Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, ha semmit...

Mit lehet tenni, ha semmit nem fogad el az oviban enni és inni és nagyon zavaróan viselkedik?

Figyelt kérdés

Fél évet már járt oviba, akkor azzal indokolták, hogy még nem volt érett az ovira, na de most? Itthon is sokkal kevesebbet eszik meg mint eddig, pontosabban 1-2 dolgon kívül semmit. Fogalmam sincs, hogy mit csináljunk.

Kivizsgálason voltunk, ott azt mondták, hogy idegrendszeri éretlenség és megkésett beszédfejlődés áll a sok furcsaság mögött.

Amitől az oviban a legjobban ki vannak, hogy folyamatosan lóg valakin, képtelen elfogadni, ha az illető nem szeretne vele játszani, egyszerűen figyelmen kivül hagyja. Ha épp az óvónő az, akkor a lábába csimpaszkodik és el sem engedi. A játszótéren is ezt csinálja, bárkivel elmenne bárhová, nincs benne félelem. Tegnap azt mondta a dajka, hogy az is zavaró, hogy folyamatosan bámulja a kiszemelt embert. Ezt is csinalja itthon is, de nekem ez nem tűnt eddig bajnak. Szereti látni az arcunkat, próbalja utánozni az arckifejezéseinket stb.

Szerintetek mihez kezdjünk, ha az oviban sem igazán tudják megmondani, hogy mi a baj, csak azt, hohy valami van?


ma 04:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vidd magánúton fejlesztésre, hiszen szociális területen van gondja(mindegy, miért). A tiéteken ez segít, egy gyógyped majd tanítgatja képes-történetes-szituációs módszerekkel, hogy mi a helyes módja a barátkozásnak. Én a symbot javaslom, ha budapestiek vagytok, de a murmo sem rossz.


Nem baj, ha fura, mondd az oviban, hogy rajta vagytok a fejlesztésen idegrendszeri éretlenség miatt(de a szociális fejlesztésre vidd!) és hogy örüljenek, hogy nem verekszik és irányítható. Azt is mondhatod, hogy az idegrendszeri éretlenség miatt lelkileg még egy 2.5 éves, ezért furcsa, nem érett a személyisége, később javulni fog.


Kérd, hogy ne erőltessék az étkezést, válogatós, ez van. Otthon rendesen eszik(akkor is, ha nem teljesen igaz), alapvetően nincs nagy étvágya, majd próbálsz étvágyfokozó cseppet.


Ha tovább panaszkodnak és nagyon furcsának érzik, szakszolgálatot javasolnak, ajánld fel, hogy te elhozod délben, fejlesztést kap magánúton és legyenek türelemmel, amíg hat, pár hónap.


Én ezeket csinálnám, nem verekszik, irányítható, átlagos alkatú, ezeket minden alkalommal emeld ki.

ma 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 babyboom567 ***** válasza:
Az első válaszoló mondandójával kb mindennel egyetértek,kivéve hogy "Legyenek türelemmel,pár hónap és hat a fejlesztés".Ezen kínomba nem tudtam hogy sírjak vagy röhögjek,7,5 éves a gyerekem, 2,5 éves kora óta járunk kb mindenféle fejlesztésekre,és MOST kezd beérni a rengeteg munka.Jah,persze közte is voltak minimális eredmények(tehát látszott hogy fejlődik),de nem pár hónap(nekünk konkrétan másfél év volt mire bármilyen fejlődés elindult,úgy hogy mi már láttuk azokat a leheletnyi változásokat,de más még nem)
ma 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először fejlődésneurológushoz vidd... Mindenképpen!


Ő majd meghatározza,mi a baj,és milyen fejlesztés kell.

ma 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!