Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen fiús anyukának lenni?...

Milyen fiús anyukának lenni? Mit szeretnek a gyerekeitek játszani? Milyen egy kisfiúval?

Figyelt kérdés
A héten tudtam meg, hogy kisfiam lesz. Nagyon megilletődtem emiatt. Nem vagyok csalódott, ne értsen félre senki, csak konkrétan nincs semmi kapcsolatom fiú gyermekekkel, és mindig inkább lányos anyának képzeltem magam. A családban is csupa kislány van. (Majd körberajongják a fiamat a csajok. :D) Meg valamiért minden rokon azt beszélte belém, hogy tudják, hogy nekem lányom lesz, de annyira, hogy már el is hittem, mielőtt az orvos mondta volna.
júl. 12. 00:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nálam is így volt. Minden jel arra utalt, hogy lány és senkinek nem született fia a családban. Nem mondom, hogy lányt akartam, csak a fent említett okokból valahogy fel se merült, hogy fiú is lehet😂

Én már azelőtt, hogy kiderült volna, pár héttel éreztem, hogy fiú, de elhessegettem. Amikor megtudtam, sokkot kaptam, mert egyedül vállalom és félek, hogy egy fiúnak nem tudok egyedül elég jó lenni. Vagyis inkább csak féltem. Ő annyira akart jönni, biztos tudja, mit csinál 😂 Uh.-n is látszik, hogy külsőre is nagyon pasis, belsőre meg majd kiderül. Remélem, igazi macsó lesz😁

Már nagyon csalódott lennék, ha kiderülne, hogy mégis lány, de ez nem fordulhat elő, teljesen egyértelmű és tesztet is néztem, ami nem téved. Pár hét múlva találkozom vele. Már most imádom 🩵 A játéktól nem félek. Barmit lehet velük játszani, amit akarnak. Ha lány lenne is lenne olyan, amihez neked annyira nincs kedved. Nem nemfüggő, személytől függ. Én például remélem, hogy nem fogja szeretni a dinókat, de ha lány lenne és macival/nyuszival/babával kéne szerepjátékoznom, ugyanúgy nem élvezném. Azt azért fogok játszani vele, mert szükséges a fejlődéséhez. Egy társast meg mondjuk azért (is), mert én is szeretek.

júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Igaz en kisfiam meg csak 2 eves lesz, en is ketsegbe voltam esve egy picit de imadom. Autozunk, epitunk, vonatozunk, imad olvasni, mondokazni, zenet hallgatni. Jatszunk mindenfelevel. Most varom a kislanyomat is, nagyon kivancsi vagyok milyen lesz. Egy ujabb kisfiunak is nagyon orultem volna.
júl. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én kaptam ajándékba egy nagyon jó könyvet. Janikovszky Éva - Örülj, hogy fiú!

Kis humoros könyvecske, segít a fiúk pozitív oldalát látni.


Valahol én is mindig lányos anyának képzeltem magam, de az eszem fiút "akart", fiú lett.

A férfiaknak "könnyebb" az élete.

Többet keresnek, nem szakítja félbe a karrierjüket a gyerek vállalás, nem kell szülniük, nem menstruálnak, kimaradnak az női eü problémákból. Hiába írunk 2024-et a nők felé még mindig több az elvárás, többet "dolgoznak" kevesebb pénzért.


Hogy ilyen nüanszokat is említsek, én pl mindig irigyeltem, hogy ők csak úgy tudnak pisilni bárhol egy fa mellett. Nem kell neki fülbevalót venni, később is kevesebb ruhára, cipőre van szüksége. Nem kell neki kozmetikus, műkörmös, pillás (persze bármi előfordulhat, hiszen 2040 lesz, amire igazán tini lesz, de na..).


Szerintem a férfiaknak még a mai világban is jobbak a kilátásai, mint egy nőnek, ezért tudok örülni neki, hogy a fiam fiúnak született.

júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
6 éves fiam van és egy 16 hónapos lányom. A fiam igazi fiú. Nagy a mozgásigénye. Állandóan pörög. Sok az energiája. Mndig rosszalkodik valamit. A kislány egyelőre nyugis.🤣
júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!