Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Este olvasol mesét a gyerekednek?

Este olvasol mesét a gyerekednek?

Figyelt kérdés

Mennyi idős a gyerek? Hány éves korig olvastál neki, ha már nem? Minden este olvasol?

Ha olvasol, mit olvasol?



jún. 8. 21:15
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
19, én is úgy gondolom mint te, viszont ha a 4-es válaszoló elajandekozza a könyveket és nem kidobja akkor semmi gond azzal ha kiválogatja őket .
jún. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

A 4 évest eleinte mesével próbáltuk elaltatni (nem jött össze), de így gyakorlatilag születése óta olvasunk neki elalvás előtt. Épp a minap mondta valamiért, hogy ő esti mese nélkül nem tud elaludni. Jót mosolyogtam, mert én is ugyanezt a mondatot mondtam sok-sok évvel ezelőtt az én anyukámnak.

A kisebb csak 11 hós, ő picit belehallgat abba, amit a nagynak mesélünk, ha elég neki, akkor a másik szobában altatjuk. Nappal olvasunk neki többet.

jún. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb gyerek 10 hónapos korától. Őt már korán érdekelték a könyvek, rövid mondókás könyvekkel kezdtük. A másik kettőnek így születéstől kezdve. Sokáig minden nap volt mese. A nagy most lesz 15, a kicsi 11. Még most is olvasok nekik, ha emberi időben pizsamában vannak már, most már ifjúsági regényt szoktam, most éppen az Abigélt, de volt már Harry Potter is.
jún. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
1,5 eves, 6 honapos kora ota minden este olvasunk neki. Meg napkozben vagy ezerszer, de az mas tema. 😅
jún. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Kb 3 éves korától kezdtem olvasni neki, addig nem érdekelték a könyvek, tépte, gyűrte őket. Most 4 éves. Egyelőre csak Binget és Boribon könyveket szeret.
jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Minden este olvasunk neki 3 hónapos kora óta. 8 hónapos lesz. Nagyon szereti.
jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. 🫶


Miket olvastok 5 éves lánynak?


Babaróka, Pöttyös Panni, Szofi nagy képeskönyve, Sárkányovi(k), Mondókás könyvek, Vackor (stb, stb) mennek most. Bogyó és Babóca szerencsére már nem érdekli.. (bocs, én attól kiégtem) sajnos a Boribon sem annyira, pedig az cuki.

Rongyosra olvastuk az összes Finduszt is a naggyal, a kicsi is unja már, plusz a pagonyos valogatasokat (4 éves lettem, 5 éves lettem stb..).. meg az összes Nyúl Pétert, meg a klasszikusokat, jaj hnap estig tudnám sorolni...


Szóval, ha valakinek van valami ami nagyon bejön a kislányának írja már meg kérem. Köszi

jún. 10. 21:47
 28/31 anonim ***** válasza:
Már írtam: Alma Magdi top kedvenc éppen, illetve Bodó Béla Brumi. Disney arany sorozatot most találtam meg, abból válogatva a jobbakat elolvassuk. Most hoztam át anyukáméktól Gerald Durrell: Léghajóval a világ körült. Illetve a Mesél az erdő sorozat. Vadadi Adrienn ovis könyvei szuperek. Bori sorozat is szerintem még bőven ez a korosztály.
jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Bori, Alma Magdi nálunk is sláger csak kihagytam a felsorolásból. Az a helyzet hogy a nagyteso miatt sok olyanon is túl vagyunk amin még nem kellene..

Pl. Vadadi A. annyira nem jött sajna be nálunk, Disney sorozatból pár könyvet megvett anyósom de az meg nekem nem jött be. Jó.. mondjuk az Oroszlánkirálynál nagyjából fel is adtam.


Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül c. könyvet a gyerekeknek meg nem olvastam. Köszi mégegyszer.

jún. 10. 22:36
 30/31 anonim ***** válasza:
Én ennek a korosztálynak Berg Judit könyveit nagyon szerettem: Panka és Csiribí, Lengemesék, Cipelő cicàk. Tomlinson: A cica aki haza akart menni. Esetleg Micimackó?
jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!