Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák mennyi én...

Kisgyerekes anyukák mennyi én időtök van? Mivel töltődtök fel?

Figyelt kérdés
szept. 7. 23:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%
10# nekem van/volt hobbim, ugyanis 6 éves korom óta versenyszerűen sakkoztam addig, amíg tavaly meg nem született a gyermekem, számos országos és nemzetközi versenyen is részt vettem, stb. Viszont azt nem tudom, neked van-e gyereked, és tudod-e, mivel jár a gyereknevelés, mert bár rengeteg öröm, de rengeteg energia belefektetese is szükséges. Ezért ha van egy szabad órám, valami olyasmivel foglalkozok, ami csak kikapcsol, plusz energiát nem igényel. 8as voltam
szept. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
48%
10# nekem is volt hobbim a gyerek előtt, két nyelvről fordítottam magyarra sorozatokat meg novellákat. Ha lenne gyereked, tudnád, hogy ilyesmit nagyon nem lehet csinálni gyerek mellett. De azért jó, hogy ideugatsz hergelni. Neked gondolom ez a hobbid.
szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Látom Nektek is kevés idő jut magatokra. Nekem már 4 éves a gyermekem, de így is kevés szabadidőm van. 2 éves kora óta 8 órában dolgozom itthon. Szinte minden nap én hozom-viszem oviba, mert én dolgozom itthonról. Nagy szervezést igényel, hogy fodrászhoz elmenjek 2 havonta. Általában szabadságot kérek akkor. Nagyszülők messze vannak, a férjem max. csak bevásárol.
szept. 8. 18:19
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

4 éves már óvodás. Otthonról dolgozol, tehát megspórolod a készülődést és az oda/vissza utazást, nem beszélve a mu kahelyi stresszről, és hogy közben még az otthoni dolgaidat is megcsinálhatod, a gyerek meg óvodába. Ergó annyi dolgod van igazából, hogy elvidd meg hazahozd.


A kanit meg akkor is be kéne fogni a házimunkára ha tényleg nem lenne időd.

szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
11,12: nem igaz, van gyerekem, 4 éves. Megpróbáltam minél előbb visszatérni a hobbimhoz, mert abban tudok teljesen kikapcsolni. Eleinte kisebb intenzitással, de kb 2 éves kora óta mint annak előtte. Falat mászok, jön velem a terembe. Most már ő is mászik.
szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%
15# jó, és ha te falat maszol, hogy megváltsd a világot, mindenki mást le kell szólni, akinek nincs kedve kisgyerek mellett semmi extra dologhoz, mert mással is ki tud kapcsolódni?🤦 Gondolom, a gyereked meg ha akar, ha nem, falat kell másznia.🤷
szept. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem, csak látom a környezetemben, hogy mennyivel nehezebb azoknak, akiknek nincs egy olyan valami - az hogy én falat mászom egy dolog, egy szóval sem mondtam hogy kell mindenkinek 🤦‍♀️ csak azért írtam le mert kb tudtam hogy az lenne a következő kérdés.. -, amiben meg tudják élni a flowt, azok sokkal könnyebben befordulnak.

És a gyerekem azért mászik, mert élvezi és addig fog mászni, amíg élvezi. Mondjuk egy 4 évesnek elég lételeme a mászás, így el lehet képzelni mennyire erőltettem. 😅 Érdemes megnézni a budaörsi decathlonban a mászófalnál mindig rengeteg kisgyerek van.

szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17# tarthatsz unalmasnak, de nekem egy jó könyv olvasása is flow élményt ad. Mindig is más világba repített, és gyerek előtt én is írtam sok verset, regényeket is. Szóval nekem az olvasás is az életem szerves része, szenvedélyem.
szept. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig irigyeltem a férjemet, hogy neki van hobbija, ő eljár focizni.

És milyen jó lenne, ha nekem is lenne valami.

Aztán rájöttem, hogy ez nem csak a sport lehet. Én szeretek olvasni. És az, hogy bekuckózom egy jó könyvvel, nekem már az is hobbi. Nem kell mindenkinek falat mászni, vagy biciklizni, vagy zumbázni.

szept. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

4 órában dolgozom, férj külföldön. Novemberben lesz 2 éves a kisfiam.

Énidőm, a délutáni szundi ideje.

Ilyenkor válogathatok a sok izgis aktivitás közül; ami a néma csendben takarítás; evés anélkül, hogy valaki megenné előlem; magányos trónolás a WC-n; alvás, ha éjszakai műsor volt előző este. Néha mákom van és tudok egy sorozatot is nézni, mostanában gondolkozom, hogy ismét edzeni kezdek (amikor 2-t aludt és nem dolgoztam, ezt sokkal könnyebb volt kivitelezni).

Ha férjet hazaeszi a fene hétvégénként néha eljutok körmöshöz/fodrászhoz/kozmetikushoz.

Igazából ez egész jó így, ha belegondolok, az a mákom, hogy a fiam abban a korszakban van, hogy tetszik neki a háztartási munka, így ezt közös programként is kezelhetjük :D

szept. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!