Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más kisgyerekei is üvöltve...

Más kisgyerekei is üvöltve beszélnek? Mit tegyek ha nem bírom tovább? Hiába szólok rájuk

Figyelt kérdés
Állandóan beszélnek, harsányak, folyamatosan túl akarják üvölteni egymást. 5 éves lány és 3 éves fiú. Soha nincs nyugalom és elég volt már, egy ép mondatot sem tudunk otthon vagy bárhol bárkivel váltani, mert mindig belebeszélnek, üvöltenek. Rájuk szólunk, hogy halkabban, látják hogy figyelünk rájuk, elmagyarázzuk érthetően, hogy várják meg, ameddig ezt az apróságot elmondjuk egymásnak, nem szabad belebeszélni stb, de semmi változás. Csendet akarok, de hiába, a munkámban sincs soha csend, itthon sem, sírni tudnék.
szept. 2. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Adtam egy pofont, azóta figyel az ilyesmire
szept. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem fogom felpofozni őket. Engem sz@rrá vertek gyerekkoromban, én nem fogom megütni a sajátjaimat soha.
szept. 2. 19:03
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ez sajnos ilyen. Azt nagyon jól teszed, hogy szajkózod az illemet, rászólsz a gyerekre. Hidd el, idővel eljut az üzenet az agyukig.

Addig meg találd ki, hol tudsz rendszeresen feltöltődni. Erdő, jógaóra, meditáció, vagy csak megérkezés után még ülsz 10 percet kocsidban. Nekem a szaunában sikerült csendes közösséget találnom.

szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nevelés kérdése. Következetesen tanítani kell a gyereket. Meg fogja érteni.
szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden kisgyerek üvölt, mert így próbálja felhívni magára a figyelmet. Emiatt ne aggódj, engem is rohadtul idegesít. Ha rájuk szólok, elhalkulnak, de 2 perc múlva ismét üvöltenek.
szept. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez enyém is pont ilyen. Nem tudok egy értelmes mondatot váltani itthon az apjával. Fontos dolgot még nem is, hogy megbeszéljük.
szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt olvastam valahol, hogy míg egy felnõtt hangsúlyozással illetve a használt szavak megválasztásával érzékelteti a mondanivalója fontosságát, addig egy gyerek még nem képes erre, így õk a hangerõvel fejezik ki ezt. Minél erõsebb érzelem vezérli a gyereket, annál hangosabban beszél.
szept. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es, igazad van.

Amúgy ez a felnőttekre is igaz, akik nem tudnak felnőtt módjára viselkedni. 🙁 "Aki hangosabb, annak van igaza".

szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!