Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más szülőket is stresszel...

Más szülőket is stresszel ilyen mese?

Figyelt kérdés

Ha valaki ismeri ezeket a történeteket, mint pl. a Barátnőm, Bori, vagy az Anna, Peti, Gergő, tudja, hogy ezekben a szülők mindig kedvesek, sosem borulnak ki, mindig van idejük mindent megmagyarázni, türelmesek és mindig olyan szintre ereszkednek, amik a gyereknek a világához való.

A való életben nemigen tapasztalom, hogy én, vagy a környezetem ilyen lenne, és ez zavar. Én nem tudok minden percben ilyen kedves, nyájas és érthető lenni, ahogy a többi szülő sem. Mindenki idegesebb, türelmetlenebb, felnőttesebb, mint ezekben a mesékben a szülők. Ez a gyerekeket nem szomorítja el? Megnézik a mesét, látják, hogy anyu-apu nem is olyan feszült, stresszes, mint az ő szülei, és hogy a valóság nem is ez. Ha a lányommal megnézünk egy ilyen meserészt, engem mindig elfog a bűntudat és a bánat, hogy én néha bizony felemelem a hangom, ha fáradt vagyok és már nincs kedvem könyörögni, magyarázkodni, bezzeg a Bori szülei milyen tündér aranyosak.


szept. 16. 09:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
46%
Nem, mert én is így nevelem a gyerekem. De attól van mikor kevésbé vagyok mérges vagy rosszabb passzban vagyok de ezeket is megbeszéljük hogy miért stb.
szept. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk Anna-peti-Gergő mánia van.

Engem sosem stresszelt még ez a mese. Nem a kedvencem, de a kislányom imádja. Én nem vagyok kiabálós fajta. Meg amúgy is ez csak egy mese.

szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%
Te tényleg nagyon stresszes lehetsz, ha egy mese ennyire felhúz. Inkább tanulj belőle, stresszesen, idegesen nem lehet gyereket nevelni. Próbálj meg nem állandóan kiabálni velük, hidd el máshogy is lehet csinálni.
szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek azzal, aki azt mondja, nem muszáj állandóan kiabálni. Igen, sokszor kikívánkozik az emberből egy természetes reakció, de azért vagyunk emberek, és főleg szülők, mert ezt tudnunk kell kontrollálni bizonyos fokig. Én nem szoktam kiabálni a gyerekemmel. Van, hogy kihoz persze a sodrombol, de visszanyelem, mosolygok, és kulturáltan igyekszem nevelni. Aki szerint ez káros, ahogy írta egy válaszoló, na annak kellene pszichoterápia..ugyanis attól nem lesz lelki sérült egy gyerek, mert az anyja türelmes vele. Pont, hogy jobban fogja viselni a való életben a pofonokat, ha tudja, hogy egy sziklaszilárd lelki támasza van
szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%
Anna, Peti és Gergő anyukája többször kiborul. Meg tajtékzik. Meg kiabál is. Szóval nem hiszem, hogy csupa csillámpóni minden benne. :D
szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
53%

Én szeretem ezeket a meséket egy csomó jó ötlet van bennük.

Nem mondom, hogy nem szoktam megemelni a hangom a gyerekre, de igyekszem mindent észérvekkel megmagyarázni (szerencsém van, mert alapjáraton egy nyugodt, szófogadó gyereket dobott nekem a gép), szóval nekem ezek a mesék elég reálisnak tűnnek.

Nem érzem magam szuper anyának sem, de én pl szeretek a gyerekkel/gyereknek olyan programokat szervezni, mint amilyen ezekben a rajzfilmekben van(pizsi parti, moziest, süti készítés, stb.)

Sőt, a legtöbbször meghívjuk a 2 barátnőjét is.

Nem gagyogok, de szívesen elmagyarázok mindent 5x is ha kell. Nekem ez a természetes. Anno a szüleim is így neveltek engem.

szept. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
70%

Engem a Bori rajzfilmekben (a nyávogó beszéden és a pusztító német humoron kívül) az idegesít, hogy minden kérésre IGEN a válasz, méghozzá AZONNAL. Igen, megfújhatod a kalauz sípját (wtf?!?!), igen, kezelheted a homlokrakodót az építkezésen (wtf?!?!), igen, átmegyünk az étkezőkocsiba a vonaton egy csokiért. Kitalálja a gyerek, hogy lovagolni, balettozni, focizni, kekszet sütni vagy bármit akar, és öt másodpercen belül valóra is válik. Dramaturgia, tudom, de a gyerekem csak azt érti, hogy (idézem) "Ennek a Borinak sokkal jobb dolga van, mint nekem". Ez konkrétan elhangzott a szájából, mikor nemet mondtam a vonat kétezer forintos étkezőkocsis csokijára. Nyilván megbeszéljük, de áááh, csinálják itt nekem a feszkót... 😅

A könyveket csak simán végigásítoztam.

Bartos Erikát olvasnak neki a nagyszülők, én nem bírom. Utálom a rajzokat, nekem fontos, hogy egy könyv vizuálisan is igényes legyen.

tegnapelőtt 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Pont leszarom... Ha kicsi korban bírja is cérnával az ember, kamaszkorra biztos hogy elszakad :D
tegnapelőtt 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#17 igen, te leírtad, mire gondolok pontosan, akkor nem vagyok egyedül vele.

Nem provokálónak szántam a kérdést, és mindenkinek köszi a választ, ződet nyomogattam :)

tegnapelőtt 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!