Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más anyukának is nehéz 1...

Más anyukának is nehéz 1 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy csodálom azokat az anyukákat, aki 2-3 gyerek mellett is mindent meg tudnak csinálni(főzni, mosni, takarítani, bevásárolni stb) és még magukra is jut idejük.(szép haj, smink, ruha) Bárhová el tudnak jutni a gyerekekkel vagy akár egyedül is. Aktív mozgalmas az életük abban a 3 évben míg otthon vannak. Nekem 1 gyerekem van de sokszor nagyon fáradt vagyok és legszívesebben aludnék egy jót vagy csak tenném azt amit szeretnék. Az a furcsa hogy kapok segítséget de még így is ugyanúgy elfáradok mintha mindent egyedül kellene megoldanom. Gyerek előtt is egy nyugodt nő voltam inkább pihenni szerettem és nem voltam ez a kimozdulós mászkálós típus. Mégis azért kicsit többször mentem el vásárolni vagy ahová szerettem vna mint most gyerekkel. Egyedül vagyis hárman valahogy mégis jobban érzem magam mégha nehezebb is. El szeretnék költözni de férjem fél az anyagiaktól. Panelt tudnánk venni építkezni családi házat nem tudnánk. Viszont ő panelba nem szívesen menne társasházat meg szintén nem tudnánk venni. Tudom hogy még jobban elfáradnék főleg ha dolgozik de nyugodtabb lenne minden. Anyukák ti hogyan tudtatok lakást házat venni vagy építkezni 1 gyerekkel vagy többel? Hogyan lehet ezt megvalósítani ilyen árak mellett? Illetve mikor lesz könnyebb 1 gyerekkel minden?
2022. jan. 3. 15:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Annyi még hogy a babavárót felvettük Gyed extrát férjem kapja de hamarosan lejár. Fundamentánk 2023 elején jár le akkor lenne érdemes kivenni az állami támogatás miatt. Csokot nem vettük fel.
2022. jan. 3. 15:22
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokat árultál el arról van-e bármi önerőtök a babavárón kívül, vagy nem tudom azt mire szántátok. Anélkül nyilván nagyjából sehogy nem tudtok házat venni, főleg nem építkezni. Mi lakást már vettünk a baba születése előtt, fele önerő, fele hitelből. (Még gyorsan az előtt, hogy így felmentek volna az ingatlan árak. Lehetett már sejteni, hogy ez lesz.) Házat valószínűleg úgy fogunk venni pár év múlva, hogy visszamegyek én is dolgozni, és veszünk fel hitelt. Addig még gyarapítjuk az önerőnket, és simán lehet, hogy nem kell eladni a lakást sem. Szóval ha nem vagytok multimilliomosok, akkor én várnék az ingatlanvásárlással amíg mindkettőtöknek lesz jövedelme.
2022. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

1 gyerekkel még nagyon könnyű.. Is lehet, legalábbis a gyerek ellátása.

Ha semmitek nincs egy 1,5 szobás panel is jó indulásnak. Még arról sem írtál, hogy albérlet, vagy szülőknél laktok, hány évesen, mennyi idős a baba stb. Egész egyszerűen addig nyújtózkodjatok, ameddig a takarótok ér, a semmire gyereket sem kell vállalni.

A gyerekkel soha nem lesz könnyebb, minden korban új problémák lesznek, kell találni énidőt, és ha van segítséged a pároddal is kikapcsolódást pár órára, napra, nyilván ha a gyerek már elég nagy.

2022. jan. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Na.. A kedvencem. Van segítségem, mégis nyavogok. Gondolom a gyereked jó alvó, unalmadban nem birsz már magaddal mit kezdeni.

Ki akadályoz meg, hogy befesd a hajad, vagy osszefogd/befond mittudomen? Vagy a napi 10 perces sminkben? Főleg ha segitenek is? Miért nem tudsz elmenni a gyerekeddel kirandulni? Miért vagy eletkeptelen, eletunt? Ezt adod át a gyereknek? Más dokgozik, tanul ezek mellett. Ja és a férjével se szobatarsak, oda is tesz energiát. Szedd már ossze magad.

2022. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nagyon. 3 éves koráig beteg volt, sokat hordtuk Budapestre. Utána meg kiderült, hogy autista.

A férjemmel teljes váltóműszakban dolgozunk (éjjel-nappal 12 óra, 3 nap meló, 3 nap itthon), hogy tudjuk vinni a fejleekre.

