Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy nincs bűntudata az...

Hogy nincs bűntudata az anyukának??

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az történt ma a játszótéren hogy egy anyukát csak úgy a semmiből elkezdett rúgdosni a kislánya de jó nagyokat rúgott amúgy, aztán mondta neki az anyuka hogy ugye tudod hogy ezt nem szabad, na akkor már csípte, harapta is volna meg az anyját.

Az anyja lefogta a kezét, elkezdett a kislány nagyon nagyon sírni, hisztizni, visítani.

Fel vette az ölébe és indulni akartak haza, de Elkezdte a kislány tépni az anyja haját, na akkor anyuka le tette a kislányt megfogta a két vállát és kicsit Meg rángatta hogy nem érted hogy ilyet nem csinálunk, nem szabad.

Aztán csak nem hallgatott a kislány, és anyuka adott neki egy pofot, és a fenekére is csapott és úgy erősebben felvette az ölébe és elindultak

Ha itt úgy el verte akkor otthon?

Mas is találkozott már ilyen helyzettel?



szept. 10. 13:45
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
90%

S szerinted normális ahogy a kislány viselkedett?

Leírtad, hogy az anyuka próbálta szépen, kevésbé szépen, a gyereknek nem használt a szép szó.

Valószínűleg nem egyedi eset a gyerek viselkedése.



Kíváncsi vagyok te, hogy kezelted volna a helyzetet?


Nem, nem vagyok híve a gyerekverésnek. De Valószínűleg nálam is elazakadt volna a cérna.

Őszintén kíváncsi vagyok, hogy te mit tettél volna.

szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
92%

Biztos vagyok benne, hogy az anyuka rettenetesen érzi magát, elhordja saját magát pocsék anyukának és bűntudata van, mert garantálom neked, hogy ma reggel is úgy kelt fel, hogy ez a mai nap más lesz, jobban fogja csinálni, nem lesz ilyen. Az is lehet, hogy megbeszélte előre a gyerekkel, hogy ma ő is jobban viselkedik, hogy nem szeretnének veszekedni, jobb a békesség, legyen hát együttműködő. És az is biztos, hogy ha volt ilyen beszélgetés, a gyerek bőszen bólogatott és megígért mindent. Mert a gyerek jól akar viselkedni. Az anyuka jól akar nevelni.


De az ember nem gép, a kicsi gyerek nyilván nem tudja betartani az ígéretét, főleg ha éppen éhes-fáradt-nyűgös-valamiért megborult, az anyukának is véges a türelme, főleg ha nem alszik jól, ilyenek a mindennapjai már évek óta, vele is hasonlóan bántak gyerekkorában, eszköze sincs arra, hogyan változtasson.


Nem azt mondom, hogy védhető a dolog. Nyilván nem kerek otthon náluk családi körben minden, ha a gyerek ennyire agresszív a szülőjével szemben. De az, hogy az anyuka először megpróbálta békésen lefogni, szép szóval megnyugtatni, az nekem azt mondja, hogy nem a verés az elsődleges nevelési módszer náluk. Akiket láttam játszótéren fenyegetően viselkedni a gyerekkel szemben, azok nem lefogják és megpróbálnak szépen megbeszélni velük, hanem egyből lendítik a karjukat és megfélemlítik a gyereket. Az a kislány, aki meg meri rugdosni az anyját, azt az anyja egészen biztosan nem veri rendszeresen.


És most tedd a kezed a szívedre, és mondd azt, hogy ha éveken át, minden nap visítós-hajtépős-rugdosós reakciókat kapnál a gyerekedtől, nem gurulna el egyszer sem a gyógyszered. Főleg tegyük fel, hogy délelőtt van, mennél haza, főzni kell az ebédet, éhes is vagy, pisilned is kell, ott a tennivalók listája a fejedben, sietnél, a gyerek meg ezt csinálja. Az persze lehet, hogy nem csapnál oda, meg megpróbálnád más módokon motiválni a gyereket, de azért lássuk be, hogy nehéz ilyen szituációban nyugodtnak maradni és mindig tökéletesen viselkedni.

szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
94%

Most erre mit lehet írni?

Nem jó hogy így csinálja, de nem is tudsz és amúgy senki ezellen tenni. Hogy van e bűntudata nem tudom.

szept. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
9%

És egyes, szerinted a kislány viselkedését mi okozza?:')

Ok-okozat....

Persze lehetnek rossz napok, de valószínűleg nem hirtelen felindulás volt ha meg a fenekét is megcsapkodta...

szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
79%
Volt, hogy már lekevertem egyet én is. Nagyobbik gyerek állandóan szándékosan rugdalt hintázás közben, pelenkázás közben. Egyszer elszakadt a cérna mikor már terhes voltam a picivel, féltettem a babát, ösztönösen pofoztam meg. Utána állt le amúgy a rugdosással.
szept. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, mentél volna oda megbékíteni a kislányt, akkor anyuka nem adott volna neki pofont.

Ja, te se tudtad volna megbékíteni?

Akkor meg mit vered magad?

szept. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
76%
Á, ha hagyja hisztizni, most azért írtál volna ki kérdést...
szept. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
25%
Ez generációs trauma. Ezek a szülők ugyanebben nőttek fel, ezért ez nekik teljesen normális és "belefér" a gyereknevelésbe, a legtöbb esetben ezért nincs is bűntudatuk. A gyerek látja maga körül az erőszakot, a kiabálást, a "nevelő célzatú" pofonokat, ezt szépen le is utánozza, aztán az egyre erőszakosabb viselkedéséért még több verést kap. Így lesz belőle idővel indulatos, frusztrált felnőtt, aki aztán szintén ugyanígy viselkedik a saját gyerekével.
szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
72%
Megerdemelte.. kevesebbert is elvert volt anyam.. nem hogy ilyenert
szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
73%

Ennyi verés után, amit a gyerektől kapott,nem is lesz bűntudata!

Azért egy anya nem boxzsák,basszus, hanem érző lény! Csak ezt sokan elfelejtik.

szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!