Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más szülőket is stresszel...

Más szülőket is stresszel ilyen mese?

Figyelt kérdés

Ha valaki ismeri ezeket a történeteket, mint pl. a Barátnőm, Bori, vagy az Anna, Peti, Gergő, tudja, hogy ezekben a szülők mindig kedvesek, sosem borulnak ki, mindig van idejük mindent megmagyarázni, türelmesek és mindig olyan szintre ereszkednek, amik a gyereknek a világához való.

A való életben nemigen tapasztalom, hogy én, vagy a környezetem ilyen lenne, és ez zavar. Én nem tudok minden percben ilyen kedves, nyájas és érthető lenni, ahogy a többi szülő sem. Mindenki idegesebb, türelmetlenebb, felnőttesebb, mint ezekben a mesékben a szülők. Ez a gyerekeket nem szomorítja el? Megnézik a mesét, látják, hogy anyu-apu nem is olyan feszült, stresszes, mint az ő szülei, és hogy a valóság nem is ez. Ha a lányommal megnézünk egy ilyen meserészt, engem mindig elfog a bűntudat és a bánat, hogy én néha bizony felemelem a hangom, ha fáradt vagyok és már nincs kedvem könyörögni, magyarázkodni, bezzeg a Bori szülei milyen tündér aranyosak.


szept. 16. 09:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Engem nem stresszel. Inkább inspirál a jó példa.
szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem túlgondolod 😃
szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Unokahúgom Binget néz mostanában. Most attól kéne jobban éreznem magam, hogy a Flop is üvöltözik néha a Binggel? Ugyan már. Mese.... ezért mese...
szept. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Bori szülei pont hogy nem mindig aranyosak, több kötet is van pl: a düh feldolgozására.

Van vagy 50 kötetünk, határozottan életszerű, nem frusztrál semmi benne.

szept. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

én sosem gondolkodtam el ezen :D


Én a borit pl kifejezetten utálom. Engem irritál, ahogy beszélnek benne.

Anna Peti Gergőt csak könyvben olvastam. Én attól is falnak tudok rohanni

szept. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Ezek mesék, meg vannak írva előre. Mellesleg nem hiszem szívesen neznetek ha Bori anyja fáradtan jönne haza a munkából és üvöltözne Borival. Meg kell tanulni, hogy a mese, filmek (instagram fotók, az is be van állítva, lehet, hogy közben verik szét a házat a kölykök és a fotó után ordít velük anyuka) nem a valóság.
szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%

Engem a Bing stresszel, meg a Calliou.

A Bori pl nem.

Szeretem, teljesen jó, nincs vele probléma.

Van a Hármas ikrek című mese, no az már más kategória.

Az idegesít, es plusszba meg az is, hogy hol az apuka?

Mármint nincs azzal gond, hogyha valaki egyedül neveli a gyerekét, de nekem tudnom kéne hol van apuka ebből a meséből 🤣

szept. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Jobbnak tartom, hogy a gyerek a valóságban marad, és a valós érzelmeket is megéli/látja. Nekem a gügyögés sem ment soha. Nem emiatt kell majd pszichiterápia a gyereknek. Az viszont árthat, ha soha egy reális érzelmet nem lát. Ha anyu akkor is mosolyog, és gügyög, mikor az autót karcolja össze a gyerek. Szerinted ebből mit tanul? Egy nagy pofáraesést, mikor valaki először kimutatja a normál érzelmeit, azt.
szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem stresszel, mindkét gyerekem imádta Anna,Peti, Gergő meséit.

Egy mese általában idealizált, egy kisgyereknek nem a sötét valóságot kell megmutatni a meséken keresztül.

szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk pár Bori könyv mellett inkább Bercik vannak. A Berci sorozatból emlékszem arra a részre, hogy Berci nem megy el idegenekkel… anyuka lazán otthagyja a gyereket a játszón az elvileg barátaival, akinek a szülei szépen egyedül hagyták a gyereket amikor eleredt az eső. Hát egyik felnőtt viselkedése se követendő példa.

Engem amúgy a Bori és Berci sorozattól is kiráz a hideg, nagyon fura dolgaik vannak. Az APG-ből csak egy van meg, tényleg feltűnően tökéletesek a szülők, de hát ez egy mese… az sincs lerajzolva, amikor anyuka tampont cserél és az se, amikor elveszti a türelmét.

szept. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!