Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más anyukának is nehéz 1...

Más anyukának is nehéz 1 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy csodálom azokat az anyukákat, aki 2-3 gyerek mellett is mindent meg tudnak csinálni(főzni, mosni, takarítani, bevásárolni stb) és még magukra is jut idejük.(szép haj, smink, ruha) Bárhová el tudnak jutni a gyerekekkel vagy akár egyedül is. Aktív mozgalmas az életük abban a 3 évben míg otthon vannak. Nekem 1 gyerekem van de sokszor nagyon fáradt vagyok és legszívesebben aludnék egy jót vagy csak tenném azt amit szeretnék. Az a furcsa hogy kapok segítséget de még így is ugyanúgy elfáradok mintha mindent egyedül kellene megoldanom. Gyerek előtt is egy nyugodt nő voltam inkább pihenni szerettem és nem voltam ez a kimozdulós mászkálós típus. Mégis azért kicsit többször mentem el vásárolni vagy ahová szerettem vna mint most gyerekkel. Egyedül vagyis hárman valahogy mégis jobban érzem magam mégha nehezebb is. El szeretnék költözni de férjem fél az anyagiaktól. Panelt tudnánk venni építkezni családi házat nem tudnánk. Viszont ő panelba nem szívesen menne társasházat meg szintén nem tudnánk venni. Tudom hogy még jobban elfáradnék főleg ha dolgozik de nyugodtabb lenne minden. Anyukák ti hogyan tudtatok lakást házat venni vagy építkezni 1 gyerekkel vagy többel? Hogyan lehet ezt megvalósítani ilyen árak mellett? Illetve mikor lesz könnyebb 1 gyerekkel minden?
2022. jan. 3. 15:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem nehéz volt egy gyerekkel, aztán ki is derült miért, de előtte mindenki hülyének nézett.


Azt kellene végig gondolni, hogy pontosan mi a nehéz. Én nem bírtam a visítást, hangos volt, folyton mászkált, nem figyelt rám, nem hallgatott rám, nem volt veszélyérzete, olyan volt, mintha egy éves kortól dacolna, aztán csak nem akart megszűnni. A szemetet is nehezen vittem ki a gyűjtőbe, mert már előre tartottam attól, hogy visít és nem tudom elkapni..


Voltak viselkedésétől független dolgok is, pl kakilt, hányt be utcán, boltban, tömegközlekedésen, és a pampers sem tudta gyakran megfogni a kakit.. Nagyon rossz volt, na meg hogy mindenki minket figyelt a babasírással, nyugtatással, voltak akik be is szóltak, sorban várakozni, emberek közt lenni vele nekem megterhelő volt ezért.. Szóval az önmagában is nagyon kellemetlen volt, de ugye folyamatosan edződött a stressztűrésem, ma már szemem sem rebbene ilyesmire:)


Gondold végig, mi okoz nehézséget, hogyan lehetne változtatni rajta. Nem kell otthon ülni, az én gyerekem 2 éves és 3 hónapos volt, mikor bölcsibe ment, az elején semmit sem csináltam, csak élveztem azt a 2-4 szabad órát és helyre hoztam magam(egyetem mellett), hogy megint feltöltődjek.

2022. jan. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én is ennyire fáradékony vavyok gyerek nélkül (még nincs). Egy kis házi munka, főzés, és estére tropára vagyok, a szemeim leragadnak.

Ha valaki ennyire fárad, annak jó eséllyel szervi/lelki oka van, egy vér vétel segíthet elindulni, mint nálam, a brutális vashiány okozza, már kezelés alatt van.

Szóval mielőtt egymásnak esnénk, gondoljunk ilyenre.

Kedves Kérdező, lehet egy teljes vérkép nem ártana.

2022. jan. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!