Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen fiús anyukának lenni?...

Milyen fiús anyukának lenni? Mit szeretnek a gyerekeitek játszani? Milyen egy kisfiúval?

Figyelt kérdés
A héten tudtam meg, hogy kisfiam lesz. Nagyon megilletődtem emiatt. Nem vagyok csalódott, ne értsen félre senki, csak konkrétan nincs semmi kapcsolatom fiú gyermekekkel, és mindig inkább lányos anyának képzeltem magam. A családban is csupa kislány van. (Majd körberajongják a fiamat a csajok. :D) Meg valamiért minden rokon azt beszélte belém, hogy tudják, hogy nekem lányom lesz, de annyira, hogy már el is hittem, mielőtt az orvos mondta volna.
júl. 12. 00:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó. Van lányom és fiam is. Fiam sokkal bújósabb, jobban kimutatja a szeretetét. Lányommal sokkal viharosabb.

Fiam az egyszerűbb gyerek minden szempontból.

Játszani? Pont azt amit játszol vele.

júl. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a fiú lányosabb, a lány fiúsabb. Pl a lány gördeszkát meg kosárpalánkot kért, dínókat, a fiú simán cry babiest néz és olyan játékot kért... Semmi autózás, de azért a harc meg a foci megvan. A fiam mérhetetlenül nyugodt volt az első 7,5 évben, most kattant be csak fél éve és lett "fiúsabb"

A legelején meg egyforma a kettő, aztán majd belejösz

júl. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2 fiam van, és még ők is nagyon mások. A nagyobbik szeret építeni, pl lego/duplo, vagy bármilyen pepecselős kézműves dolgot, festés, rajzolás, esetleg szerelés/javítás az apjával. Nagyon jó a kézügyessége és nagyon sokáig képes egy helyben ülve dolgozni.

A kisebb meg jön-megy, sportok, bringa, görkori, falmászás, úszás, ő nem ül nyugton. Viszont ő igazi csapatjátékos, könnyen barátkozik, gyorsan talál magának barátokat, és tipikus "népszerű" gyerek.

Szóval majd kiderül, milyen a te fiad.

De amíg egész picik kb pont ugyanaz érdekli őket, mint a lányokat.

júl. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

A második gyerekem fiú, ő 2-3 éves koráig a nővérét másolta, azután váltott radikálisan az autók, Lego, dinók felé. Még össze tudják hangolni a játékot (barbi helyett dinókkal szerepjátékoznak), de lassan szétválik és ő bringázik, szerel, épít inkább. Gyerekek közt irányító szokott lenni, gyorsan gyűjt maga köré másokat, akiknek megmondja, mit fognak csinálni.

Velem bújós, nyílt, zabálnivaló, az apját kevésbé ölelgeti (ez is mintha alakulna, de inkább anyás), de az érzelmeit válogatás nélkül azonnal kimutatja olyan hisztikiránynő alakítással, hogy olyat képzelni se mertem előtte.

A tiéd is teljesen egyedi lesz.

júl. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Mi is lányt szerettünk volna inkább, fiú lett. Először én is kicsit csalódott voltam, de már örülök, hogy így alakult. Imádom a kisfiam, a legjobbat kaptuk vele. 🥰 Ő szeret autókkal játszani, imád kint lenni, játszótérre menni, homokozni, csúszdázni, szerepjátékozni, kirakózni, festeni, szereti, ha mesét olvasunk neki, szeret más gyerekekkel is játszani. Őt is lehet cukin, csinosan öltöztetni. Most 4 éves. Ha lesz testvére, úgy képzelem, hogy ő is fiú lesz.
júl. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A családban nálunk is mindenhol lány van csak nekünk van fiunk. Szülés előtt féltem, hogy mi lesz, mert nincs tapasztalatom a nevelésükkel. Már nem félek. Iszonyú aranyos bújos kis krapek. Folyton mosolyog és szinte mindent lehet vele játszani. A dinókat nagyon szereti meg mimdent ami zenél világít vagy mindkettő.

Majd kitapasztalod, hogy milyen a te fiad.

júl. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Nekem van fiam is, lányom is. Nagyon érdekes, hogy anélkül, hogy bármikor befolyásoltam volna, a kisfiam kezdettől az autók, motorok, traktorok iránt érdeklődik. Vagyis mindent szeret, ami berreg, világít vagy halad. Mindkettővel lehet amúgy mindent játszani, de nekem ez olyan érdekes volt, nem gondoltam volna, hogy ez így beléjük van kódolva. Egyébként szívesen fest, gyurmázik, duplózik, és babázni is szokott. Temperamentumra nálunk ő a nehezebb eset, de én nem hiszem, hogy ez nemfüggő lenne. És jó ez a vegyespáros is így.
júl. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó! 10 éves fiam van, a mai napig bújik hozzám, olyan szövege van sokszor, hogy csak kamillázok, nagyon jó kártyapartikat szoktunk csapni. Most, hogy hamarosan jön a tesó olyan gondoskodó, mint egy igazi férfi, folyamatosan kérdezi mit segítsen, hozzon-e inni stb. És amikor azt mondja anya a legszebb a világon és ha öreg leszek akkor is mindig meglátogat és segíteni fog...a sírás kerülget.
júl. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

7, más se befolyásolta? Minimum azzal, hogy nem babát és játékonyhát vett neki, hanem autókat, dínót?

Nálunk csupa uniszex illetve lányosabb játék közé érkezett a fiam és egészen óvodáig SEMMI érdeklődést nem mutatott zsigerből a fiúsabb játékok iránt. Ugyanannyira játszott a játékkonyhával és a babákkal, mint az autókkal.

Az óvodában viszont nagyon tolják a fiúk csak ezt, lányok ezt dolgot, na azóta van "speciálisabb" érdeklődés.

júl. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem befolyásolta senki, mert már olyan pici korában kezdődött, amikor igazából még játéka sem volt a csörgőkön kívül. Az első szava is ilyen brümmögés volt, az autókat mutogatta. Emlékszem, hogy a környezeti zajból már nagyon korán kihallotta a motor hangját, (mondjuk a kutyaugatást is), ami nekem fel se tűnt, és mindig szaladtunk az ablakhoz nézni, hogy milyen jármű jön, ekkor még másfél éves sem volt. Utána persze rá lett erre segítve könyvekkel, játékokkal. Kislányom nem csinált ilyet. Nála nem volt ilyen egyértelmű, hogy a "lányos" játékokat szerette, az állatok érdekelték először nagyon.
júl. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!