Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nehezemre esik nem ráeröltetni...

Nehezemre esik nem ráeröltetni az izlésemet a kislányomra. Más is érez ilyet?

Figyelt kérdés

Igyekszem természetesen nem elnyomni és megdicsérni, hogy milyen szép pólót/hajcsattot választott.

Tegnao megengedtem, hogy falmatricázza az ajtaját. Olyan kis lelkes volt, de én sokkal másképpen ragasztottam volna azokat a pillangókat, így egyben vannak és rettenesen zavarja a szemem.🙈 Javasoltam neki, hogy még szebb lenne ha több helyen lenne, de neki így tetszett.


Mindig a ruhájához illő hajbavalót kap az oviba, de ma talált hozzá nem illő csattokat és beletűzte a hajába. Nagyon büszke volt magára, igy csak megdicsértem és elvittem úgy oviba. De az úgy nem illett oda.🙃


Nem az a kérdésem mit csináljak, mert ezek piti dolgok, amik növelik az önbizalmát így amiknrk nincs nagy jelentősségük azokban hagyom dönteni, csak ez az érzés bennem.. Hogyan győzzem le? Ha valaki nálunk jár vendégségbe és valamit máshová tesz vissza akkor is hasonló érzést érzek. Mindig az a jó a szememnek amit én csinálok..



szept. 2. 15:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
Semmi köze az autizmushoz, maximum egy enyhe OCD, de még talán az sem.
szept. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
53%

Én elmagyaráztam a lányomnak, és folyamatosan magyarázom,hogy mi mivel illik össze.


8 éves,már ha öltözik,megkérdezi,hogy ez így jó-e.


Szerintem meg kell tanítani ezt,folyamatosan, ahogy telnek a napok. Mert ízlésesen öltözködni kitől tanuljon meg? Ha nem az anyjától?

szept. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
94%
Én is kényszeres tudok lenni, csak másban. Nekem gyerekkorból fakad, anyám végtelenül kontrollmániás volt és irgalmatlanul lebszott, ha nem úgy volt valami, ahogy ő akarta. Nyomasztanak dolgok, ha nem úgy vannak, ahogy "kell", mert félek a következményektől, akkor is, ha már nincsenek. Lehet neked is hasonló a forrása.
szept. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
61%

12es vagyok.


Azért annyit tudnia kell,hogy csíkost csíkossal/pöttyössel nem veszünk fel. Vagy pl a színeket,hogy melyik melyikhez passzol. Vagy azt,hogy hova milyen ruhában kell/illik menni.


Ezek alap dolgok. Minden gyereknek tudnia kell,nemcsak a lányoknak.

szept. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
65%
Kicsi kora óta tanítottam ara, hogy mikor mit és milyen összeállításban érdemes felvenni. Nyilván ez egy folyamat és az sem tragédia, ha nem mindig lesz összhang, de mire felnő úgyis kialakul benne ez az igény. Mire felnőtt kifinomult lett az ízlése és ennek örülök.
szept. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%
Egy kicsit én is hasonló vagyok, bár csak abban a pillanatban zavar, amikor épp berakja a hajába a más színű csatot, vagy épp más színű hajgumit választ, mint ami a ruhájahoz illik. Aztán már nem is foglalkozom vele. De a szobájában megvan mindennek a helye és attól én is kivagyok, ha valami nem a saját dobozába kerül. Egyszer anyósom kedves akart lenni, es a kislányommal osszepakoltak, miután játszottak. Széles mosollyal és egy de aranyosak vagytok köszönöm alatt belül mélyen idegösszeomlásom lett, mert tudtam, hogy semmi nincs a helyén. Nem tudtam, hogy ez autizmushoz kapcsolódik. Azt hittem csak kattant rendmanias vagyok.
szept. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%
Ez még messze nem autizmus, inkább ocd...
szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
39%

Jaja, a sok szűklátókörű már autit kiállt:)


Ez még ocd se, csak nem vagy igénytelen. Talàn minimális maximalizmus.


Engem csak akkor zavar, ha elmegyünk, itthonra bármit csinàlhat, de ha kimegyünk, akkor megfelelően kell öltözködni, majdnem mindig. Néha a játszóra kimehet nem rendes ruhákban még, de szokta mondani, hogy segítsek, hogy csinos legyen.


Ugye, ha mennek a ruhái egymáshoz, szép a haja, akkor csinos, ha nem, akkor nem csinos(csak szèp) és ki ne akarna plusz jótulajdonságot magára.

szept. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 SZTANN ***** válasza:
81%

Marhaság mindenre ráütni valami billogot: autista, kész. És akkor mi van?

Ennek a rendszeretetnek semmi köze semmilyen defekthez, ez személyiségjegy. Nem vagyunk egyformák, nem mindenki ragaszkodik a nagy rendhez.

Bizonyos határon túl a rendetlenség igenis ártalmas, meg kell szokni egy minimális rendet. A rendetlenség piszokkal is jár, hiszen nem lehet tisztán tartani ...

A szülő dolga, hogy a gyereket szoktassa a rendhez, tisztasághoz, igényességhez, kulturáltsághoz. Főként példamutatással. Persze vannak fontos és kevésbé fontos területek.

Nagyon helyénvaló, bölcs dolog, ha próbálod visszafogni magad, hogy ne minden pillanatban köss bele a gyerek saját elképzelésébe, de azért nem is kell mindent a káoszban hagyni. A kiskamaszok gyakran a rendetlenséggel, ápolatlansággal, hanyag öltözettel lázadnak a felnőttek ellen - majd elmúlik, nem kell belőle nagy drámát csinálni. De ne add fel a példamutatást és a helyes irány elmagyarázását.

szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
68%

“Ugye, ha mennek a ruhái egymáshoz, szép a haja, akkor csinos, ha nem, akkor nem csinos(csak szèp) “


Így kell megfelelési kényszert nevelni a gyerekbe, ha feltételekhez kötöd a szereteted. Ha nem csinos, azt nem szereted, tehát őt sem szereted eléggé, hogy elfogadd olyannak, amilyen.

szept. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!