Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nehezemre esik nem ráeröltetni...

Nehezemre esik nem ráeröltetni az izlésemet a kislányomra. Más is érez ilyet?

Figyelt kérdés

Igyekszem természetesen nem elnyomni és megdicsérni, hogy milyen szép pólót/hajcsattot választott.

Tegnao megengedtem, hogy falmatricázza az ajtaját. Olyan kis lelkes volt, de én sokkal másképpen ragasztottam volna azokat a pillangókat, így egyben vannak és rettenesen zavarja a szemem.🙈 Javasoltam neki, hogy még szebb lenne ha több helyen lenne, de neki így tetszett.


Mindig a ruhájához illő hajbavalót kap az oviba, de ma talált hozzá nem illő csattokat és beletűzte a hajába. Nagyon büszke volt magára, igy csak megdicsértem és elvittem úgy oviba. De az úgy nem illett oda.🙃


Nem az a kérdésem mit csináljak, mert ezek piti dolgok, amik növelik az önbizalmát így amiknrk nincs nagy jelentősségük azokban hagyom dönteni, csak ez az érzés bennem.. Hogyan győzzem le? Ha valaki nálunk jár vendégségbe és valamit máshová tesz vissza akkor is hasonló érzést érzek. Mindig az a jó a szememnek amit én csinálok..



szept. 2. 15:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

pszichológus?

Nekem eszembe sem jut ilyenen aggódni.

Nekem a 3 éves lányom aminap pl úgy ment be velem a városba, hogy az összes otthon talált csatját a hajába tette. Tök örült magának, hogy ő csinálta magának a frizurát. Elhiszed, hogy simán csak örültem, hogy 3 évesen ennyire ügyes?

szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

De cuki😊

Aggódni abszolút nem aggódom emiatt, meg tényleg nagyon büszke vagyok rá. A legtöbb rajzát csodaként örzöm, még dobozt is vettem hozzá, hogy tárolhassuk őket. Egyedül a használati eszköz, a ruha, a lakberendezés bántja a szemem. Lehet amúgy kontrollmánia vagy nem tudom, hw bedurvul keresek egy pszichológust. Mostanában az is zavar, ha nem én vezetem az autót. Nem érzem magam biztonságban ha a férjem vezet. (Ő amúgy 100x jobban vezet, mint én, nem tudom miért érzem ezt.)

szept. 2. 15:24
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Ööö... lehet, hogy egy ici-picit rajta vagy az autizmus spektrumon.

Én is ugyan ilyen vagyok. Még a játékokat is szortírozom és megőrülök, amikor a fiam egy dobozba teszi a playmobil figurákat az építőkockákkal.

Ezen nem lehet változtatni. Szereted, ha minden a te rendszerszemléleted szerint működik. El kell fogadni, hogy nem vagyunk egyformák. A lányod fejében más a "rend".

szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az elírásaim is bántjákna szemem😁 bocsánat értük, kapkodom
szept. 2. 15:26
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak a saját életemet tudom veled megosztani, nem biztos, hogy nálad is így lesz. Ugyan ilyen vagyok, zavar ha valami ferde, ha nem szimmetrikus, ha nem passzol egymáshoz, nem a helyén van stb. Én (már) tudom magamról, hogy az a "nem normális", hogy engem ilyen szinten tud zavarni, hogy kényszert érzek megigazítani és ha egyszer észrevettem utána nem tudok nem arra figyelni 🙈 (kis túlzással, mert mellette rendesen funkcionálok, dolgozok csak mindig ott van valahol a fejemben hátul, hogy az ferde/nem jó/akármi). A gyerekeimnél valamilyen szinten megszoktam, nem szólok, egész jól megtanultam kizárni a második gyerek után. Azért nála, mert a fiam hasonló, mint én. Nem ennyire kényszeresen, de ilyen. A lányom meg a "káosz királynője", szófogadó, szabálykövető az iskolában, de ő szeret a "dobozon kívül" gondolkozni. Imádja ha valami aszimmetrikus, ha olyan ruhákat párosít össze amik (szerintem) messze nem illenek össze... Szóval a teljes ellentétem. Én merev vagyok, ő alkotó típus. Idővel meglehet valamilyen szinten szokni, hogy teljesen másképp látunk mindent 🤷🏼‍♀️
szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 babyboom567 ***** válasza:
61%

Én is rögtön autizmusra gondoltam,mikor olvastam a kérdésed.És azért mert pl rólam felnőttként "derült" ki.ilyen apróságokban nem, de pl mindig ugyanúgy ugyanoda parkolok, és síkideg vagyok ha áll ott valaki.Vagy ugyanazon az úton mentem munkába, és az egész napom el volt cse..szve,ha más fele kellett menni.Ugyanazon "rendszer" szerint veszem ki a gyereket a kocsiból,stbstb.Hát az összeillő darabokat elengedtem,mikor gyerekem lett.

Keress egy pszihológust, hátha ad ötleteket.

szept. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%

Hasonló vagyok. Grafikus vagyok és halálom hogy sok embernek mennyire nincs ízlése.

Én mindig amikor öltözünk próbálom mondani, hogy mit miért jó ha együtt veszünk fel és mit miért ha nem. Így lassan ő is megtanulja, hogy két aprómintás dolgot ne vegyen fel, vagy két csak árnyalatnyit eltérő rózsaszín póló és rövidgatya nem áll jól. Szóval én próbálom nem azt mondani neki, hogy mit ne vegyen föl, hanem alapvető összefüggéseket tanítok - igen óvodásnak.

szept. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Én attól hülyülök be, hogy ennyiszer leírod rosszul a csat szót.
szept. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igen, én is próbálok alternatívákat adni.😊 Ez jó ötlet, köszi! Na a gyerekek öltöztetése nálam is veri a biztosítékot, amikor pillangós lila nadrághoz piros kockás pólót adnak.🙈


8:😁 Basszus.... köszi, hogy szólsz.🙃 Régebben jól írtam aztán valahol így láttam írva mindig és elhittem, hogy én írom rosszul, de most neked hála rákerestem és már igyekszem nem lejáratni majd ezzel magam.😃

szept. 2. 17:09
 10/22 anonim ***** válasza:
34%

Most komolyan, autista lenne a kérdező, csak mert van ízlése és nem dobál össze random dolgokat?

Kérdező, persze, nyilván hadd döntsön a gyerek, de ha soha senki nem mondhatja el neki, mi illik össze és mi nem, soha nem fogja megtanulni...

szept. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!