Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez így hogyan hat a gyerek...

Ez így hogyan hat a gyerek lelki világára?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

1 hétig barátnőméknél voltam, és olyan furán neveli, vagy viselkedik a gyerekkel. Szerintetek is gáz?

Van egy 4 éves kisfia,aki elég kis huncut, eleven, akaratos. De egyébként nagyon ügyes, okos, tényleg mindent tud korához képest, sőt többet is.

Egyedül neveli bnőm, gondolom emiatt is nehezebb neki vagy nemtudom.

A kisfiú elég sok mindenen hisztizik, ha valami nem úgy alakult ahogy azt ő akarta. És ilyenkor nem csak sima hiszti, hanem verekszik is, mindent eldobal ami a kezéhez közel van.

1x 2x rá szól erélyesebben, de mivel még rosszabb lesz a helyzet, nagyon üti az anyját, hiába próbálja lefogni, el fogy a türelme és rá üt ő is a gyerekre, fenekére, vagy az arcára.

Mondjuk igyse fejezi be a gyerek tovább hisztizik, és még idegesebb ugye.

Ezután anyuka lenyugszii és bocsánatot kér a gyerektől hogy rá csapot stb...es minden megy tovább.

Olyankor a gyerek is mondja hogy bocsánat többet nem. Csinálok ilyet, szeretlek anya, de 1 hét alatt még ott voltam kB 4 alkalommal lehetett ilyen.

Vagy az ébredésnél reggel, hallottam ahogy mondja a kisfiú menjünk ki anya a nappaliba már nem akarok aludni, nyilván korán volt még, anyuka mondta mindjárt megyünk 2 perc...es a gyerek elkezdett ordítani, rúgdosta haza anyját, ki jöttek a nappaliba és csak sírt a gyerek, és megint rá csapott, és idegbeteg volt vele.

Hogy hat ez a gyerekre?? Nem lesz baja lelkileg?

Egyébként meg nagyon szeretik egymást, tényleg.. Sokat játszanak, olvas neki, le ül hozzá játszani,

Mit tudnék tanácsolni a barátnőmnek hogy ne legyen ilyen, ha a helyzet ezt hozza?

Annyira sajnáltam abba a helyeztbe a gyereket.



szept. 8. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Én a barátnődet sajnálom.

Egyedül, nulla segítség, és még "barátnőből" se jut neki igazi.

szept. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Ezt a kérdést már kiirtad egyszer...
szept. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Az a problémád, hogy egy 4 alatt négyszer elszakadt nála a cérna? Neked nincs gyereked, igaz?
szept. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom amint felkeltél kivitted a kisfiút játszani hogy anyuka pihenhessen még egy kicsit igaz? Neked hány gyereked van? Gondolom legalább 2 ha meg mersz ilyen módon nyilvánulni.


Én is "barátnődet" sajnálom. Minek ellenség ha ilyen "barátja" van mint te. Ott voltál egy hétig még plusz tehernek a nyakán te is és egy vadidegen fórumon kibeszélted. Hányok az ilyentől, remélem olvassa a kérdést és megtudja milyen ember is vagy.

szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Neked mitől lett bajod lelkileg? :D
szept. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Tuti nincs gyereked.

Akàrmelyik ősanyánàl elszakad néha a cérna. Nálam lelki állapottól függően van hogy heti 1x, van hogy napi 2x. Mindezt úgy, hogy van egy csodás férjem, aki nagyon is kiveszi a részét gyerek nevelésből. Annyi, hogy én arcon soha nem ütöm, nekem az nem fér bele. Viszont van, hogy én is megemelem a hangom, rácsapok a kezére, a fenekére.

Valóban, ha annyira jó baràtnő akarsz lenni, akkor vegyél le terhet a válláról.

Lehet szegény gyerek még javában benne van a dackorszakban. Ezt marhára nem könnyű kezelni. Kéretlen tanácsokat meg ne osztogass gyerek nevelésből neki, mert az az amitől szerintem minden szülő kiakad. Nekem se mondja meg senki, mit hogyan kellene csinálnom a gyerekemmel akit én ismerek. Ha tanácsot kérek, akkor ok. Egyébként tartsa meg mindenki a véleményét magának.

szept. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

Mit tudnék tanácsolni a barátnőmnek hogy ne legyen ilyen, ha a helyzet ezt hozza?


Egyszerű: Figyu Rozi, látom fáradt vagy. elviszem egész napra Benőkét, programozunk, te pihenj csinálj amit szeretnél, este jövünk, hálából ha már egy hétig még én is a nyakadon kotlok. És a vacsi miatt se aggódj, hazafelé veszünk valamit és hozzuk.


Annyira sajnáltam abba a helyeztbe a gyereket.


A kimerült barátnődet nem?


Majd akkor osztogasd az észt ha te is egyedülálló anyaként neveled majd a gyerekedet 0 segítséggel.

szept. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!