Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerinted az egyik (kis)gyerek...

Szerinted az egyik (kis)gyerek születés- vagy névnapján kellene a testvérének is adni valamit (legalább apróságot)?

Figyelt kérdés

Családban az egyik kisfiúnak (8,5 éves) nemrég névnapja volt, legutóbbi találkozásunkkor ezért vittem neki ajándékot, nem nagy dologról volt szó.

Az öccse (4,5 éves) nem kapott semmit, de más alkalommal, amikor neki van szülinapja, vagy névnapja, akkor pedig csak ő van megünnepelve (ez mindig így volt, eddig is). A "kihagyott" kisöcsi nagyon kiborult, nagyon nagy sírós, ordítós hisztit rendezett.

Édesanyám szerint mindig figyelni kellene arra, hogy legalább valami apróságot kapjanak mindketten, ez egy természetes reakció egy kisgyerektől és nekem kellett volna ügyelnem rá, hogy ne érezze kihagyva magát. Számomra nem ez lenne a természetes, hanem, hogy arra nevelem a gyerekem, hogy van, amikor őt ünnepeljük, van, amikor a tesóját, vagy mást. Nem mindig róla szól minden alkalom.

Ki hogyan csinálja ezt otthon, a saját családjában? Minden gyerek kap valami apróságot - legalább kicsi korban - a tesók alkalmain?

Köszi a válaszokat előre is!



szept. 2. 09:26
A kérdező szavazást indított:
Igen, kapjon valamit a nem szülinapos/névnapos tesó is
Nem, nem kell kapnia semmit
30 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Mi szoktunk egy kis apróságot adni minden gyereknek.
szept. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Nalunk ez nem szokas, csak az unnepelt kap. Igen, vannak hisztik sajnos, de ez van, gondolom ahogy nonek, konnyebb lesz.
szept. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Sosem megyek vendégségbe üres kézzel, főként nem olyan helyre, ahol gyerekek vannak. Igen, a nem szülinapos gyerek is kap egy csokit, a környezetemben ez alapvető figyelmességnek minősül.
szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Miért kellene? Neki is meg kell tanulnia, hogy most nem őt ünneplik. Ha visztek neki, akkor mindig elfogja várni később is. Arról nem beszélve, hogy akkor a másiknak is kell majd adnotok, ha a kisebbnek lesz ünnep tartva. Mert akkor meg a nagyobban lesz egy törés, hogy milyen már az,a kicsi mindig kap valamit, ő meg szinte sose...

Te sem kapsz ajándékot, ha a rokonodnak születésnapja van...

szept. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3# nem mentem vendégségbe, az más tészta. Teljesen más helyszínen találkoztunk, nem meghívottként voltam jelen.
szept. 2. 10:04
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom, ezt milyen nevelési defekttel érik el. Mi gyerekként sosem hisztiztünk ilyenért.
szept. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Mi csak az ünnepeltnek adunk. Igaz már megértik, 7 és 10 évesek, kisebbként volt mikor elszomorodtak de mindig elmondtuk, hogy az ő születésnapján pedig ő fog kapni.


Névnap nálunk más, 1 héten belül van a névnapjuk, együtt tartjuk.

szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Két gyerekem van, ha az egyiket jön valaki felkoszonteni a másiknak is hoz valami apróságot .

Viszont mi mindig annak a gyermekunknek veszünk ajándékot, akinek éppen szülinapja van.(Rokonságban nincsen kisgyerek, akinek lenne testvére, úgyhogy így szintén csak az kap akit ünnepelünk, természetesen.)

Névnapokat nem nagyon tartjuk arra max csokit szoktak kapni.

szept. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8%
#5. Ha nem voltál meghívva, akkor értelemszerűen senkinek nem is kellett volna vinned semmit.
szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9 Vagy a kérdésre válaszolj, vagy könyörgöm, ne gyere ide. Nekem ez az értelemszerű, nem az, amit te írtál.

Rokon kisfiúval - akinek minden születésnapjára és névnapjára mindig ajándékozunk - találkoztunk, nem náluk, hanem egy másik helyszínen, családi programon. Külön névnapi ünneplést soha nem szoktak neki tartani, ettől függetlenül mindig kap a névnapjára is ajándékot (mindkét kisfiú). Nem KELLETT vinnem, hanem így szoktuk.

szept. 2. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!