Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Este olvasol mesét a gyerekednek?

Este olvasol mesét a gyerekednek?

Figyelt kérdés

Mennyi idős a gyerek? Hány éves korig olvastál neki, ha már nem? Minden este olvasol?

Ha olvasol, mit olvasol?



jún. 8. 21:15
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
57 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%

3,5 éves. Most már olvasok, igen, olyan 3 éves kora óta.


Előtte nem érdekelte, nem ült meg a könyv előtt, mármint megnézegette, persze, de nem hallgatott végig nyugiban mesét.

jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindig.

8 és 5 évesek, a nagy 1 éves korától, a kicsi ebbe született bele.

Mikor mit, mostanában már meseregényeket.

jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos kora óta olvasok neki mesét, akkortájt kezdték érdekelni a képek a könyvekben. A kedvenve az Amikor a kisállatok elfáradnak volt.


Most 16 hónapos, szereti a Boribon könyveket, a Kis Wombat sorozat könyveit, Julia Donaldson könyveit és még rengeteg más fajta könyvből tud választani.


Általában 2 könyvet teszek elé, és egyet választ, hogy melyekből olvassunk.

jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
53%

Születése előtt már olvastam/énekeltem neki. Azóta is minden este. Én,vagy a férjem (az apja).

Gyerekkönyvtárba is évek óta jár,be van íratva.

Annyi könyve van,hogy nemsokára selejtezni kell majd.


A lányom tájékozott,okos kislány. Oviban is,iskolában is megjegyezték,hogy látszik az, hogy sokat foglalkoztunk vele. 6 éves kora óta ír-olvas. Félévkor kitűnő lett.


8 éves, most elsős Asperger szindrómás kislány.

jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is 3 éves kor után szerette meg.

Igen minden nap azóta.

Meg is tanult utána egy pillanat alatt beszélni

jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
73%

4es vagyok. Mesekönyveket szeret még olvasni, hallgatni,szóval azt. Kicsit komolyabbakat már.

Pici korában a Bóbitát, Boribont, gyerekvers válogatást olvastunk. Mostmár eljutunk lassan a meseregényekig.

jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%
Este már nem. Naponta vagy 6-8 mesét olvasok neki, ha rajta múlna lenne az 16 is. Olyankor este már nincs hozzá energiám 😁 Elég korán elkezdték érdekelni a könyvek, de hogy maga a szöveg mikor, arra pontosan nem emlékszem. Talán olyan másfél éves korától hallgatott végig rövidebb meséket. Most 2,5 éves, fél éve legalább megy már ez a nagy mesehallgatás mánia.
jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Én olvasnék, de ők nem szeretik. Sajnos eleg durva beszédértés és beszédészlelés problémájuk van. Fejlesztésre járunk, de eddig nem sok eredménnyel.

A logopédus tanácsára rövid 3-5 perces mesékkel próbálkozunk, de pár mondat után kitör a balhé.

Remélem egyszer majd változik a helyzet es olvashatunk nekik.

jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Kitartás 8as.


De jók vagytok. Titkon bíztam ebben az eredményben. Én is (vagy a férjem aki a gyerekek apja) olvasok / olvasunk minden nap. Nekünk 7 és 5 éves gyerekeink vannak. Nagyjából a nagy 1.5-2 éves kora óta tart a dolog (a kicsi ebbe nőtt bele)

A kérdés apropója hogy ma az egyik bnommel azon elmélkedtünk, vajon más szülők is ilyen lelkesek vagy sem, illetve kíváncsi vagyok meddig érdekli majd a gyereket a mese.. mikor zavar majd ki este, hogy ne már anya.. ciki.. 🫶

jún. 8. 21:51
 10/31 anonim ***** válasza:
69%

Este nem, de a déli alvás előtt igen.

Este azért nem, mert teljes sötétben alszunk el, előtte kakaót iszik, én pedig nem látom a betűket sötétben.

Hamarabb meg le nem fekszik, csak ha teljes a sötétség.

Napközben is olvasunk, ő hozza a könyvet, hogy anya olvass nekem.(2 éves)

jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!