Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Este olvasol mesét a gyerekednek?

Este olvasol mesét a gyerekednek?

Figyelt kérdés

Mennyi idős a gyerek? Hány éves korig olvastál neki, ha már nem? Minden este olvasol?

Ha olvasol, mit olvasol?



jún. 8. 21:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
61%
A sajátom még hasban, de unokahúgom könyvmoly. Már pár hónaposan is végig hallgatta a mini könyveket. Van olyan fotónk is, hogy együtt "olvasunk", ő is a sajátját, meg én is. Kb.1 évesen már videó van róla, ahogy lapozza a könyvet és kommentálja, mi történik. Azóta már külföldön él, videó hívásban is képes engem olvastatni a könyvéből, vagy ő olvas nekem (a legtöbbet már kívülről tudja). Szóval nála ez nem napszak függő. Tesómnak legalább napi 10 könyvet el kell olvasnia, de szerintem keveset mondtam. Még strandra se indul el 3-4 könyv nélkül. (Nem tudjuk, hogy lett ez. Az apjánál szerintem sose látott könyvet és tesómról se mondhatjuk, hogy falta a könyveket 🤣 Ő meg már így született.)
jún. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
78%

Én nem olvasok mesét, de fejből mesélek (egy rövid mese,

A kismalac és a farkas). Ezt kB 8honapos korától minden este, ha én altatom. Most lesz 2 éves, mióta megszuletett a kistesó (3honapos), az apukájával alszik, ő is mesél mindig egy általa kitalált mesét.

Napkozben sokat "olvasunk", de ez még a lapozzuk a könyveket és mondjuk mi van a képen, keressük a tárgyakat, számoljuk, hány xy van a képen, stb). 1-2nagyon rövid történetet, verset ül néha végig, de szerintem idővel jobb lesz ez. Nagyon szereti a könyveket 1 éves kora óta, mindig ő veszi le a polcról és hozza, mit olvassunk.

jún. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

4 és 5 éves gyerekeim vannak, minden nap olvasok a nappali alvás előtt is, és az esti alvás előtt is. Van, hogy napi 2t, van, hogy akár 8at is. Még ha igénylik, akkor olvasok napközben is. Ha érkezik új könyv, akkor azt aznap általában elég sokszor kell elolvasni.

Elég vegyes, hogy miket. Magyar népmesék, autós mesék minden mennyiségben, Julia Donaldson nagy kedvenc, Nyúl Péter is, de tényleg elég vegyesen van minden más is. A természeti ismeretterjesztő könyveket is imádják, állatok, bogarak, tenger, bolygók és az űrben minden. Inkább a nagyobb szereti a könyveket, a kisebb el van napi 2 kisebb mesével is, de nem panaszkodik, ha a tesója már az 5.et kéri, végighallgatja ő is szépen.

Remélem még sokáig igénylik, és később maguktól is szeretni fognak olvasni.

jún. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Minden este, és ha ráérek, napközben is. Érdekli, szereti a könyveket.
jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekem van, egy 5 éves és egy 2,5. A nagy kb másfél éve minden este kéri, hogy olvassak neki, előtte nem nagyon érdekelte, csak sajnos nagyon nehéz, mert egyszerre altatom a kettőt, a kicsi meg nem szereti semennyire. Állandóan belekiabál, folyamatosan beszél, leül mellém és az összes könyvet odahordja, hogy anya ez miiiii (bezzeg, ha csak vele nézegetek könyveket, akkor max egy percig érdekes), vagy direkt elkezdi cukkolni a tesóját, szóval nem könnyű. Remélem hamarosan ő is megszereti a mesét.
jún. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen; 4 éves, minden alvás előtt min. egy könyvet, mindig azt, amit ő kér. Napközben is sok könyvet olvasunk, de ez nem helyettesíti az elalvás előtti olvasást. :) sokszor, amikor látom, hogy túl fáradt, ingerült, semmi se jó, felajánlom, hogy olvassunk valamit, az esetek 90%-ában elfogadja és meg is nyugszik tőle.
jún. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
51%
Délutáni alváshoz már 1 éves kora előtt is olvastam, a hangomra jobban elaludt. Este azóta olvasok, amióta nem igényli az esti szoptatást, szóval majdnem 2 éves kora óta. Akkor már elég jól követte a meséket, másnap emlékezett is rájuk. Most már van kis testvére, általában ő is hallja a mesét. Magyar népmeséket szoktam vagy hasonlókat, a férjem inkább autós történeteket vagy néha fejből mond.
jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éves kora óta olvasunk. Nemcsak este.

Most 4 éves. Azzal kezdi a napot, hogy a reggeli mellé olvasni kell. Illetve az esti alvás előtt biztos van mese. Épp most az Alma Magdi a sláger. Szerdán kapta meg a második részét, amiben 23 mese volt. Épp az esti elalvásnál végeztünk az utolsóval. Elképesztően imádja a könyveket! Brumi, Vadadi Adrienn könyvei, Lili és Pitypang, Bori könyvek, de a rövidebbek ugyanúgy mennek még (Maszat, Boribon). A legjobban azt imádom benne, hogy bármilyen könyv kerül a kezébe, “felolvassa” magának. Amikor szerdán torna után megkapta az Alma Magdi könyvet, még be kellett ugranunk az ikeaba. Végig úgy jött mellettünk, hogy lapozgatta a könyvet, amiben szórványosan vannak képek és fennhangon mondta a történetet, amiről szerinte szól. Ő előbb kéri hogy meséljünk, minthogy mesét nézzen a tv-Ben (pedig az sincs tiltva).

Hogy ez meddig lesz ilyen? Barátnőmnek a 8 éves kisfia még ilyen.

jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
19%
Négyes! Könyvet nem selejtezünk!!
jún. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
74%
8 hós kora óta, eleinte nem izgatta matatott a kiságyban, 1 évesen rajtam fekve már nézte a képeket közben, 1.5 évesen ő hozta mit szeretne(a fülemen jött ki a Maszat a vonaton). Sajnos napközben nem érdekelte csak este, 5 éves most a Pom pom a menő.
jún. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!