Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerinted az egyik (kis)gyerek...

Szerinted az egyik (kis)gyerek születés- vagy névnapján kellene a testvérének is adni valamit (legalább apróságot)?

Figyelt kérdés

Családban az egyik kisfiúnak (8,5 éves) nemrég névnapja volt, legutóbbi találkozásunkkor ezért vittem neki ajándékot, nem nagy dologról volt szó.

Az öccse (4,5 éves) nem kapott semmit, de más alkalommal, amikor neki van szülinapja, vagy névnapja, akkor pedig csak ő van megünnepelve (ez mindig így volt, eddig is). A "kihagyott" kisöcsi nagyon kiborult, nagyon nagy sírós, ordítós hisztit rendezett.

Édesanyám szerint mindig figyelni kellene arra, hogy legalább valami apróságot kapjanak mindketten, ez egy természetes reakció egy kisgyerektől és nekem kellett volna ügyelnem rá, hogy ne érezze kihagyva magát. Számomra nem ez lenne a természetes, hanem, hogy arra nevelem a gyerekem, hogy van, amikor őt ünnepeljük, van, amikor a tesóját, vagy mást. Nem mindig róla szól minden alkalom.

Ki hogyan csinálja ezt otthon, a saját családjában? Minden gyerek kap valami apróságot - legalább kicsi korban - a tesók alkalmain?

Köszi a válaszokat előre is!



szept. 2. 09:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
58%
Hát ha még csak nem is konkrét ünneplős szituban történt, hanem csak úgy, akkor marhára nem elvárható a 4,5 évestől, hogy értse, ő miért nem kapott semmit.
szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%

A férjemről láttam régi családi videót, amin keservesen zokog mikor mást felköszöntöttek. Úgy sajnáltam, mikor ő a világ összes ajándékát megérdemelné... :'( :D De persze az a múlt.

A mai napig érezhető az ajándekozás szeretnyelv fontossága a férjemen.


A kérdésre válaszolva, bőven elég a szülinapost köszönteni, a másik meg így fejlődik lelkileg. A csalódástól nem kell beteges módon félteni a gyereket.

szept. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%

*szeretetnyelv

Tudjátok, az 5 szeretetnyelv egyike.

szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

12, nekem van fényképem saját magamról

Unokatestvéremet egy nagy családi bulin ( nem az ő bulija volt, valami mást ünnepeltünk az ő szülinapja környéken) ajándékozták meg a rokonok, és én semmit sem kaptam.

A képen torkom szakadtabol, orditok, valaki all mellettem és nevet rajtam.

Voltam vagy 2 éves, és nem értettem miért nem ad nekem senki játékot

szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
16%
Ok
szept. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!