bérszámfejtő.


2 gyerek mellett, kitanultam a körmös szakmát. Nálunk a faluba 1 körmös van, kevés.


3 hónapja hagytam abba.

Hiába csináltam 2 évig. Lett fix vendégköröm. Otthon csináltam, bérletidíj sem volt.

Mire befizettem a járulékot, mire lerendeltem az anyagot, tényleg kb minimálbér maradt. Emelni nem emelhettem, mert így is az átlaghoz képest egy hajszáll felett voltam majdnemcsak.

8tól 15:30ig dolgoztam.


Ha a gyerek beteg volt, ugye kiesés. Szabit nem fizetnek. Rohadtul nem érte meg.



Most visszajöttem a szakmámba dolgozni, még így 5év kiesés után is 3xosát keresem mint a körmözéssel. Van szabim, betegszabim... Tudom hogy munkaidőn kívül nem zaklat senki egy "de légyszi légyszi írj be szombartra" üzenettel sem.

tegnap 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Atkepeztem magam szocialpedagógussá, gyermekjoleti szolgálatnak dolgozok. Fél 8-4ig, szerintem ez a legegyszerubb.
tegnap 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
Hajmodellként dolgozo , amíg itthon vagyok a kisfiammal 😊
tegnap 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!