Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell reagálni, ha...

Hogyan kell reagálni, ha elveszik a gyerek játékát a homokozóban? Mire tanítsam? Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Extra bénának érzem magam, semmilyen működő mintám nincs erre, a szüleim mindig tojtak rá, így én még ma is nehezen tudok kiállni magamért, azt meg végképp nem tudom, mit mondjak a 3 éves gyerekemnek…

szept. 3. 03:45
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Én amit szoktam, hogy mondom a lányomnak, hogy kérje vissza, mondja el szépen, hogy ő játszott vele (persze ekkor már sokszor ordítva üvölt, de az elején oda is csapott, nem baj, azért mindig elmondom neki- 3,5 éves, már azért sikerült ilyeneket megoldania egyedül, főleg, mióta közösségbe jár). Azt is szoktam tanácsolni, hogy adjon helyette valamit, amire elcserélhetik, ez sokszor beválik. Ha erre a másik gyerek nem reagál, akkor én szoktam megkérni, hogy legyen kedves adja vissza, és én is adok helyette mást kedvesen, ez amúgy 100%-ban működni szokott. Mielőtt játszóterezünk, mindig elmondom a lányomnak, hogy amit viszünk, azt más is ki fogja próbálni, más is megnézheti (nyilván nem ami a kezében van), ahogy ő is megnézi másét, hiszen az mindig érdekesebb. Ha valamit nagyon félt, akkor mondom neki, hogy hagyjuk itthon, mondjuk ekkor kiválaszt egy dolgot, és megnyugszik a lelke. Nem tudom, hogy pszichológiailag helyes-e így, de általában jó vége lesz így ezeknek a szituknak.
szept. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem alapnak kéne lennie, hogy otthonról nem viszünk besemmit, se a játszótérre, se óvodába- ha valahol még engedik. Eleve az enyém-tied megszűnik onnantól, mert minden ami ott van közös és meg kell osztani.

Nekem is dilemmám, hogy mit csináljak ha a gyerekem kikap vmit a másik kezéből, nyilván azonnal helyre teszem, hogy ezt nem, de mikor repülnek a helikopter anyukák és cseszegetik egyből, mint a pitbull a gyerekem- visszafelé én nem szólok rá senkiére mert nem tisztem- akkor kinyílik a bicska a zsebemben. Na olyakor inkább keresünk más elfoglaltságot, el is megyünk a játszótérről inkább.

szept. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

2-es ezzel azt akartam mondani, hogy a szülők sokszor túlreagálják azokat szitukat, amiket a gyerekek szépen lerendeznének. De mikor Gizike mamája rádront egy pillanat alatt, mikor a gyereked nyúlna a tiltott gyümölcshöz az idegesítő. Akkor minek hozza le azt az adott játékot, ha ennyire félti. A többi gyerek meg hergelve van, hogy ott egy szép baba vagy babakocsi, de senki ne nyúljon hozzá! Érted, gyerekek, akik még az ösztönük alapján döntenek... mi felnőttek rontjuk el, amikor ezt nem tudjuk felmérni.

Amúgy a kajálást sem értem ez a másik. Gizike mamája lehoz egy doboz szeletelt almát, zacskó pufit a játszótérre, leül a padra és nyitja. Kb mintha galambokat etetnél ugrik minden gyerek ha éhes, ha nem és fel van háborodva a kedves mama, hogy az ő gyerekének hozta. De könyörgöm, intézzük már a négy fal között, játszótéren kívül a kajálást. Ne a többi gyerek idegeit húzzuk.

szept. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit leviszünk a játszótérre, azt úgy kell levinni, annak tudatában, hogy a többi gyerek is látni fogja és megtetszik neki. Legyen az játék vagy kaja. Ha ettől valaki ideges lesz, az ne menjen játszótérre. Kajánál simán meg lehet mondani a gyereknek vagy a kísérőjének, hogy bocs ebből most nem jut. Nyilván nem lehet az összes gyereket megetetni. (Bár nálunk néha hoznak anyukák nagy tálca sütit is csak úgy.) Játék esetében meg kell a gyerekkel beszélni, hogy csak olyasmit vigyen le, amit megoszt masokkal szívesen. Mindig lesz hiszti, azt kezelni kell, arra van a szülő.

A konkrét kérdésre, ha más el akarja venni, amivel a gyereked jatszik, akkor kedvesen szólsz, higy bicsi, ezzel most ő játszik, de nézd, itt egy másik lapát/akármi. Majd ha márnem játszik vele, megkaphatod. Erőszakos gyerek esetén szülőnek szólni.

szept. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem, kajálni nem a játszótéren kell. Nem vágom, hogy akartok éhenhalni 1-2 óra játék alatt.
szept. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Általánosságban kérdezem. Függetlenül attól, hogy játszótéren vagy óvodában, saját játékkal, kölcsönkért játékkal vagy közös játékkal történik az eset. Saját játék játszótéren kölcsönadása már megvan, mert ott az volt a szabály, hogy ami bemegy a játszótérre, az közös, csak a végén mi visszük haza. De azért ott se várjuk, hogy úgy vegyék el szó nélkül, hogy épp játszik vele.

Viszont itt egy általános magatartást kérdezek egy alapelvvel, ami meghatározza a viselkedést/reakciót amikor MÁR elvették tőle a jatékot. Hogy ne váljon áldozattá, de agresszívvé sem? Hogy ő tudja kezelni a helyzetet elsősorban, talpraesetten. Óvodában főleg.

szept. 3. 07:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szépen szólok a gyereknek hogy bocs de játszik vele a gyerekem és kiveszem a gyerek kezéből. Hogy erre pofákat vág a szülő nem érdekel,hozott volna játékot a kölykének,nem kerül semmibe egy vödör és lapát( nálunk ráadásul a vödör egy tejfölös vödör). Ha a szülő szépen megkérdezi cserélhetnek-e játékot az megint más.
szept. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mondani szoktam a lányomnak, hogy nyugodtan kérje vissza, mert azzal most ő játszott, adja oda a másiknak inkább azt a mit tudom én mit, amivel éppen nem játszik. Ha nem szól a lányom, de láthatóan frusztrálja, ő akar tovább játszani az adott dologgal, akkor megkérem én az adott gyereket, hogy legyen kedves visszaadni és felajánlok cserealapot.

Én erre próbálok mindenben támaszkodni. Pl. a lányom utál más gyerekekkel mindenféle testi kontaktot. Van olyan játszós kisbarát, aki meg állandóan ölelgetné, terelgetné. Menekül előle. Mindig megbeszéljük, hogy nem muszáj "elviselni", csak szóljon a kislánynak, hogy ezt nem szeretné, ne csinálja. Nem kell ezt túlfilózni szerintem. Ki fog alakulni benne, hogy kimondja, ha valami nem tetszik neki.

szept. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!