Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olvasol 2 év körüli gyerekedne...

Olvasol 2 év körüli gyerekednek esti mesét? Milyet? Melyik köti le?

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Igen, olvasok, először verseket, majd kisebb meséket (lehetnek versesek is, mint a Sün Balázs), a régi könyvem, az Én vagyok a Tv Maci, aztán Bartos Erikától a versesköteteit, a aztán az Anna és Petit, nézegetünk leporellós kis versikés könyveket (Pl. A falánk kiscsibe, az Iciri-piciri kis mesét, stb. ) Mivel az enyém már három éves elmúlt, már egy kicsit "komolyabbakat" is olvasok neki, mint pl. a Hófehérkét, a Kis Vakondot, de szeret az állatokról is olvastatni. Mindegy, az a lényeg, hogy érezze, hogy vele vagy, foglalkozol, beszélgetsz vele mesélsz neki, ő csüngeni fog rajtad, csak olvass neki bátran!
2012. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Ja és előző vagyok. Mindig kerese neki az újabb és újabb mesés foglalkoztató könyveket, minél nagyobb lesz, annál érdekesebbeket. ezt nem szabad abbahagyni! Fokozatosan, a szintjéhez mérten mindig olvasni nekik.
2012. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Boribon, Anna és Peti, Kisvakond, Tesz-vesz város. Bár nem este, mert az ölembe akar mászni, nem marad meg az ágyában.

Januárban töltötte be a kettőt, kisfiú.

2012. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Boribon a kedvenc, emellett Bogyó és Babóca.
2012. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mesebolt, vagy Esti meség, minden napra egy mese, ezekből olvasok mesét. És csendesen hallgatják, bármilyen hosszút is olvasok élvezik.
2012. jún. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
kimondottan az altalam kitalalt meseket szereti elalvas elott, csak napkozben szeret neha konyvbol olvasni.
2012. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem, mert akkor sosem lenne alvás. :-)

Nappal többször is hozza a könyvet, imádja, ha olvasok. Nálunk is Boribon a kedvenc, ill. Szutyejev: Vidám mesék.

2012. jún. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!!! :)
2012. jún. 2. 13:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is az a helyzet, hogy ha este könyvből olvasok, akkor felül és nézegeti a képeket, így sose alszik el. ezért vagy kitalálok valami mesét a kedvenc mesehőseivel, pl Matuka, vagy fejből elmondok egy klaszikust. Már megtanultam a Kiskakas gyémántkrajcárját, A 3 kismalacot, A 7 kecskegidát, Piroskát és a Rút kiskacsát. Ezekből szokott választani. Így legalább lámpát se kell gyújtanom az olvasáshoz. Volt már olyan, hogy 5X mondatta el a 3 kismalacot, de olyan is, hogy a kiskakas éppen megtalaálta a gyémántkrajcárt és már aludt is.
2012. jún. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vagy az Icinke-Picinkéből olvasok a kislányomnak elalvása előtt, vagy pedig elmeséltettem vele a napját és ezután vagy eközben alszik el. Teljesen leköti a meseolvasás.
2012. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!