2022. jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

*a fejlesztésekre. Bocs, elírtam.


Lakást vettünk amúgy, 51nm-est 2013-ban 4.5 millió Forintért. Fele készpénz, fele hitel (2.5 millió)

Nem a legideálisabb, de olcsó, és konkrétan minden a "szánkban" van. Iskola, óvoda, játszótér, védőnő itt van szemben.

2022. jan. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem merem leírni, mert jönnek a szupeanyus kommentek, de nekem semmi segítségem nem volt, amikor otthon voltam a gyerekkel. Minden nap főztem, a lakás rendben volt és ami a leglényegesebb a gyerekkel is foglalkoztam. naprend szerint éltünk, úgy könnyebb. Életem legjobb korszaka volt. Persze ha a gyerek beteg vagy problémás, az más, de egy egészséges gyerek mellett nem lehet kimerülni. Elfárad az ember persze, de a munkahelyen is elfárad.
2022. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is egy gyerekem van,illetve kettő,de ő már felnőtt.A kicsi 2 éves,van két kutyánk.A kis kutya bekakil,bepisil,a nagyobb(felnőtt) az előbb hányt ide.Szóval ez olyan ,mintha lenne még két gyerek.Fárasztó néha,de én élvezem.Mi babaváróbol vettünk kertes házat nyáron.Így nem kell még lakáshitelt is fizetni.Szeretnénk még egy babát.
2022. jan. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó vagyok.Azt elfelejtettem hogy nekem 0 segítség van.Szóval nekem te kicsit lustának tűnsz!
2022. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Olyan könnyen ítélkeznek itt egyesek, hogy az hihetetlen. Ti ezt adjátok át a gyereketeknek? 😏 (Csak reflektálva az egyik válaszoló a kérdezőt érintő epés megjegyzésére)

Szerintem igenis el lehet fáradni egy gyerek mellett is, főleg ha válaszkészen neveljük és odafigyelünk az igényeire, ha nem csak hagyjuk hogy nőjjön. (A sok szuperanyu biztos magáraveszi és azt gondolja azt gondolom hogy ők nem foglalkoznak a gyerekükkel..., de előre mondom, csak akkor vegyétek magatokra, ha igaz rátok! Más nevében meg nem kell nyilatkozni)

22 hónapos a lányom, segítség sose volt. Pontosabban de, heti egyszer jön takarító néni. Illetve most már eljutottunk odáig, hogy fél napokra elvan a nagyszülőkkel, de ők messze laknak így max kéthetente találkozunk.

3 kutyám van. Közelében sincs a velük való munka, foglalkozás ami egy gyerekkel kell... pedig ők sportkutyák, akikkel aktívan versenyzünk.

Egyszerűen egy ilyen kicsi gyerekkel olyan monoton és leegyszerűsített dolgokat kell csinálni, amik leszívják az ember agyát, ha erre egyébként nincs alapvető igénye. Vannak olyan nők, akiknek ez a feltöltődés és imádják. Irigylem őket. Én nem ilyen vagyok. Alig várom hogy felnőtt társaságban legyek vagy legalábbis a gyerekem annyi idős legyen hogy értelmes párbeszédekre képes. Viszont addig bele kell tenni az energiát, hogy amikor már erre képes, akkor is akarjon velem beszélgetni 😁 szóval fárasztó igen.

Egyébként amikor itt vannak a férjem előző házasságából született gyerekei, akkor sokkal könnyebb, mert a kicsi kapcsolódik a nagyokhoz és jobban elvan, mint amikor csak ketten vagyunk.

Ezért is fog két évesen bölcsibe menni. Jobb lesz mindkettőnknek. Az meg hogy más egy kastélyt is elvezet gyerek mellett, ne érdekeljen. Te nem ő vagy, ő meg nem te. Aki meg 10 sor alapján lelustáz, annak a szava annyit is ér. Nincs benne se támogató hozzáállás, se empátia. Idejött hogy miközben fényezi magát, téged jól lehúzzon, miközben abban a hitben írta, hogy ettől majd jól a fejedhez kapsz és összekapod magad. Ám ezek a fajta hozzászólások egy percig sem segítenek.

Ne érezd magad szarul! Inkább keresd meg az okát hogy miért fáradsz el annyira. Mi segítene feltöltődni.


Az elköltözéshez nem tudok mit írni, mert több konkrétum kéne.

2022. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!